Onrust over overname consultatiebureaus GGD Galerie Lijn 3 'Bezorg de Gentse Feesten geen kater!' Rechtszaak tegen Kapellenaar uitgesteld kpn In Geersdijk opent Anthonia van Rap- pard zaterdag 17 juli Hofstede Galerie Lijn 3. Met internationale ambitie. donderdag 15 juli 2010 door Nadia Berkelder GOES - De vakbonden trekken aan de bel over de positie van perso neel van de Zeeuwse consultatie bureaus. Die zijn per 1 januari over genomen door de GGD-Zeeland. De Middelburgse gemeenteraad wil dat de GGD uitleg geeft over de overname. Het personeel is ondergebracht in een nieuwe stichting en heeft niet dezelfde arbeidsvoorwaarden als de werknemers van de GGD, zegt Mark Froklage van vakbond Nu'91. „Want het personeel van de GGD valt onder de ambtenaren-CAO, de mensen die van de zorgorgani saties komen vallen onder de zorg-cao." Eerder al is personeel van Zorg- stroom overgegaan naar de GGD. Voor dat personeel zijn afspraken gemaakt over het behoud van sala ris en een baangarantie. „Maar Zorgstroom en Alevo, de andere twee zorgorganisaties gaven niets mee aan hun werknemers", zegt Marlieze Warnaar van Abvakabo FNV. En de afspraken voor het oud-personeel van Zorgsaam lie pen in april van dit jaar af De bonden denken dat binnen kort wordt gereorganiseerd en dat die reorganisatie banen gaat kos ten. „Dat is te verwachten", zegt Warnaar. „Als je drie organisaties samenvoegt tot één. En we heb ben signalen dat het ook daadwer kelijk gaat gebeuren." De vakbon- door Wout Bareman CENT - leder jaar opnieuw waar schuwt de feestenburgemeester dat de Gentse Feesten nu 'echt de grenzen van de groei hebben be reikt. Om het jaar daarop, bij de presentatie van het feestenpro gramma, prompt vast te stellen dat het aantal activiteiten tijdens het tiendaagse cultureel volksfeest weer spectaculair is gegroeid. Schepen van Feestelijkheden Lie ven Decaluwe meldde tijdens een recente persconferentie trots dat het aantal evenementen in het ka der van de Gentse Fieste (op z'n Gents) is gestegen naar liefst 4000. Van kleine workshop, stadswande ling, kermis en tentoonstelling tot (straat)theatervoorstellingen, hon derden concerten in alle muziek genres, kleurrijke parades en tradi tionele hoogtepunten als de ope ningsstoet en de rondgang van het Gilde van de Stroppendragers. Al die activiteiten trekken jaarlijks rond de anderhalf miljoen bezoe kers, vooral Vlamingen natuurlijk, maar steeds meer Nederlanders (Zeeuwen en Brabanders voorop), Engelsen, Duitsers en Fransen. De begroting beloopt nu 1,4 mil joen euro, bijna een euro per be kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan HOFSTEDE GALERIE LIJN 3 den houden vandaag een bijeen komst voor het personeel in Hotel Terminus in Goes. De Middelburgse gemeenteraad eist opheldering van de GGD: over de overname van de consultatiebu reaus, maar ook over de financiële situatie. De GGD wordt betaald door alle Zeeuwse gemeenten sa men. De GGD hield vorig jaar bijna 190.000 euro over. De organi satie wil dat geld betalen aan Ale vo en Zorgstroom, als onderdeel van de 'frictiekosten' die de reorga nisatie met zich mee heeft ge bracht. De Middelburgse raad wil dat geld terug totdat duidelijk is wat de financiële gevolgen zijn van de overname van de consulta tiebureaus. zoeker. De stad hoest het grootste deel op. De Gentse Feesten zijn grotendeels gratis. Het beschikbare budget wordt mede bepaald door de drankverkoop en "daarom roept burgemeeester Termont de bezoe kers op: „Koop uw pint bij de orga nisatoren." Er is een heuse campag ne voor opgezet onder het motto: 'Bezorg de Feesten geen kater!' Die leus siert een affiche in haast elke horecagelegenheid. De Feesten, beginnen zaterdagmid dag om 14.00 uur met de opening sparade en worden maandagavond 26 juli afgesloten. Info: www.gentsefeesten.be Galeriehoudster Anthonia van Rappard met haar partner Claude de Vries. door Ondine van der Vleuten GEERSDIJK - De inwoners van Geersdijk moeten zich vaak afge vraagd hebben wat die 'buutendie- kers' in vredesnaam voor hadden met de oude hofstede aan de Pro- vincialeweg 1. Tweeënhalf jaar lang reden de bouwvakkers af en aan. Zaterdag 17 juli om 15 uur is de opening van Galerie Lijn 3. Dan mag iedereen komen kijken hoe mooi het geworden is. Gebouwen werden gesloopt, de boomgaard werd gesnoeid, de slo ten werden uitgebaggerd, de Zeeuwse hagen gefatsoeneerd, de klimrozen uit de boomtoppen ge trokken en de kersenbomen be vrijd uit de wurggreep van woeke rend groen. Achteraf gezien hebben de Haagse galeriehoudster Anthonia van Rap pard en haar partner, de architect Claude de Vries, het project zwaar onderschat. „Alles was overgroeid, overwoekerd. Het huis was een bouwval. We hebben geprobeerd zoveel mogelijk te behouden. Voor de stal hebben we zelfs een hout chirurg laten komen. Helaas bleek ook de stal uiteindelijk niet meer te redden. Er moest heel veel ge beuren, maar we waren zó verliefd op deze hofstede. Het had sféér", zegt Anthonia van Rappard. Op de plek van de stal, die uitein delijk helemaal opnieuw opgetrok- MIDDELBURG - Ondanks verzet van officier van justitie M. Overmeer besloot de Middelburgse recht bank gisteren het proces tegen 21-jarige inwoner van Kapelle nog één keer aan te houden. De jongeman wordt verdacht van een reeks misdrijven. Zo zou hij als minderjarige meerdere meisjes hebben verkracht. Ook zou hij een meisje weerloos hebben gemaakt door de partydrug GHB in haar frisdrank te stoppen waarna hij haar misbruikte. Van recentere da tum zijn verschillende pogingen tot doodslag, diefstallen en bedrei gingen. De oudste feiten dateren uit 2006, de jongste van juli 2009. Raadsman A. Bals vroeg om aan houding omdat hij vindt dat nog niet duidelijk is of de Kapellenaar lijdt aan autisme. Om dat vast te stellen is volgens hem opname in een gespecialiseerde kliniek nodig. Overmeer wees erop dat al vijf ge dragsdeskundigen naar de jonge man hebben gekeken en tot de conclusie kwamen dat hij in lichte mate kenmerken van autisme heeft. Nog een onderzoek ziet ze als nog meer tijdverlies. De rechtbank ging mee met het verzoek van de raadsman maar liet wel weten dat de rechtszaak op 13 oktober, hoe dan ook, inhoudelij ke behandeld wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40