Internet op je mobiel 9/95 2,50 p/mnd Ex-AIVD'ers vrijgesproken Ka["er wil d^at zolang Je abonnement loopt. Bliksem ingeslagen, bomen omgewaaid Toeristen Zeeland hebben mazzel r ontslagen MSD Nieuw! Gratis Gratis H) Ook bij verlengen! Samsung Gratis Samsung donderdag 15 juli 2010 waren om- foto Bert Beelen PP weeralarm ieevi Duizenden huishoudens kwamen door het noodweer zonder stroom te zitten, zoal in Nijmegen, Bem- mel en het Brabantse Helenaveen en delen van het nabijgelegen Deurne. In Maastricht viel een grote boom door het dak van een hotel. Het treinverkeer tussen Heerlen en Geleen en tussen Weert en Roer mond lag eruit als gevolg van tak ken op het spoor en op bovenlei dingen. Door de takken was op talloze we gen geen verkeer meer mogelijk. Uit voorzorg werd bij Almere een aantal fietspaden gesloten. Op de A67 bij Liessel waaiden twee trucks omver en blies de wind het hooi van een derde truck. In Roermond waaiden daken van flats en ontstond een gaslek door een omvallende boom. Door slecht zicht regende het aan rijdingen in delen van Limburg, Gel derland en Noord-Brabant. In het Belgische Geldenaken vielen minstens acht gewonden toen het dak van een sportzaal instortte. Een chauffeur raakte zwaargewond toen een boom op zijn truck viel. Een aantal sportevenementen werd vanwege het noodweer afge last. Een oefenwedstrijd van Ajax en de wedstrijd Nederland-Taiwan tijdens de Haarlemse Honkbalweek gingen niet door. waaid. Vijf elektriciteitsmasten zijn geknakt. Het noodweer trok kort voor zeven uur over de Ach terhoek. Bij camping 't Kleine Laar in Vethuizen, een paar honderd meter van camping Kemperpias, viel de schade naar verhouding mee. „Ik heb het idee dat het echt een strook is geweest. Ik sprak ie mand van twee kilometer verder op, en daar hadden ze niet veel meer dan een beetje wind gehad", zegt campinghoudster Mia Bon- gers. Op haar terrein stonden een camper en een caravan die ge woon bleven staan. „Aan de Duit se kant zag ik lichtflitsen en toen begon het heel hard te waaien." vrouwenpolder - Opnieuw lijkt het erop dat toeristen op campings in Zeeland mazzel hebben. Waar Nederland al dagen gebukt gaat on der noodweer, is het op campings daar alleen regenachtig. „Ik kom al vijf jaar in Zeeland, maar het is nog nooit zo mooi ge weest in juli." Aan het woord de vrouw van een Vlaams koppel dat op camping Oranjezon in Vrou wenpolder verblijft. Ook Anja en André Schlüter uit Hengelo erva ren ongeveer hetzelfde. „Het is meegevallen, wel wat regen, maar dat mag geen naam hebben. Het weer is vooral mooi." De Schlüters waren vorig jaar in Italië en maken een vergelijking. „Toen moesten we aan alle tent- stokken gaan hangen. Dat hebben we hier nog niet hoeven doen." Op Camping [anse in Zoutelande eenzelfde verhaal. Kampeerders schuilen voor de regen, maar de windzak hangt gewoon naar bene den. Regen? ]a. Storm en onweer? Gisteren wederom nauwelijks. haarlem - De rechtbank in Haar lem heeft gisteren twee voormali ge AIVD-medewerkers en part ners vrijgesproken van het lekken van staatsgeheime informatie. De twee zouden vorig jaar interne stukken van de veiligheidsdienst over de oorlog in Irak en een drei ging tegen de dalai lama hebben doorgespeeld aan Telegraaf-journa- liste Jolande van der Graaf, die er over publiceerde. Justitie tapte tijdens het onder zoek de telefoons van een van de AIVD'ers en de journaliste af De rechter oordeelde dat de tap op de telefoon van Van der Graaf on rechtmatig was, waarmee ook het bewijs tegen de AIVD'ers onrecht matig is verkregen. In januari be sloot het OM om die reden de journaliste niet te vervolgen. De twee hebben het lekken van ge heime informatie altijd ontkend. Volgens de advocate van de AIVD' ers, Inez Weski, ging het om infor matie die mogelijk uit openbare bronnen is verkregen. Het ontslag van een van medewerkers bij de AIVD wordt aangevochten. Vol gens Weski staat zij in die zaak met het huidige vonnis 'mogelijk nog sterker'. Het Openbaar Ministerie had cel straffen van twee en drie jaar te gen de ex-AIVD'ers geëist. den haag - Een meerderheid wil dat de Tweede Kamer terugkomt van het zomerreces om een debat te houden over het dreigende mas saontslag bij farmaciebedrijf MSD, het voormalige Organon in Oss. SP-Kamerlid Paul Ulenbelt had dinsdag tot een debat opgeroepen. Hij krijgt de steun van PvdA, PW, CDA en D66. Vorige week werd be kend dat bij MSD 2175 van de 4500 werknemers hun baan verliezen. Demissionair minister Van der Hoeven van Economische Zaken wees er toen op dat de overheid 'niet kan treden in de eigen afwe ging van een private partij'. vanaf 2%95 22,50 p/mnd bijv. met Hi 20 Eindeloos Online 1 jaar (22,50 p/mnd), los: 299,99 Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: W f kpn -•■F- -Mobile- 0^^- (H) QB Aanbiedingen zijn geldig t/m 18 juli 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl vanaf 22,50 p/mnd bijv. met Hi 20 Eindeloos Online 2 jaar (22,50 p/mnd), los: 329,99 Galaxy S Wave vanaf 3^95 32,50 p/mnd bijv. met Hi 30 Eindeloos Online 2 jaar (32,50 p/mnd), los 599,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5