ad Armoede jaagt Koerden D 8 m Topoverleg na rellen in Noord-lerland REIZEN Boerkaverbod nog nergens van kracht Playa del Inglés Kids vanaf 99,- KOERDISTAN In veel arme gezinnen kiest zeker één zoon of dochter voor Hoogseizoen: nu extra voordelig! X GranCanaria oad.nl/aanbiedingen Nu lekker op vakantie. Turkije donderdag 15 juli 2010 BELFAST - De premier en de vice- premier van Noord-lerland voer den gisteren overleg met de hoog ste vertegenwoordiger van de poli tie in dat deel van het Verenigd Ko ninkrijk, dat al drie dagen in de greep is van ernstige ongeregeldhe den. Dat meldde de BBC. De onge regeldheden houden verband met de jaarlijkse oranjemarsen. Tot nog toe raakten 82 politieagenten tijdens de rellen gewond. Premier Peter Robinson en vicepre- mier Martin McGuinness werden dinsdag nog zwaar bekritiseerd door Alastair Finlay, het plaatsver vangend hoofd van de politie in Noord-lerland. Die zei dat Robin son, de leider van de pro-Britse Democratische Unionistische Par tij (DUP) en McGuinness, lid van de fanatiek republikeinse Sinn Féin, te weinig zouden doen om geweld te voorkomen tijdens de oranjemarsen. Na afloop zei de protestant Robin son te betreuren dat 'de haat is overgedragen aan een nieuwe ge neratie'. Demonstranten in een overwe gend katholieke wijk van Belfast bekogelden de politie in de nacht van dinsdag op woensdag e onder meer met molotovcocktails, ste nen en flessen. Barricades werden in brand gestoken. Volgens de BBC werden er ook enkele scho ten afgevuurd op de politie. De on geveer honderd man oproerpolitie zette waterkanonnen in. Niemand raakte gewond. Afgelopen zaterdag verwoestte een bom een brug. De aanslag was vol gens het politiekorps gericht tegen zijn agenten. In de nacht van zon dag op maandag raakten bijna der tig agenten gewond, van wie drie waren neergeschoten. Maandag probeerden radicalen een trein tussen Belfast en de Ierse hoofdstad Dublin in brand te ste ken. Geniet nu EXTRA VOORDELIG met het HELE GEZIN van een heerlijke vakantie in Turkije. De korting is geldig voor diverse hotels in de BEKENDE VAKANTIEPLAATSEN én in het HOOGSEIZOEN! Boek nu, want 0P=0P! Boek nu uw vakantie met vertrek in juli of augustus en profiteer van extra hoogseizoen kortingen! Turkije v.a. 279,-o.b.v. logies Lesbos v.a. 399,-o.b.v. logies Turkije v.a. 379,-o.b.v. All Inclusive Corfu v.a. 399,-o.b.v. logies Tunesië v.a. 379,- o.b.v. All Inclusive Tenerife v.a. 449,- o.b.v. logies Samos v.a. 389,- o.b.v. logies Hurghada v.a. 499,- o.b.v. All Inclusive Bulgarije v.a. 389,- o.b.v. logies ontbijt Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon o.b.v. 8 dagen ind. vlucht en verblijf in hotel of appartement. Barbacan Holiday Residence***^ Met recht het beste vakantiecomplex van de Canarische Eilanden. Op vakantiepanel gewaardeerd met een 8,8! Gratis halfpension bij aankomst op 25 en 28 augustus! o.b.v. logies. Vertrek in juli en augustus. Reisnummer: VLES07-01/02 voor vertrek vanaf Amsterdam Reisnummer: VLES77-01/02 voor vertrek vanaf Eindhoven Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/aanbiedingen. (if/ (S>x BgI 090Ö S4S2 (°,15pm) ofganaaruwANVR-reisbureau. In het Koerdische zuidoosten van Turkije groeien veel kinderen op straat op waar ze een makkelijke prooi zijn voor Families met tien kinderen zijn in Diyarbakir de nor maalste zaak van wereld. Veel kinderen groeien op straat op, waar ze eenvoudig prooi zijn voor de PKK. door onze correspondent Jessica Maas e 8-jarige Erdal stormt de kamer binnen en stopt zijn moeder, die op een kussen op de grond zit, een paar lira toe. Het geld dat hij deze ochtend heeft ver diend. Erdal verkoopt zakdoekjes in Diyarbakir, het hart van het Koerdische zuidoosten van Tur kije. De familie met in totaal tien kinde ren heeft het geld hard nodig, ver telt moeder Zubaye (40). Ze kreeg haar eerste kind op haar dertien de. Haar man is werkloos. De ar moede druipt van de gescheurde muren. Meubels ontbreken. De kle ren van de kinderen - er komen er steeds meer binnen vallen - zijn gescheurd en verkleurd, de gezicht jes vies. De familie werd, zoals de meeste gezinnen in deze oude wijk, begin jaren negentig door het Turkse leger gedwongen hun dorp te verlaten. De meesten kwa men in Diyarbakir terecht, zonder opleiding, zonder werk. Sindsdien is de situatie niet veel veranderd. Veel gezinnen met tien, elf of meer kinderen moeten rondkomen van nog geen 150 euro per maand. De Umut Isigi Organi satie probeert deze families te hel pen. Met kinderopvang, activitei ten voor de moeders én met voor lichting over geboortebeperking. Geen eenvoudige boodschap in de ze conservatieve gemeenschap, waar de man de dienst uit maakt. „Mensen hier denken niet na over BRUSSEL - Diverse Europese lan den hebben plannen voor een alge meen boerkaverbod, maar van in voering is het nog nergens geko men. Het Franse parlement stem de deze week in met een ban, maar het is denkbaar dat belangrij ke justitiële organen er gehakt van maken. Het verst met een verbod is Span je, waar de senaat vorige maand verrassend met een nipte meerder heid voor een boerkaverbod in openbare ruimtes stemde. Wan neer de wet van kracht wordt is nog onduidelijk. Net als in België en Italië golden in Spanje al verbo den op lokaal niveau. De Deense regering heeft dit jaar niet ingestemd met een algeheel verbod, maar laat de beslissing over aan scholen en bedrijven, In Nederland maakte Geert Wil dere zich sterk voor een algemeen boerkaverbod maar volgens de Raad van State was het voorstel in strijd met de grondwet. Verbod gezichtsbedekkende sluiers ïnfographic CRW, CN foto's Getty Images De Franse Nationale Assemblee is deze week akkoord gegaan met een verbod op het dragen van de boerka en de nikab. Naast deze gezichtsbedekkende sluiers zijn er ook nog andere soorten hoofddoeken die door moslimvrouwen in het openbaar worden gedragen: Boerka De meest bedekkende van alle islamiti sche sluiers. Verhult het hele lichaam. Alleen gaas om doorheen te kijken Nikab Sluier voor het gezicht, alleen de ogen zijn onbedekt. Gedragen op het Arabische schiereiland en Pakistan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8