-«roeden op ei :1e toekomst Goes zingt opnieuw donderdag 15 juli 2010 speeld. Maar een tijdje terug zeiden Reina de Groot en ik tegen elkaar: zou het niet leuk zijn om dat stuk op het strand en aan het water te spelen?" De stichting Kunstdorp Wemeldinge geeft de acteurs die kans. Tweemaal per dag, bij laag tij, krijgen bezoekers een zandzak om op te zitten en scharen zij zich op het zand rond de acteurs. De zes voorstellin gen tot en met zondag zijn gratis toeganke lijk. De voorstelling is geschreven door Heieen Verburg voor kinderen vanaf acht jaar. Voor de twee optredens van morgenmid dag - voor Zeeuwse kinderen nog een schooldag - zijn basisscholen in de wijde omgeving uitgenodigd. Ploum: „We reke nen op zo'n zeventig mensen per voorstel ling. Met meer publiek verliezen we de in timiteit." Kindertheater op het strand is bijzonder in Zeeland, vooral omdat het ditmaal buiten de festivals valt.. Ploum voelt wel voor sei zoenspreiding in het aanbod van locatie- theater; met name voor de jeugd. „Ik zou enkel, buiten het Nazomerfestival, zo snel geen organisatie weten die zoiets in Zee land kan dragen. Maar het zou heel aardig zijn. Stichting Kunstdorp Wemeldinge doet dit nu omdat ze meer culturele activi teiten in het dorp willen aanbieden. Maar zulke voorstellingen kunnen natuurlijk heel goed de hele zomer door in heel Zee land verschijnen bij de strandpaviljoens." 'Vaders en Eieren', gespeeld door Willem Ploum en Reina de Groot: vrijdag 16 juli 13.00 én 14.30 uur, zaterdag 17 juli 13.30 en 15.00 uur, Zondag 18 juli 14.30 en 16.00 uur. hoofdpersonen doet nadenken over hun leven", legt de Jager uit. Mijmeren over het leven, idealen en onze toekomst. Zoals we daar alleen op vakantie écht tijd voor lij ken te hebben. In De Klap zijn deze overpeinzingen voor elk karakter anders. Het boek bestaat daar om uit acht delen. Elk deel is gereserveerd voor een van de hoofdpersonen, die van uit verschillende perspectieven het leven in Australië belichten. Maar de problemen van de verschillende karakters zijn niet gebonden aan het Au stralische continent. „Hun problemen zijn "i' 1W^ 1' De eerste editie van Goes Zingt was vorig jaar een succes. foto Willem Mieras Na het succes van vorig jaar, toen er zo'n duizend mensen op de eerste editie afkwamen, wordt vanavond opnieuw Goes Zingt gehouden. De opzet van het zangspektakel is even simpel als doeltreffend: op het podium staat een live-band samen met een koor van 'voorzangers', een presentator kondigt de liedjes aan en iedereen kan meedoen. Onbekommerd meezingen is trouwens be langrijker dan zangtalent. Alle liedteksten staan in een krant die ter plekke wordt ver spreid. Goes Zingt wordt gehouden op de Grote Markt. Het programma begint om 19.00 uur met een optreden van de band, zodat men al vrijblijvend kan meezingen. Het ei genlijke programma begint om 20.00 uur. Het zangspektakel is georganiseerd door Stichting Goes Promotie. Het gaat echter om een landelijke formule. Op 7 augustus is Vlissingen Zingt. mondiaal en erg herkenbaar", vindt De Ja ger. „Tsiolkas geeft de hedendaagse wereld een plaats in zijn roman." Of zoals Her man Koch het op de voorflap van het boek iets minder genuanceerd uit: 'een provoca tief verhaal over de schijnheiligheid van de moderne samenleving.' Dat De Klap een zomerboek is, staat voor De Jager buiten kijf „De schrijver blijft in het hele verhaal verschrikkelijk positief, al zal je tijdens het lezen ook zo nu en dan een traantje weg moeten pinken. Dit is een boek dat je je buurvrouw op het strand aanraadt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79