Visserijdagen Bruinisse beloven spektakel 31 Nieuwe exposities ZEEUWS MUSEUM MIDDELBURG ZWARTV0ET INDIANEN avonturen van een zeeuwse verzamelaar donderdag 15 juli 2010 ken, de rooms-katholieke kerk, de Casthuiskerk, de Doopsgezinde kerk en de synagoge. Aanvang 13.30 uur. Aanmelden bij de balie in de Wandel- kerk, ingang links van de Lange Jan (de Abdijtoren). De kosten bedragen €4,00 per persoon. Oostkapelle Korren en zeeschuimen, Terra Maris. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Met respect voor het bodemleven wordt het ver borgen leven door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar gemaakt. Een handdoek en waterschoe nen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelnemers. Deelname: 3,- euro p.p.. excl. Museum- bezoek. Duinvlietweg 6, vanaf 10:30 tot 12:30 Ouddorp Beachyoga, van 10.00 tot 11.00 uur, Natural High, Brouwersdam. Deelname: 7,- euro p.p. per les. Voor meer informatie: Yogapraktijk de Eik, www.yo- gapraktijk-deeik.nl. Circusdag op strand Westerduinpad bij Strandpavil joen Paal 10: springkussen aap, diverse circus- en kringspelen en als blijkt dat je echt het circus in kan, krijg je een 'circusdiploma'. Deelname: gratis. Van 12.00 tot 16.00 uur. Port Zélande Zeiltocht Vrouwe Jannigje, vanaf Centerparcs Port Zélande. Een klassieke platbodem laat voor U Hol lands Glorie herleven. Vertrek om 10.00 en 14.00 uur. Prijzen voor een 3-uurs zeiltocht: Volwassenen €18,50 Kinderen (4-12 jaar) en 65+ €13,50 Voor informatie over het schip en de vaardagen belt U naar Vrouwe Jannigje Tel.: 06 - 54 752 572 Renesse Staatscircus van Moscow, terrein bij Manege Grol, Roelandsweg. Concert Schouws Kamerkoor, Jacobuskerk Herv. Kerk, Dorpsring. Aanvang 20.00 uur. Ret ranchement Cadzand-Bad Open excursie in natuurgebied 't Zwin. Duur circa 2,5 uur, van 10.00 tot 12.30 uur. Ver trek vanaf het Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1. Parkeren bij de parking G. van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement/- Cadzand-Bad. Volg vanaf hier de borden naar De Zeemeeuw (volg de betonnen weg bij het infopa neel over het Zwin). Laarzen of schoenen die nat en vies mogen worden, zijn een must! Deelname: 2,00 euro p.p./ kinderen tot 16 jaar 1,- euro p.p. Aanmelden is niet nodig. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve, Hogeweg 1, 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Beijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Entree: 4,- euro p.p., kinde ren t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Terneuzen Rondleiding in het Portaal van Vlaanderen. Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizen complex in Terneuzen - Zeevaartweg 11. Om 14.00 uur Kosten: 13,50 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 9,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserve ren via 0115-616268. Het informatiecentrum is ook los te bezoeken (dus zonder rondleiding en zonder rondvaart). Dan betaalt u 3 euro p.p., kinde ren 5 t/m 12 jaar 2 euro p.p. Dit is inclusief gratis wandelroute sluizencomplex. Westkapelle Tuinconcert OKK ONDA in de tuin van het Polder huismuseum, vanaf 20.00u. Het jaarlijkse gezamen lijke buitenconcert van de muziekverenigingen uit Westkapelle en Ritthem. Bij slecht weer gaat het concert gewoon door, maar dan in de Moriakerk aan de Markt in Westkapelle. Wissenkerke Openstelling wijngaard De Druivengaerde. Van 13.00 tot 17.00 uur. Dorpsdijk 2a. Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de ver werking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proeven... sinds 2000 bij ons een unieke ervaring! Prinses Beatrixhaven, 14.30 tot 16.00 uur. Zierikzee Korte rondvaart over Nationaal Park Oosterschelde van 75 minu ten, boot 'Frisia', haven 't Luitje, Zierikzee. Vertrek om 13.00 en 14.30 uur. Prijs 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen van 4 t/m 11 jaar. Kaartver koop tegenover de boot, WV Schouwen-Duive- land, Nieuw Haven 7, en aan boord. