ilftal overtreft zichzelf in Hoek Meer minuten sport25 Drukke tijden voor Birgit Lavrijssen iet tot scoren: o-o Vlaar aanvoerder van Feyenoord minuten donderdag 15 juli 2010 W ste helft kwam van Tim de Cler, die op snelheid langs de lijn niet werd afgestopt door Jonathan Con- itancia en vrij voor goal rakelings naast schoot. Leon Weeda, die dit jaar GPC ver ruilt voor Duiveland, bleek na de rust niet te verschalken, toen Feye noord, wellicht nog vermoeid van de training die de selectie had afge werkt in de morgenuren, aanzette voor een ogenschijnlijk dreigend, maar weinig spectaculair offensief. Mario Been zag vanuit zijn dug-out, waarin hij af en toe werd verblind door een stralend zonne tje, hoe schrijnend het gemis aan een scorende spits is in dit elftal. Jon Dahl Tomasson ontbreekt nog door een blessure die hij opliep op het WK, de jonge Luc Castaignos speelt op het EK onder 19, Sekou Cissé is nog niet topfit en de Rus Fedor Smolov, die gisteren zijn overgang naar Feyenoord rond maakte, is nog niet gearriveerd in Nederland. Ron Vlaar vond na afloop niette min dat Feyenoord had gefaald in Hoek: „We mogen dan wel het ex cuus aanvoeren dat we vandaag nog hebben getraind, maar niet scoren tegen een tegenstander met amateurs is natuurlijk heel slecht voor een ploeg als Feyenoord." Wat er in Hoek, voor zo'n 2500 toeschouwers, aan spitsen op het veld stond, kon de Zeeuwen nau welijks bedreigen. Wijnaldum was beweeglijk, maar niet doeltreffend, I-Aiigi Bruins kwam geen tegenstan der voorbij en Biseswar trok na de rust meer naar het centrum, waar hij door Ferry Alfons goed werd uitgeschakeld. Kortom: Feyenoord wekte in Hoek niet de indruk aan de voorberei ding van een groots seizoen te zijn begonnen. Het blonk uit in door zichtige combinaties en afzwaaiers uit de tweede lijn. Het Zeeuws elf tal zette er aanvallend niet veel te genover. Het accent lag meer op het middenrif, waar Alwin van Ham, Dangelo Martien en Gert-Jan van Leider^als stoorzen der voor rust de greep op de tegen stander niet verloren en Thomas Groeneveld, Björn Quartel en Re- gillio Vanderpitte na de pauze de conditieslag ook overleefden. De paar kansen na de rust, onder meer met een kopbal van Ron Vlaar en schoten van Bruins, Bises war en Mokotjo verdwenen over, naast of werden onschadelijk ge maakt door Leon Weeda. De Zeeuwen kregen zowaar nog een kans, toen Nick de Jong werd gelanceerd en de buitenspelval handig omzeilde. De attent uitgelo pen keeper Erwin Mulder kon de bal wegtrappen. „We hebben ge daan wat we konden onder deze omstandigheden", vond Dolf Roks. „Ik wil natuurlijk verder naar voren spelen, maar op het be gin van de tweede helft na werden we achteruit gedwongen. Het resul taat is overigens beter dan ver wacht. En voor hetzelfde geld win nen we nog ook met die uitbraak in de laatste minuten waarbij Nick de Jong nog bijna scoorde. De wed strijd werd voorafgegaan door een officieel afscheid van Dennis en Gérard de Nooijer, die door Leo Beenhakker werden geroemd als een fantastisch voorbeeld voor de nieuwe generatie voetballers. „Het zijn twee jongens die dankzij hun karakter alles uit hun carrière heb ben gehaald." Voor beelden van de wedstrijd •2SSE zie www.pzc.nl ROTTERDAM - Ron Vlaar is ko mend seizoen aanvoerder van Feyenoord. Dat maakte de club gis teren bekend. De 25-jarige Vlaar volgt als aan voerder Giovanni van Bronckhorst op die eind vorig seizoen had aan gekondigd na het WK in Zuid-Afri- ka te zullen stoppen. Leroy Fer is door trainer Mario Been benoemd tot vice-aanvoerder. loor Koen de Vries KAPELLE - Het zijn drukke tijden hoor Birgit Lavrijssen. De wielren ner uit Kapelle reed afgelopen week de Ronde van Tsjechië. Zon dagmorgen fietste ze de laatste ttappe. Na een snelle douche stap te ze met haar ploeggenoten de au to in, voor een terugrit naar Neder land. Donderdag gaat ze weer op ;tap, nu naar Ankara voor het EK voor beloften (tot 23 jaar). Het moet één van de piekmomenten van dit seizoen worden. Lavrijssen is één van de jongste deelnemers aan het EK voor belof ten. Net als Amy Pieters is ze ne gentien. De overige renners van Fret Nederlands team zijn ouder. Toch kwam haar selectie niet als een echte verrassing. „Met de acht ste plaats in de Thermen Kasseien Dmloop begin juni voldeed ik aan de selectiecriteria", vertelt Lavrijs sen. „Maar de bondscoach Johan Lammerts is natuurlijk vrij in zijn keuze. Gelukkig heeft hij voor mij gekozen." Over haar rol tijdens het EK is nog niet gesproken, maar de Bevelandse wielrenster verwacht dat ze een knechtenrol moet ver hullen. Eén van haar teamgenoten is Chantal Blaak, die zaterdag in de Turkse hoofdstad haar titel ver dedigt. „De kans bestaat dat zij wordt uitgespeeld." Welke rol ze ook krijgt, Lavrijssen kan in be langrijke wedstrijden tot het gaatje gaan. In de twee EK's voor junio ren waaraan ze meedeed, reed ze zich helemaal leeg. Ook vorig jaar, toen ze in België ziek aan de start verscheen. Na het EK is het nog niet gedaan met de drukte. Een dag naar haar terugkeer in Nederland stapt ze in de auto voor de Ronde van de Li mousin, in Frankrijk. Ze maakt deel uit van de Zeeuwse formatie Rabo Lady Force, waarvoor ze tot vorig jaar reed. Samen met Anne Eversdijk is ze gastrenster in de ploeg, die door Fonny Kint uit Driewegen wordt geleid. Birgit Lavrijssen Gratis toestel bij 24 mnd contract (150 min) i.c.m. surf&mail. Actieprijs eerste 6 maanden. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl André Siereveld (m) belemmert Diego Biseswar de doorgang. Op de achtergrond kijken Alwin van Ham en Alfaro Pentury toe. foto Peter Nicolai 14/02/2010 11:29 W f p/mnd incl. surf&mail Telfort winkels telfort.nl 08001707

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57