begint opnieuw in Zeeland 21 'Alles was er: de bakkeet, de schuur, de bongerd, het varkenskot, het kippenhok, de paardenstal - lieflijk omsloten, intiem maar toch open. En vlakbij een gezellig dorp' brieven ...OP DE ZOMER COLLECTIE* BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Overgang van mbo naar hbo makkelijker donderdag 15 juli 2010 foto's Mechteld Jansen ken werd naar een ontwerp van De Vries, verrees een schitterende schuur van 32 bij 12 meter, die ruimte biedt aan exposities en twee inpandige woningen. Ook is er plek voor workshops: tekenen, schilderen, beeldhouwen, kera miek, maar ook yoga en tarot. De centrale hal voor de exposities heeft een nokhoogte van 8,5 me ter. Invallend licht streelt glas/houtbeelden van Diederik Storms. Vóór het gebouw, dat gedeeltelijk met riet gedekt is, strekt zich de beelden- en mijmertuin uit. Op het terras wordt thee en koffie ge schonken, waarbij de gasten zelfge bakken taart van eigen fruit geser veerd krijgen. „We hebben mis pels, moerbeien, appels, kersen, noten, pruimen en peren", somt de galeriehoudster op. „Schaapjes hebben we ook, zwarte Oues- sant-schapen. Voor de gezellig heid." Zo nu en dan klinkt er een schreeuw over het terrein van een van de pauwen die statig rond- schrijden over het terrein. Qua grootte is er in Zeeland geen vergelijkbare expositieruimte, weet Van Rappard zeker. In Geers- dijk handhaaft zij de naam van haar vorige galerie, aan de Haagse Laan van Meerdervoort: Galerie Lijn 3. Ook de formule wordt ge handhaafd: „Mijn uitgangspunt is: kunst waar ik zelf door geraakt ben. Dat zijn vaak kunstenaars die met passie werken en technisch goed geschoold zijn. Vooral figura tief: glaswerk, keramiek, sieraden, toegepaste kunst, grafiek, bronzen en beelden uit steen. In 2011 is de eerste internationale naïeve biën nale gepland, met werk van be vriende galeries in New York en Jeruzalem. Voor mijn mid week-cursussen heb ik een profes sionele creatief coach aangetrok ken, Marina Graafland. Zelfben ik docente Hatha-yoga. De cursisten vinden onderdak op Landgoed Rijckholt, hier aan de overkant. Ik streef een hoog niveau na, zowel in exposities als in de workshops." Na achttien jaar Galerie Lijn 3 in Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, CNB, Rosner, Scotch Soda, McGregor, La Martina, NZA, Polo-jeans en CKS. domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg MARKT 73 www.bouwmanlifestyle.nl Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en 8ridgewater *M.u.v. de nieuwe collectie. renesse terneuzen zoutelande HOGEZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 Den Haag, is dit een nieuw begin. „Hier moet ik opbouwen", beseft zij, „En dat zal tijd kosten." Schilders: Michael KrahmerRey- nier de Muynck, Chris Ouerbeeke, Reinder Ourensma, Jantine Peper kamp, Poen de Wijs. Beeldhou wers: Hanneke van den Bergh, Ani ta Franken, Margot Homan, Richard van der Koppel, Kees van de Ven. Keramiek: Hermien Buytendijk, ]an Cupido, Maria ten Kortenaar, Leon Strous, Till en Pleun. Siera den: Marijke de Goey, Ineke Otte, Nicole Schaap. Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1 in Geersdijk., telefoon 0113-850609. 1vww.galerielijn3.nl MIDDELBURG - De Hogeschool Zee land, ROC Zeeland, ROC Wester- schelde en het Edudelta College willen het voor studenten makke lijker maken om na hun mbo-op- leiding nog een hbo-opleiding te volgen aan de HZ. Ze ondertekenden daarvoor giste ren een overeenkomst, waarin ze afspreken te investeren in doorlo pende leerlijnen. De vier scholen roepen een ontwikkelfonds in het leven. Daarvoor stellen ze geld en personeel beschikbaar. Het afgelopen jaar maakten de HZ en de drie mbo's al afspraken over de verpleegkunde-opleiding en de opleiding tot onderwijsassistent. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Naaktrecreatie Met veel bombarie kondigt de ge meente Sluis aan streng te gaan controleren op naaktrecreatie, bui ten de daarvoor aangewezen zone, op de West-Zeeuws-Vlaamse stran den. Hopelijk gaat de gemeente even streng controleren op loslopende honden op het strand. Die zorgen voor meer ergernis, en angst bij kleine kinderen, dan een nudist(e). Bovendien poept die laatste niet op het strand. Rein van der Helm Nieuwstraat 43, Oostburg Lintje Je bent voetballer en je bent gese lecteerd voor het Nederlands elftal. )e bent nog maar 26 jaar en je ont regelt met je maten wekenlang heel Nederland. ]e bent goed in je vak, maar je bent daarin niet de enige. Samen met die collega's ver dien je 19 miljoen euro. Het elftal wordt vervolgens tweede in een wedstrijd waar Nederland niet echt trots op hoeft te zijn en weer sta je buiten proportie in de belang stelling. Bijna één miljoen landge noten komen je toejuichen en je wordt zelfs Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Volgens mij is die onderscheiding trouwens ooit be doeld voor mensen die werkelijk iets voor de samenleving hebben betekend en dan op het gebied van de menselijkheid. 'Geef het volk brood en spelen!', zei Julius Caesar en daarmee hield hij zijn onderda nen onder de duim, zelfs in slechte tijden. Hij had gelijk, er is niets ver anderd in 2000 jaar. Rob Strating Koningin Wilhelminastraat 4, Kloetinge Waterschap De heer Steehouwer betoogt 8 juli dat de bestuursvorm van de water schappen uit de 12e eeuw stamt. Mogelijk is hem niet bekend of gaat hij er bewust aan voorbij dat omstreeks i960 de regeringscom missie Steenbeek het waterschaps- bestel diepgaand heeft doorgelicht en afgewogen met alternatieven. De eindconclusie leidde tot een hernieuwde opdracht van de water staatszorg aan waterschappen, met de 'Waterschapswet' als eindresul taat. Soms is sprake van eeu wen-oude historie maar alle water schappen stoelen op jonge wetge ving en zijn voor hun moderne taak berekend. Als oud-waterschapper en wellicht niet onbevooroordeeld, erken ik dat in de voorgaande eeuwen niet alles goed ging. De oorzaak is met name dat veel te lang de kosten door een te beperkt aantal omslag- plichtigen moesten worden gedra gen. De waardering voor de Rijkswater staat deel ik. Die dienst heeft, voor al op specifieke gebieden, kennis en kunde van hoge kwaliteit bij eengebracht. Spijtig is dat de priva tisering en daarmee gepaard gaan de ontvlechting daaraan niet voor bij zijn gegaan. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51