Verrassen Dierenasiel gezamenlijke geschiedenis opruiming OPRUIM! 19 Struinen in natuur aan de Schouwse zuidkust lees de voordeligste krant van nederland of bekijk 'm op www.tmcwoonwinkels.nl met heel veel keus Jubilee Campaign in actie voor Soedan Skateboarden en skaten tijdens 'event' Zomerwandelingen tussen strand en duin Piratenkoor treedt op tijdens vaartocht Kerk houdt snuffelfair voor voedselbank donderdag 15 juli 2010 Alles is mogelijk, mits het niet thuishoort in de categorie 'dat doe je al snel weieens met je familie of vrienden'. Dat pakt soms ook minder uit, maar ook dat hoort er bij. Ellen Bentlage: Je doet het om je te laten verrassen." Niet alleen culturele of sportieve activiteiten passen binnen het activiteiten plan. Zo bracht groep 5/6 onlangs een bezoek aan het dierenasiel. Iets waar je niet gauw komt en zeker niet voor een kijkje achter de schermen. Alles los tijdens een lesje zumba. Zo werd gisteren de eerste verjaardag van de Reisterse Droomclub gevierd. foto's Dirk-Jan Cjeltema Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl SEROOSKERKE - Visdiefjes, kluten, plevieren en andere kustbroedvo- gels zijn te zien in de Prunje, de nieuwe natuur langs de Schouwse zuidkust. Staatsbosbeheer biedt na tuurliefhebbers deze zomer elke woensdag de gelegenheid om, on der begeleiding van een gids, rond te struinen in de Prunje. Deelne mers wordt aangeraden hoge laar zen én een verrekijker mee te ne men. De excursies zijn elke woens dagavond in juli en augustus (19.30) en woensdagmiddag (13.30 uur) in september. Vertrek vanaf eind Prunjeweg. 0900-202023. lange vorststraat - goes ZIERIKZEE De eilandelijke contactgroep Schou- wen-Duiveland van de christelijke mensenrechtenorganisatie Jubilee Campaign voert de komende tijd actie voor het Afrikaanse Soedan. Na een burgeroorlog werd in 2005 een vredesakkoord getekend en daarin is vastgelegd dat er in 2011 een referendum komt over de onaf hankelijkheid van Zuid-Soedan. Nu dat tijdstip nadert, neemt de span ning toe en dat is reden voor Jubi lee Campaign voor een gebedsactie en een petitie. www.jubileecampaign.nl ZIERIKZEE Het Skatepark aan de Scheldestraat in de Zierikzeese wijk Poortam bacht staat zaterdag 17 juli in het te ken van skaten en skateboarden tij dens het Skate Event 2010. Vanaf 13.00 uur is het vrij skaten op het park. Verder zijn er demonstraties, een 'contest'one minute of fame en nog veel meer. Entree is gratis. Het skate-event is een initiatief van het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland. Voor meer info: bel 0111-453444 of mail naar e.mastenbroek@hetwelzijnshuis.nl WESTENSCHOUWEN De schoonheid en rust van de Bos- wachterij Westenschouwen bele ven. Dat kan in de zomermaanden elke dinsdag en wel onder leiding van een gids van bosbeheerder Staatsbosbeheer. De tochten gaan over smalle paadjes waar bijna nie mand komt en langs stekelig struik gewas. Stevige kleding is dus ge wenst voor de tocht. De wandelin gen zijn elke dinsdagavond (19.00 uur) in juli en augustus en dinsdag middag (13.30 uur) in september. Vertrek vanaf de excursieschuur. DEN OSSE Het Flakkees piratenkoor kiest za terdag het ruime sop. Het koor treedt op tijdens twee rondvaarten over het Grevelingenmeer. De koorleden zijn verkleed als pi raat en zingen zeemansliederen. Ook Peter the bagpipe player treedt samen met het koor op. De doedelzakspeler zal ook solo optre den. De vaartochten met de ms Greve- lingen starten vanuit de haven van Den Osse om 13.30 en 15.30 uur. Re serveren 06-23556001. BURGH-HAAMSTEDE De ontmoetingskerk in Burgh- Haamstede houdt aanstaande zater dag een snuffelfair. Naast een rommelmarkt wordt ook een boekenmarkt gehouden, paling gerookt en draait een rad van avontuur. Ook aan de innerlij ke mens is gedacht, er zijn oliebol len te koop en er kan drinken wor den gekocht. Voor de kinderen zijn er spelletjes. De snuffelfair wordt gehouden bij boerderij Boot, aan de Steurswek- ken, tegenover de Zandweg. De fair is van 9.00 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49