Reisterse droomclub schrijft i8l Geen grote kassen op Flakkee ACTIVITEITEN De Reisterse Droomclub sluit het seizoen af met de viering van de eerste verjaardag. Het bestuur organiseerde achttien leeftijdsgebonden en iets van drie algemene activiteiten. Spreekuur over oude merklappen Organisatie v."sSueropeerse Geinig aanmeldingen Sfe,. Jongerenhoofdstad ClOrpSaUtO NieilWdorp Ouddorp donderdag 15 juli 2010 door Joeri Wisse OUDE TONCE - Het plan om in de gemeente Oostflakkee een groot schalig kassencomplex te realise ren, lijkt van de baan. Het dage lijks provinciebestuur van Zuid- Holland had het gebied tussen Oude Tonge en Den Bommel op het oog om het verlies van kassen elders in de provincie te compense ren. Na een onderzoek komen ze echter tot de conclusie dat deze op tie een te grote aanslag zou zijn op het huidige landschappelijke karak ter van het gebied. In plaats daarvan kunnen Zuid- Hollandse tuinders uitwijken naar Noord-Holland. Daar is minimaal 250 hectare beschikbaar voor uit breiding. Overigens wil het provin ciebestuur wel medewerking verle nen aan uitbreiding van bestaande glastuinbedrijven bij Oude Tonge met 18 hectare. Hendrik Baas van comité Kassen Nee Oostflakkee is blij met de ont wikkeling. „Voor grootschalige glas tuinbouw is nooit draagvlak ge weest onder de bevolking en de lo kale politiek. Het gezonde ver stand heeft gezegevierd." GOES - Conservator van merklap pen en borduurwerken Nel van Leijen houdt twee spreekuren tij dens de tentoonstelling over mer klappen in de grote kerk in Goes. De collectie uit het Vlaamse Kon- tich, die tot 11 augustus in de kerk hangt, blijkt veel vragen los te ma ken bij bezoekers. Nel van Leijen: „Het kan gaan over een oude mer klap die mensen bezitten, of over een werk waaraan ze bezig zijn. Er blijkt veel interesse te zijn voor de techniek, de symboliek en de waar de van merklappen. Ook willen mensen weten hoe ze de handwer ken moeten bewaren." De spreekuren zijn gepland op de donderdagen 29 juli en 5 augustus. Tussen 13.00 en 16.00 uur. Melita Lanting neemt de lezers van haar weblog Buute Kieke mee in een wandeling door de Schelphoek. MEEST CELEZEN 1Rechter schorst bouw Aldi 2. Werk aan N57 begint in najaar 3. Kritiek op verkeerspaal Zierikzee door Esme Soesman Musea werden door kruist, voorstellingen bezocht. Maar er wer den ook collectief ska tes ondergebonden. In precies een jaar tijd heeft de Reisterse Droom club meer dan 20 - uiteenlopende - activiteiten georganiseerd. Ge heel 'in stijl' werd dat eerste jaar gisteravond op het erf van de fami lie Van Gastel aan de Blindeweg ge vierd. Met een - voor iedereen toe gankelijke - zumbales en een geza menlijke maaltijd. Helemaal haar vinger er op leggen, kan Ellen Bentlage (één van de drijvende krachten achter de droomclub) niet. „Maar wat we steeds terughoren, is dat het zo leuk is om samen iets te doen. Door samen dingen te beleven krijg je een gezamenlijke geschie denis. Dat is wel bijzonder. Het draagt iets extra's bij aan het dorps- gevoel." GOES - Goes hoort bij de vier geno mineerden die kans maken op de titel 'Europese Jongerenhoofdstad 2013'. Dat heeft de Europese Jonge ren raad gisteren bekendgemaakt. Goes heeft zich vorige maand kan didaat gesteld. Hiermee wilde zij ook in Europa aandacht vragen voor het succesvolle Goese jeugd beleid. De andere drie kansheb bers zijn de steden Derry (Groot-Brittannië); Maribor (Slove nië) en Karlstad (Zweden). In ok tober wordt bekend welke stad de titel mag voeren. De titelhouder is doorgaans een stad die in het verle den een succesvol jeugdbeleid heeft gevoerd. De Reisterse Droomclub is een uit vloeisel van het leefbaarheidstra ject droomdorp. Belangstelling voor het gezamen lijk activiteiten ondernemen was er - binnen dat traject - van meet af aan; de initiatiefnemers wisten met hun opzet echter te voorko men dat er een standaard jeugdver eniging uit die behoefte voortvloei de. „We willen geen standaarddin- gen organiseren, maar juist dingen doen waar je zelf niet zo snel op zou komen of mee in aanraking zou komen." Het komt er in de praktijk op neer dat elke leeftijdsca tegorie (van peuters tot 18-jarigen) jaarlijks een theaterbe zoek, een tentoonstelling en een actieve workshop krijgt aangebo den. Zo ging groep 1/2 onder meer naar Ecoscope, kregen kinderen uit groep 3/4 in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg de muziekvoor- stelling Trommelvuur voorgescho door Rob Paardekam NIEUWOORP - Nieuwdorp krijgt voorlopig geen dorpsauto's. Het initiatief is volgens de dorpsraad positief ontvangen door de inwo ners, maar vooralsnog