4|binr Caravans vliegen doo Smokkelaar slikt vaker vloeibare cocaïne Dubai, Emiraten, Oman Bahrein 1020,- Transatlantisch van Italië naar Brazilië 1294,- Man zwemt naar Vlieland Last Minute cruises in de Middellandse Zee TO0S PAUL KUSTERS Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 NOODWEER Hevige regens en stormachtige wind ge selden gisteren aan het begin van de avond vooral delen van Limburg en Gelderland. Op een Gelderse camping kwam een vrouw om het leven. donderdag 15 juli 2010 tel.(0118)62 88 79, fax (0118) 67 00 79 info@leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl LEICHT Keukens Middelburg &v. Functie, elegantie en comfort Dubai, Masqat, Foudjaïrah, Abu Dhabi, Bahrein, Dubai Costa Luminosa***** Vertrek: wekelijks van maandag 29 november t/m maandag 14 maart Duur: 8 dagen Inclusief vluchten V.a, Tientallen meters vlogen de caravans door de lucht en kwamen even verder op in een plas terecht. Op camping Kemperpias in Vethuizen in de buurt van Doetinchem is gis teren een vrouw om het leven ge komen. Meerdere mensen raakten zwaar- en lichtgewond geraakt. De zenuwachtig rokende Marieke Wijers vertelt dat het complete voorhuis van haar ouderlijke boer derij is verdwenen. Zij en haar ouders worden opgevangen bij bu ren. De 63-jarige Ian Bongers, omwo nende van de camping, heeft nog nooit zo'n heftig noodweer meege maakt. „De windhoos duurde zo'n vijf minuten. Alles werd in een strook van enkele honderden me ters weggevaagd". Hulpdiensten rukten massaal uit. De politie zette duikers in om slachtoffers uit het water te halen. De hulp kwam moeilijk op gang omdat de wegen in de buurt van de camping eerst vrijgemaakt moesten worden van omgevallen bomen om de camping te berei ken. Enkele traumahelikopters zijn meteen naar de rampplek gevlo gen. Op het gemeentehuis van Montfer- land werd een crisisteam gefor meerd dat zich bezighoudt met de opvang van kampeerders die gister- vond zijn getroffen door een wind hoos op camping De Kemperpias in Vethuizen. De Kemperpias is een camping bij een melkveehouderij en is onder deel van de Stichting Vrije Recrea tie. De caravans stonden aan de oever van de 2 hectare grote Kem perpias, een recreatiemeer. Op het moment dat het noodweer toe sloeg telde de camping 85 gasten. Een groot aantal boerderijen en woningen in de omgeving van de Kemperpias is fors getroffen door de windhoos die gisteravond over het gebied raasde. Bij veel wonin gen zijn alle dakpannen wegge- Genua, Barcelona, Lissabon, Casablanca, Tenerife, Recife, Salvador de Bahia, Rio de Janeiro, Santos MSC Orchestra**** Vertrek: alleen 11 november Duur: 18 dagen Inclusief vluchten en transfers V.a. i LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts] Vlieland - Een 19-jarige man is dinsdag van Terschelling naar Vlie land gezwommen. Een schipper die bijna over hem heen voer, alar meerde de KNRM. De reddings maatschappij rukte uit, maar de man weigerde zijn zwemtocht te staken en aan boord te komen. Westelijke of Oostelijke Middellandse Zee MSC Cruises* Vertrek: augustus, september of oktober Duur: 8 dagen .'TL.J Inclusief vluchten en transfers V.c v.a.€ 734,- schiphol - Op luchthaven Schip hol arriveren steeds vaker bolletjes slikkers met vloeibare cocaïne in hun lichaam. Als zulke bolletjes knappen, leidt dat tot acuut levens gevaar. Dit jaar is op Schiphol één gewone bolletjesslikker door een overdosis overleden, maar de drugsbestrijders van de Koninklij ke Marechaussee vrezen een toena me als de trend van vloeibare co caïne zich doorzet. Sinds enige maanden wordt elke maand een slikker betrapt met vloeibare cocaïne. „Als een slikkers bolletje knapt, komt de cocaïne veelal in samengeperste vorm in zijn of haar lichaam. Dat is te ver gelijken met een stuk zeep in wa ter: dat lost langzaam op", zegt de commandant van de twee recher cheteams die op de luchthaven ja gen op smokkelaars. „Als een bolle tje vloeibare cocaïne knapt of gaat lekken, stromen de drugs in één keer het lichaam in, komt het spul onmiddellijk in het bloed en is een overdosis binnen een minuut of vijf onvermijdelijk." Mogelijk vermoeden drugsorgani saties dat de slikkersbollen met vloeibare cocaïne niet zijn te detec teren, maar dat is volgens de mare chaussee 'een fabeltje'. Meestal zit de opgeloste cocaïne verpakt in condooms of in de afgeknipte vin gertoppen van handschoenen zo als medici die gebruiken. Als de re chercheurs merken dat iemand vloeibare cocaïne heeft geslikt, wordt hij of zij meteen naar een ziekenhuis gebracht. Sinds de hon derd-procentscontroles op risi- covluchten die eind 2003 begon nen, wordt er minder cocaïne in beslag genomen. Smokkelaars pro beren nu met alternatieve werkwij zen en routes Schiphol te omzei len, bijvoorbeeld door de drugs via West-Afrika en Spanje het land in te krijgen. Ongeveer een derde van de cocaïne die op Schip hol in beslag wordt genomen, komt van bolletjesslikkers. Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid inclusief volpension, havengelden en tax. en wijzigingen, In het Stay Okay-hotel in Maastricht viel een ontwortelde boom door de gevel. foto Marcel van Hoorn/ANP Ravage in Nijmegen, nadat bomen gewaaid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4