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de WV Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of wvm.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. VRIJDAG 16 JULI Middelburg Nachtmarkt. Op de Markt, van 19.00 tot 24.00 uur. Terneuzen Muziek op de Markt. I.s.m. de diverse horeca ondernemers. Gratis toe gang. Van 20.30 tot 24.00 uur. Wissenkerke Folklore Muziek en Straat Festival. Op vrijdagavond treden verschillende bands (ook uit de regio) op. Dit alles onder het genot van een drankje en een hapje van de barbeque. Op zaterdag wordt u de hele dag getrakteerd op folklore, dus oude tractoren die ringsteken, optre den van koren, boogschieten, kindervrijmarkt, po ny rijden. ZATERDAG 17 JULI Veere Van Loon Hardzeildag Veere. Wedstrijd voor platbodemschepen op de rede van Veere en nautische markt. Gehele dag. IJzendijke 39e Folkloristische Dag. Vanaf 9.00 uur de hele dag: jaarmarkt, ambachten op de Markt en in de Minnepoortstraat. Regionaal Amateur Jeugd Schilder Festival bij de De Her vormde Kerk, ringrijden en Muziek. Concert in de Hervormde Kerk IJzendijke met koor St. David's Minstrels en Muziekvereniging Geduld Overwint. Vanaf 20.00 uur openluchtconcert op de Markt. Schildersclubs Perspectief, Palet en Primair: v.a. zat. in St Nicolaaskerk in Brouwershaven. Burgemeester Van Kooten opent zaterdag om 15.00 uur officieel de nieuwe Hofstede Gale rie Üjjmi 3 aan de Provincialeweg in Geersdijk. In deWSSfiemS in Vlissingen beginnen zondag exposities van Michel Boekhoudt, Kees Roo- vers, Toon Truyens, en Jeanny Golembiewski. Werk van Catrien van Sparrentak-Geschiere en Jacomien Riemens is vanaf zaterdag te zien in 't Kunstuus in Heinkenszand. Museum Le Secet in 's-H. Arendskerke opent op 21 juli de expositie Too Late For Appologies. 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsmuseum.nl door Joeri Wisse Het is al bijna vijftig jaar één van de grootste evenementen op Schou- wen-Duiveland, de Visserijdagen in Bruinisse. Met traditionele onderdelen als palingroken, mosselen eten en vlootshow enerzijds en eigentijdse publiekstrekkers als een skateshow, een multiculturele dans voorstelling en een kermis anderzijds weet de organisatie telkens weer zo'n 50.000 mensen op de been te krijgen. Vandaag beginnen de visserijdagen, die tot zaterdagnacht in de late uurtjes door zul len gaan. Organisator Theo Ketting voor spelt veel spektakel. Te beginnen bij de opening, waarbij Miss Visserij op een mos- selkotter aankomt in de haven. „Voor veel mensen is dat nog veel spannender dan de intocht van Sinterklaas. We weten altijd tot het laaste moment geheim te houden wie de miss is." Vandaag zijn er extra veel evenementen voor en door kinderen. Zo verzorgen basis schoolleerlingen een multiculturele ope ningsceremonie met veel dans en muziek. „Op deze manier willen we ook de jeugd bij de Visserijdagen betrekken", zegt Ket ting. 's Avonds is er bourgondisch friet met-worstfestijn en staat er een kinder- playbackshow op het programma. Morgen is er behalve de palingrookwed- strijd ook veel muziek, waaronder een shantykorenfestival op het havenplateau. Op het buitenpodium bij café Petit treden gedurende de dag onder anderen de band Bad Hair Day en zangeres Albertina op. In de feesttent achter café-restaurant De Meeuw speelt 's avonds de vijftienkoppige feestband Session. Zaterdag belooft weer de drukste dag te worden. „Vooral mensen van buiten Zee land vinden het geweldig om gratis met één van de ruim twintig feestelijk versier de kotters mee te varen", weet Ketting uit ervaring. Op die dag kunnen bezoekers ook gaan kijken naar de Bruse Mosselsrace, waarin sloeproeiers het tegen elkaar opne men. „Speciaal voor jongeren zijn er shows van skaters. Vorig jaar kon dit he laas niet doorgaan vanwege de regen." Sluitstuk van de Visserijdagen is zoals al tijd het afsteken van 'groots vuurwerk'. Voor alle tijden en het complete programma, kijk op op www.visserijdagen-bruinisse.nl b i De vlootshow. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75