blijven de aanmeldingen uit. Een dorpsauto is een auto die door meerdere inwoners wordt ge bruikt. Ze sluiten een abonne ment (vanaf vijf euro per maand) af bij de aanbieder en betalen voor de gereden kilometers en de ge bruiksduur. Daarmee is de dorps auto een alternatief voor mensen die aanhikken tegen de hoge kos ten van hun eigen wagen. teld, maakten groep 7/8 en de club jongeren een GPS-steptocht onder begeleiding van Forest Hill en bracht groep 5/6 een bezoek aan het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk. Dat laatste niet alleen om 'droog' te worden rondgeleid, maar ook om zelf aan de slag te gaan en (na afloop) een collage te maken. Want: „Het is leuk als ze ook wel iets meenemen van wat we doen. We zitten er niet om tijd te doden." Petra Kostense, Joyce van Dijke, An- net van Langeraad en llona van Gas tel zijn aangetreden als nieuwe be stuursleden van de Droomclub Dreischor. Ellen Bentlage, Silvya Elderman en Corrie van Stee zijn van begin af aan bij de club betrokken. Net als Karin jonker, die er recent mee is gestopt. „We mikken vooral op gezinnen die hun tweede auto wegdoen en de dorpsauto gaan gebruiken", zegt Sjaak Labruijere van de dorps raad. „Die zijn er wel in Nieuw dorp, maar ze doen hun tweede auto pas weg als die is opgereden. Daarom is het aantal aanmeldin gen op dit moment nog op één hand te tellen." En dat terwijl er minimaal vijftien deelnemers nodig zijn om twee dorpsauto's in Nieuwdorp te stal len. „We hebben het idee nu even in de ijskast gezet", zegt Labruije re. „Maar zeker nog niet afgescho ten. Na de zomer bekijken we hoe we ermee verder kunnen." Daarnaast is een aantal activiteiten op poten gezet waaraan iedereen (jong en oud, ook boven de 18 en al dan niet met kinderen) mee kon doen: een nieuwjaarsduik, een workshopcarrousel tijdens Bu- rendag en skatelessen. Een enorme organisatie die nog lang niet is uitgerangeerd. „Nee joh, we hebben nog wel voor vijf jaar ideeën op de plank liggen." Zo wordt voor volgend jaar onder meer gedacht aan het incidenteel organiseren van uitstapjes voor vol wassenen. „Omdat zij het afgelo pen jaar zo vaak reageerden van: oh, dat wil ik ook." De Reisterse Droomclub wil daar naast met jongeren zelf aan de slag om een voor hen aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. En nog een plannetje voor de nabije toe komst: „We hopen komend jaar nog wat meer met sportclubs te doen." Het begin daarvan is gistera vond gemaakt met een door sport school Sportworxs gegeven zumba les. OUDDORP - Het palm beach life beach volleybal circuit strijkt aan staande zaterdag en zondag neer in Ouddorp. Op het strand bij pa viljoen Paal 10 wordt twee dagen lang gesport door recreanten en topsporters. Naast de vele recreatie wedstrijdjes worden ook wedstrij den gespeeld door professionals in de eerste en tweede divisie. Voor mensen die niet willen volleybal len is ook voldoende te doen in en rond het strandpaviljoen. Het strandvolleybalcircuit trekt de hele zomer langs Belgische en Neder landse stranden. Q Voor meer informatie over het evenement en inschrijven kijk op www.beachvolleybal.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De Reisterse Droomclub is een low-budgetorganisatie. De club moet het jaarlijks met een budget van rond de 2000 euro doen. Geld dat bij elkaar gesprokkeld wordt door onder meer contributie: het eerste kind betaalt 10 euro, het tweede 7,50 euro en elk volgend kind 5 euro. Op dit moment telt de droomclub 92 leden. Verder moet de club het in financieel opzicht hebben van subsidie en giften, maar vooral van heel veel goodwill van be drijven, organisaties en individuen die iets te bieden hebben. De (uiterst succesvolle) GPS-steptocht bijvoorbeeld was een 'match' met buitensport- bedrijf Forest Hill op de beursvloer Schouwen-Duiveland. Op de foto: kinderen kunnen nieuwe plannen in de ideeënbus stoppen. Nog zo'n voorbeeld van goodwill: Andersdoen.nl heeft samen met een paar jongeren uit Dreischor een logo voor de Reisterse Droomclub ontworpen. Dat logo is gistermiddag onthuld. Gedrukt op een vlag, waarmee meteen een link werd gelegd naar het steiger project van de droomclub. Om de aan leg van een zwemsteiger bij het dorp te bekostigen, zijn vlaggetjes ver kocht. Net zoveel vlaggetjes als nodig is om een lijn tussen dorp en strand je te spannen. De verwachting is dat de steiger in de zomer van 2011 ge bouwd kan worden. Op de foto: omdat iedereen altijd zo druk is, werd de verjaardag van de droomclub onder het eten gevierd. „Want eten moet je toch."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48