Drukke tijden voor Zeeuws elftal overtreft zichzelf tegen 24 Feyenoord blameert zich in Hoek met een o-o-gelijkspel tegen het Zeeuws elftal. In het slot is Nick de Jong zelfs nog dicht bij een Zeeuwse overwinning. www.pzc.nl/webwinkel Vive la France door Koen de Vries KAPELLE - Het zijn drukke tijden voor Birgit Lavrijssen. De wiel- renster uit Kapelle reed afgelopen week de Ronde van Tsjechië. Zon dagmorgen fietste ze de laatste etappe. Na een snelle douche stap te ze met haar ploeggenoten de au to in, voor een terugrit naar Neder land. Donderdag gaat ze weer op stap, nu naar Ankara voor het Eu ropees kampioenschap voor belof ten (tot 23 jaar). Het moet één van de piekmomenten van dit seizoen worden. Lavrijssen is één van de jongste deelnemers aan het EK voor belof ten. Net als Amy Pieters is ze ne gentien. De overige renners van het Nederlands team. zijn ouder. Toch kwam haar selectie niet als een echte verrassing. r,Met de acht ste plaats in de Thermen Kasseien Omloop begin juni voldeed ik aan de selectiecriteria", vertelt Lavrijs sen. „Maar de bondscoach Johan Lammerts is natuurlijk vrij in zijn keuze. Gelukkig heeft hij voor mij gekozen." Over haar rol tijdens het EK is nog niet gesproken, maar de Beveland- se verwacht dat ze een knechten rol moet vervullen. Eén van haar teamgenoten is Chantal Blaak, die zaterdag in de Turkse hoofdstad haar titel verdedigt. „De kans be staat dat zij wordt uitgespeeld." Welke rol ze ook krijgt, Lavrijssen kan in belangrijke wedstrijden tot donderdag 15 juli 2010 ZEEUWS ELFTAL-FEYENOORD Ron Vlaar, gisteravond tegen het Zeeuws elftal met het rugnummer 20, is de nieu we aanvoerder van Feyenoord nadat Gio vanni van Bronckhorst is gestopt. verblind door een stralend zonne tje, hoe schrijnend het gemis aan een scorende spits is in dit elftal. Jon Dahl Tomasson ontbreekt nog door een blessure die hij opliep op het WK, de jonge Luc Castaignos speelt op het EK onder 19, Sekou Cissé is nog niet topfit en de Rus Fedor Smolov, die gisteren zijn overgang naar Feyenoord rond maakte, is nog niet gearriveerd in Nederland. Ron Vlaar vond na afloop niette min dat Feyenoord had gefaald in Hoek: „We mogen dan wel het ex cuus aanvoeren dat we vandaag nog hebben getraind, maar niet scoren tegen een tegenstander met amateurs is natuurlijk heel slecht voor een ploeg als Feyenoord." Wat er in Hoek, voor zo'n 2500 toeschouwers, aan spitsen op het veld stond, kon de Zeeuwen nau welijks bedreigen. Wijnaldum was beweeglijk, maar niet doeltreffend, Luigi Bruins kwam geen tegenstan der voorbij en Biseswar trok na de rust meer naar het centrum, waar hij door Ferry Alfons goed werd uitgeschakeld. Kortom: Feyenoord wekte in Hoek niet de indruk aan de voorberei ding van een groots seizoen te zijn begonnen. Het blonk uit in door zichtige combinaties en afzwaaiers uit de tweede lijn. Het Zeeuws elf tal zette er aanvallend niet veel te genover. Het accent lag meer op het middenrifj waar Alwin van Ham, Dangelo Martien en Gert-Jan van Leiden als stoorzen der voor rust de greep op de tegen stander niet verloren en Thomas Groeneveld, Björn Quartel en Re- gillio Vanderpitte na de pauze de conditieslag ook overleefden. De paar kansen na de rust, onder meer met een kopbal van Ron Vlaar en schoten van Bruins, Bises war en Mokotjo verdwenen over, naast of werden onschadelijk ge maakt door Leon Weeda. De Zeeuwen kregen zowaar nog een kans, toen Nick de Jong werd gelanceerd en de buitenspelval handig omzeilde. De attent uitgelo pen keeper Erwin Mulder kon de door Frits Bakker HOEK - De reddingen van Joan van Belzen en Leon Weeda, maar ook de onverzettelijkheid van de Zeeuwse verdedigers hebben het grote Feyenoord gisteren in Hoek een pijnlijke avond bezorgd. De Rotterdamse profs, die deze week op trainingskamp zijn in Zeeuws Vlaanderen, slaagden er niet in de muur van het verzamelde Zeeuws elftal te slechten. Het gebrek aan een trefzekere, centrale spits werd bij Feyenoord blootgelegd (0-0). Het Zeeuws elftal overtrof zichzelf in de avondwedstrijd met een sterk tactisch plan, dat de tegen stander weinig ruimte gaf om door te linies te breken. De kleine aanvaller Georginio Wijnaldum werd in de zone opgevangen door Giovanni Siereveld en Alfaro Pen- tury, de lange Gert-Jan van Leiden assisteerde voortreffelijk bij hoge ballen voor de goal en alleen vanaf de vleugels dreigde er voor rust af en toe gevaar. Ruben Schaken, overgekomen van VW, was op de rechterkant met zijn snelle slaloms een voortdurende kwelling voor Fabian Wilson. André Siereveld had aan de andere kant meer vat op Diego Biseswar. De grote obstakels voor Feyenoord waren evenwel voor de rust Joan van Belzen en na de pauze Leon Weeda onder de lat van het Zeeuws elftal. Joan van Belzen, die het hele jaar op de reservebank bij Hoek heeft gezeten, toonde een su blieme vorm, stopte voor de rust onder meer een vrije trap van Ron Vlaar en schoten uit de tweede lijn van Adil Auassar en Kamohelo Mokotjo. Het gevaarlijkste mo ment in die eerste helft kwam van Tim de Cler, die op snelheid langs de lijn niet werd afgestopt door Jo nathan Constancia en vrij voor goal rakelings naast schoot. Leon Weeda, die dit jaar GPC ver ruilt voor Duiveland, bleek na de rust niet te verschalken, toen Feye noord, wellicht nog vermoeid van de training die de selectie had afge werkt in de morgenuren, aanzette voor een ogenschijnlijk dreigend, maar weinig spectaculair offensief Mario Been zag vanuit zijn dug-out, waarin hij af en toe werd Josimar Pattinama (r) moet zijn meerdere erkennen in Feyenoord-doelman Erwin Mulder. Ron Vlaar krijkt toe. foto Peter Nicolai bal wegtrappen. „We hebben ge daan wat we konden onder deze omstandigheden", vond coach Dolf Roks. „Ik wil natuurlijk ver der naar voren spelen, maar op het begin van de tweede helft na werden we achteruit gedwongen. Het resultaat is overigens beter dan verwacht. En voor hetzelfde geld winnen we nog ook met die uitbraak in de laatste minuten waarbij Nick de Jong bijna scoor- André Siereveld (m) belemmert Diego Biseswar de doorgang. Alwin van Ham categorie/cd's Urenlang genieten van de 80 mooiste Franstalige liedjes! Met o.a. Nana Mouskouri, Julien Clerc, Adamo, Gilbert Becaud en vele anderen. In totaal 4 cd's met heerlijke vakantiemuziek. De complete afspeellijst vindt u in onze webwinkel. Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 29,95* "exclusief verzendkosten van 1,95 Deel 1 2 ^WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44