Vader wil ook Swingen en chillen aan de Binnenhaven Mijmeren over idealen er 8 luit donderdag 15 juli 2010 De organisatoren van Groove to Chill, vlnr: Louk Peperkamp, Jowan de Haan en Johan Verlinde foto Ruben Oreel Theater Split, ofwel Willem Ploum en Reina de Groot, voeren op het strandje bij De Punt in Wemeldinge drie dagen achtereen de theatervoorstelling Vaders en Eieren op. door Claudia Sondervan Twee vogelachtige mensen, van een vaag type pinguïn, treffen elkaar op het Wemeldingse strand bij laag tij. Hij wordt verliefd, gaat ach ter haar aan. Zij zoekt het avontuur, hij zoekt een avontuur met haar. Ze houden immers van dezelfde dingen: diepzeedui- ken, verse vis... Het lukt, ze worden samen gelukkig en uiteindelijk komt er een ei. Moeder krijgt het weliswaar, maar vader wil ook broeden. Maar hoe dan? „Daar begint het geharrewar", zegt Wil lem Ploum, 'vader' in bovenstaand scena rio. „Je kunt het een rollenspel noemen. 'Moederen en eieren' ligt meer voor de hand, maar als vaders ook willen zorgen, hoe moet dat dan?" Heel wat Zeeuwen zullen de voorstelling herkennen. Het stuk Vaders en Eieren, dat Theater Split vanaf morgen speelt op het strandje bij De Punt in Wemeldinge, was een aantal jaren geleden op Zeeuwse basis scholen te zien. Scholen zijn de natuurlijke habitat van de Wemeldingse groep. „We hebben het een paar honderd keer ge- door Wendy van den Hurk Twintig deejays, drie podia, tien uur elektronische muziek. Op het gras veld van de Eerste Binnenhaven in Vlissingen vindt zaterdag voor de derde keer het Groove to Chill festival plaats. En omdat het publiek daar om vroeg, heeft de organisatie het house- en techno- programma nog wat verstevigd. DJ Vegim komt vanuit Albanië de technotent op zijn kop zetten. Dat doet hij van 18.30 tot 20.00 uur, als tech-house DJ Etienne Manuhuwa uit Middelburg al heeft afgetrapt, de Vlis- singers van DoubleRD hun 22e Groove to Chill-optreden er al op hebben zitten en ook stadsgenote GolDiva hem al is voorge gaan. Randstedelingen Spark Taberner en Mike Drama sluiten de tent af. Op het hoofdpodium mag de Domburgse DJ Miss Melicious het feest openen, ge volgd door Middelburger Sparcoo die tij dens het Bevrijdingsfestival het Dijkthea- ter nog afbrak, house-DJ Deene uit Bres- kens, Furr 8c Hazendonk, de 'Vlissingse nachtburgemeester' Patch Park, Bart Skils en technotopper Boris Ross. Dan is er nog iets nieuws: de Hocus Pocus Area. Daar draaien wat minder bekende DJ's en mogen de jongens van Double RD hun 23e Groove to Chill-jubileum vieren. Tussen de boeien en op het gras is het Groove to Chill festival altijd sfeervol. Om dat te bevorderen wordt het terrein dit jaar iets anders ingedeeld. Maar de lekkere banken om in neer te ploffen na een potje dansen hoeft niemand te missen. Mocht het gaan regenen, dan geeft dat niet. Twee van de drie podia zijn sowieso overdekt. Het festival begint om 14.00 uur en duurt tot middernacht. Een kaartje kost in de voorver koop: bij CineCity, Peter Christ, Free Record Shop en via www.groovetochill.nl: 12,50 euro. Aan de deur betaal je 15 euro. Parkeren kan op het NS-parkeerterrein. Hoofdpodium (house/tech-house/techno): 14.00 Miss Melicious, 15.00 Sparcoo, 16.30 Deene, 18.00 Furr Hazendonk, 19.30 Patch Park, 21.00 Bart Skils, 22.30 Boris Ross. Tent (techno/hard techno/schranz) 14.00 Etienne Manuhuwa, 15.30 DoubleRD, 17.00 Goldiva, 18.30 Vegim, 20.00 Spark Ta berner, 21.30 Mike Drama. Hocus Pocus Area 15.00 Erik de Perik, 16.30 Gijs von Willigen, 18.30 Bingo Karin Ries, 19.15 Lucas Linde boom 81 Koen Lebens, 20.45 DoubleRD. Elke donderdag vraagt de zomerredactie om een boekentip. Vandaag de keuze van Anne de lager van boekhandel De Vries in Zierik- zee. door Kris Derks Seks, drugs en harde muziek. Het komt allemaal uitgebreid aan bod in het boek De Klap, van de in Neder land nog onbekende Australische schrijver Christos Tsiolkas. Toch is het boek volgens boekenverkoopster Anne de Jager een 'must' voor een heel brede doelgroep. „Of je nou twintig bent of tachtig, dit spreekt iedereen aan. Het is een echt zomerboek." De Klap begint op een barbecuefeest in de buitenwijken van Melbourne. Het gezel schap is heel divers: Australiërs, moslims, Engelsen, Franse Joden, Indiërs, Aborigi nals, homo's en hetero's. Wie denkt dat de schrijver hiermee politiek correct wil zijn, heeft het mis. Plotseling geeft iemand een vierjarig kind een klap. Het voorval heeft, direct of indirect, een effect op alle aanwe zigen. „Het gaat in het boek niet zo zeer om deze klap, het is eerder een aanleiding die de Anne de Jager van boekhandel De Vries. Willem Ploum en Reina de Groot vormen samen Theater Split.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78