PZCI: Ruim 2 ton tekort bij Pieter Zeeman Bestek 18 en 19 20 en 21 ONDERWIJS Pontes Scholengroep dwingt Zierikzeese vestiging resultaat te verbeteren Handtekeningen voor strand Sinds maart gezochte man aangehouden Scheldekraan zal nooit meer staan Oud-Feyenoord speelt wedstrijd in Ouddorp almanak Donderdag 15 juli 2010 Reisterse Droomclub heeft nog voor jaren ideeën op de plank Galerie Lijn 3 begint opnieuw in Geersdijk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „De Pontes Pieter Zee man heeft tot nu toe geleund op de andere scholen. In 2010 mag Zierikzee nog een tekort hebben, maar daarna moet 't klaar zijn. Wij willen dat elke school zijn ei gen broek ophoudt." Dat zegt Paula de Nooijer-Van Brummelen, directeur bedrijfsvoe ring van de Pontes Scholengroep in Goes, waarvan de Pieter Zee man onderdeel is. De Zierikzeese school voor voortgezet onderwijs sloot de boeken over 2009 met een negatief resultaat van 227.456 euro. De grootste kostenstijgingen zitten bij personeel (plus 5,5 ton) en ove rige lasten (plus 3,6 ton). Volgens Dê Nooijer zijn de loonkosten om hoog gegaan door een te Iaat aan gekondigde cao-verhoging en door langdurige ziekte. De Pieter Zee man noteerde een verzuimpercen tage van 6 procent, waar 3,8 het ge middelde is binnen de Pontes- groep. De stijging van de post ove rige lasten verklaart De Nooijer uit de aanschaf van studieboeken, die voorheen door de ouders werd be taald. Er zijn ook meer loonkosten opgevoerd voor de besteding van doelsubsidies. Nog een tegenvaller had de Pieter Zeeman bij het onderhoud. De da ken van beide gebouwen moesten worden vervangen. Dat kostte 630.000 euro. „Wij zijn tegenwoor dig zelf verantwoordelijk voor het onderhoud van gebouwen. In het verleden deed de gemeente dat", legt De Nooijer uit. „Probleem is dat de gemeente bij de overdracht de staat van onderhoud niet in kaart heeft gebracht. Daar hebben we discussie over gevoerd. De ge meente erkent het probleem en maakt een gebaar door twee ton bij te dragen. Daar zijn we blij mee, maar het dekt onze kosten niet." De Nooijer ziet verbetering bij de Pieter Zeeman. Voor komend schooljaar hebben zich 254 brug klassers gemeld. Daarmee trekt Pie ter Zeeman 65 procent van alle groep 8-leerlingen op Schou- wen-Duiveland. Afgelopen school jaar was dat nog 42 procent. De Pontesgroep verwacht ook een financiële opsteker van het plan een deel van de school te verhuren aan bibliotheek en muziekschool. „Dan misschien nog wat extra sub sidies, nieuwe projecten. Zierikzee ziet maar. De boodschap is dat er in 2011 geen tekort meer mag zijn", aldus De Nooijer. Serooskerke Haven Serooskerke Schelphoek strandje SEROOSKERKE - De inwoners van Serooskerke willen hun strandje terug. Daarom zijn Rijk en Margreet Bosland een handtekeningenactie begonnen. Ze willen proberen om gelijktijdig met de aanleg van het proefproject van Rijks waterstaat tegen zandhonger in de Schelhoek, het strandje te laten ophogen. „Dan ligt alle materieel er toch en bovendien, er is nog zand over", zegt Rijk Bosland. De staat van het strandje is slecht. Steeds meer zand ver dwijnt door de stroming in de Oosterschelde. Bovendien is in 2009 nog eens 40.000 kuub zand weggehaald om een tijdelijke oprit te maken in het kader van de dijkversterking bij Zierikzee. De lijsten zijn te tekenen bij restau rant De Schelphoek. foto Dirk-Jan Cjeltema GOES De politie in Goes heeft gisteroch tend een 27-jarige man aangehou den, die al sinds 3 maart werd ge zocht omdat hij op die dag een 25-jarige vrouw uit Noord-Beve land mishandelde. Tijdens dat inci dent wist de man, zonder woon- of verblijfplaats, te ontvluchten. De agenten die het incident afhan delden hadden echter het gezicht van de man onthouden, en zagen hem gisteren op het Bleekveld in Goes lopen. Hij is opgesloten. VLISSINGEN Het ziet er somber uit voor de Scheldekraan. Om het roestige ge vaarte in oude luister te herstellen zou de gemeente Vlissingen ton nen bij moeten leggen. En die heeft ze niet. Met de anderhalve ton aan Europese subsidie voor het hele project redt de gemeente het niet. De gemeente onderzoekt nog hoe ze het financiële gat kan dichten. Na de zomer wordt een definitieve beslissing genomen. OUDDORP Oud-Feyenoord speelt zaterdag 7 augustus tegen WFB 1 in Oud dorp. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het jubileum van voetbalvereniging WFB. Vooraf gaand aan de wedstrijd worden voorwedstrijdjes gespeeld tussen de pupillen-elftallen van beide clubs. De wedstrijden starten van af 13.00 uur. De wedstrijd met oud-Feyenoord begint om 16.00 uur. Toegang: vijf euro voor volwas senen en drie euro voor kinderen. Tip? redactie@pzc.nl De aan Zierikzee verknochte Rand stedeling kan soms wat afwezig over komen. Maar gelukkig heeft hij ook een werkster voor het logisch denk werk. Pas was Frans zijn gebakvork jes kwijt. Gelukkig trof hij zijn hulp in de tabakswinkel. „Weet jij waar mijn gebaksvorkjes liggenLenie: „Denk eens na!" Na nutteloos gepeins bijt ze hem toe: „Bij de gebakbordjes. Waar anders Frans: „Bij de gebakborden? Dat is toch flauwekul?" Lenie: „Nee, dat is logisch. Mannen snappen het nooit!" Niet bestand tegen zoveel rechtlijnig denkwerk besluit Frans de proef op de som te nemen. „Lenie, waar liggen mijn soeple pels?" Vorsend bekeek ze hem. Frans vervolgde tergend: „Bij de soepbor den misschien?" Lenie: „Wat een onzin. In de bestek- la natuurlijk", klonk het triomfante lijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47