In Nederland wacht je niet op groen Zomergasten Aarde&ubyrg Tentoonstelling 'Fossielen bij de vleet.' De tentoonstelling laat een reeks zeefossielen zien van c. 490-40 miljoen jaar oud, waaron der inktvisachtigen, zee-egels, haaien, mantelschelpen. Ronduit spectaculair zijn de wervels van de kleine blauwe vinvis. De mooiste zeefossielen uit de collectie van het Museum Van Bogaert-Wauters (Oost-Vlaanderen). Kleine ten toonstelling in het Gemeentelijk Archeologisch Mu seum, Marktstraat 18, Aardenburg. Open: 10.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.00 uur. Breskens Glasblaasdemonstratie in de Art Glas- Studio, om 14.00 uur en om 16.00 uur. Entree: 4,- euro p.p., kinderen tot 12 jaar onder begeleiding 2,- euro p.p. Dorpsstraat 10. Bruinisse Visserijdagen, haven en Centrum. Op 15, 16 en 17 juli vindt de 49e editie van de Visserijdagen plaats. Nieuwe attracties worden weer toegevoegd aan de kermis in het centrum van het dorp. Een gezellige braderie (op donderdagmiddag gecombineerd met een creatviteitsmarkt) vult het aanbod van onze plaatselijke winkeliers aan. En uiteraard kunt u ge nieten van de beste hang- en grondcultuurmosse- len en andere lekkernijen uit de omliggende wate ren. Vrijdag 16 juli 2010 staat in het teken van de palingrookwedstrijd en staat het shantykorenfesti- val weer op ons programma met verrassende optre dens! Op zaterdag 17 juli 2010 is de sloeproei Mos selrace uiteraard niet meer weg te denken uit ons programma! De beste skaters van Nederland geven een aantal wervelende shows op de zaterdag. BMirgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie /Toeristische markt, Noordstraat en Ring, van 10.00 tot 16.00 uur. Excursie meeuwenduinen, uitkijktoren, Adriaan v.d. Weideweg, aanvang 19.00 uur. Een dynamisch duin gebied waar de elementen nog vrij spel hebben. Op zoek naar krijsende meeuwen. Prijs 2.00 euro per persoon en 1.00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Reserveren via VW Schouwen-Duiveland, kan toor Burgh-Haamstede, 0900-2020233. Düur van de wandeling is 2 uur. Tip verrekijker en fototoe stel. Colijnsplaat, Noord-Beveland Rondleiding: Verrassend Colijns plaat Vismijn. Voorstraat, vanaf 11.30 uur. De rondleiding gaat langs alle be langrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt u de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Ook bezoekt u Kunsthuis de Eenhoorn' voor een film over de visserij en koffie met wat lekkers. De rondleiding sluit af op de Vismijn waar op dat mo ment de aan land gebrachte vangst wórdt gesor teerd en 'gemijnd'. Aanmelden via 06-24512582. Rondleiding: De kracht van het water. Interessante en sfeervolle kunst/cultuurhistorische tocht. Anekdotes en wetenswaardigheden over de Godin Nehalennia, het monument van de verdron ken dorpen, de ramp van 1953 én de eeuwige strijd tegen het water. Aanmelden via 06-24512582 of info@eenhoorntrec.nl. Voorstraat, 15.00 tot 16.30 uur. Goedereede, Goeree-Overflakkee Stadswandeling door Goedereede. Nieuwsgierig ge worden naar wat er vroeger achter die prachtige gevels schuil ging en wat er tussen de stadsmuren en bijvoorbeeld in de Pieterstraat of in de oude stadstaveerne, de Gouden Leeuw, allemaal gebeur de? Koop dan een kaartje aan de balie bij VW Oud dorp aan Zee als u verzekerd wilt zijn van deelna me (max. 20 pers.). Kosten per persoon €3,50. Verzamèl- en beginpunt van de wandeling is aan de Noordzijde Haven 13, Galerie Het Röderhaus. Ver trek om 10.00 uur. Goes Zomerkoopjesmarkt, Grote Markt, 09 tot 17 uur. Goes zingt, Grote Markt. Voor iedereen die graag zingt is dit een goede reden om naar de Grote Markt te komen. Aanvang: 19.00 uur. Groede Activieiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. U gaat hier terug in de tijd van toen onze (over)grootouders jong waren. Presentatie van kle derdrachten. Locatie: Het Vlaemsch Erfgoed - Slijk straat. Van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. De museum tickets zijn verkrijgbaar in de Erfgoedwinkel, de prijs is inclusief papieren rondleiding in het straatje en een speurtocht voor de kinderen. Meddellburg Folkloristische Dag. Sjezenrijden en ringrijden op het Abdijplein en rond de Abdij, gehele dag. Kunst- antiek en ambachtenmarkt. Van 09.00 tot 16.00 uur op de Vismarkt. Mosselfeesten Middelburg, t/m 18 juli 2010. Op de Vlasmarkt, het Koorkerkplein en het Damplein laten de horecaondernemers gasten genieten van zeer veel verschillende mossel-, maar ook zeevruch tengerechten. Het geheel krijgt een 'sausje' met straat - en amateurartiesten. Van 12 tot 23 uur. Kerkenpad Middelburg. Kijken in kerken en synago ge. Een deskundige gids leidt u rond in de Abdijker- De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Beachyoga. archieffoto Mark Neeiemans Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer Kay Yuill en Walter Riley. PASPOORT Naam: Kay Yuill (61), Walter Riley (63) Lesley Riley (62). Woonplaats: Ipswich, Engeland. Gezien in: Middelburg. door Tom Vennink Yeah, we've got water! Kay Yuill uit Ipswich ziet tevreden hoe de water tank onder het achterdek zich lang zaam vult. „Nu kunnen we tenminste weer genieten van een full English break fast with a mug of tea", grijnst Walter. Kay zeilt met haar zus Lesley en diens echt genoot Walter naar Hellevoetsluis, waar vrienden van Walter wonen. Haar man is er niet meer bij. Hij overleed vorig jaar. De oversteek van West-Engeland naar het vasteland verliep fantastisch. „Het water was zo vlak als een biljartlaken", zegt Kay. Langs de Vlaamse kust zijn ze naar Middel burg gevaren, waar ze nu twee nachten hebben gelegen. Walter merkt dat de Engelse beschaafd heid en de Nederlandse zelfzucht af en toe botsen op het water. „We wachtten bij voorbeeld rustig totdat de brug voor ons open was en het licht op groen sprong. Toen schreeuwde de brugwachter: Hup, varen! In Nederland moet je niet op groen wachten. Als het kan, moet je gewoon gaan." De Engelsen kunnen er nu hartelijk om lachen. Ze vinden dat Middelburg een mooie haven heeft. „We liggen hier prach tig", zegt Kay. „Maar vandaag varen we ver der naar Veere. We gaan weer op avontuur. Onze kinderen zijn al wat ouder, dus nu is de tijd aan ons."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74