aansturen op Goese variant' opruiming te|co 19 Spreekuur over oude merklappen Z0MIR0PRUIM1NG! Twee dagen coverbands op Goese Grote Markt wethoudersploeg wil meer gebruikmaken van kennis van burgers Drie partijen bekrachtigen samenwerking lees de voordeligste krant van nederland of bekijk 'm op www.tmcwoonwinkels.nl met heel veel keus donderdag 15 juli 2010 tingen niet meer dan met het infla tiecijfer mogen stijgen, dus die be zuiniging moet uit besparingen en samenwerking komen." Volgens Loes Meeuwisse is de be zuiniging van acht miljoen euro haalbaar. „We hebben drie jaar de tijd om de begroting met dat be drag te laten slinken. Het moeilijk ste onderdeel is een taakstelling van 1,1 miljoen euro. Dat geld moe ten we besparen door het ambte narenapparaat in te krimpen én schaalvoordelen te halen uit inter gemeentelijke sanenwerking op de Bevelanden. In het najaar komen we met concrete voorstellen." Jan de Pooter: „Ik merk in gemeen schappelijke regelingen waar Goes in zit, dat er bereidheid is mee te denken over bezuinigingen. Dat proefde ik bij de GGD en bij de Betho duidelijk. Iedereen beseft ook de noodzaak er van." Luisteren naar de burger, dat is de rode draad in het ge sprek met de drie nieuwe wethouders. Soms kan het college ook meteen reageren. Meeuwisse: „We hebben bijvoorbeeld het aan tal parkeervergunningen in het noorden en zuiden van Goes uitge breid. Daar zat echt een pro bleem." Juist de contacten als wijkwethou der leveren dikwijls vitale informa tie op. Meeuwisse: „Zo kwam aan het licht dat de Hoofdstraat in Wolphaartsdijk veel vervallen pan den telt. We bekijken nu of we er iets aan kunnen doen. We moeten in elk geval meer gebruikmaken van de kennis van burgers. Ze ken nen hun wijk en dorp het beste." Het wethoudersspreekuur slaat aan. Voor sommige mensen is dat de laatste strohalm. „Dat zijn dik wijls Goesenaren die tegen 'ambte lijke molens' zijn aangelopen." Zelf heeft het college ook de neus gestoten. Eerst moes ten de motoren van de au tovrije Grote Markt, na een klacht van een bekeurde automobilist over rechtsongelijkheid. Vervol gens draaide het college - na druk van de horeca en motorrijders - het besluit om handhavend op te treden in allerijl terug,.ook al was het juridisch houdbaar. Foutje? De Bat: „Het is toch niet erg om ergens op terug te komen? Ik voel me niet te groot om toe te geven dat we te snel een besluit hebben genomen." Met dezelfde snelheid werkt de Goese bestuurlijke trojka aan dos siers, die veelal door eerdere colle ges in gang zijn gezet. „Achter de schermen werken we keihard om de tweede afslag A58 én de aanleg van de betonnen spoorbak voor el kaar te krijgen. Daar ligt nu de prioriteit. Om die reden besteden we even minder aandacht aan het plan voor een aquaduct als vervan ger van de Ringbrug." Verkeer blijft een thema. Zo leidt de experimentele afsluiting van de Abbekindersezandweg tot extra druk op de Oostmolenweg. De Bat ziet er 'elke morgen files staan'. „Daarom, zegt portefeuillehouder Loes Meeuwisse, „volgen we de proef van het waterschap kritisch. Automobilisten zoeken na een af sluiting steevast een alternatief. Dat zie je hier ook." Veiligheid is een ander speerpunt van dit college. Onlangs is een lo kaal meldpunt voor agressief rijge drag geopend. Daarnaast komt er meer aandacht voor de gevolgen van overmatig alcoholgebruik door jongeren. De Pooter: „We moeten meer aan preventie doen, door scholen en ouders erbij te be trekken." Na de zomer komen veel voorne mens in voorstellen en rapporten naar de gemeenteraad. Eendrach tig gepresenteerd, want de wethou ders van CDA, WD en PvdA kun nen goed met elkaar overweg. „Misschien moet Rutte toch aan sturen op de Goese variant." stad. archieffoto Willem Mieras THOLEN - De gemeente Tholen, wo ningcorporatie Castria Wonen en Bouwfonds Ontwikkeling onderte kenen vandaag de 'samenwerkings overeenkomst Tholen-stad'. Daarin spreken de partijen af dat ze samen drie grote woningbouw projecten gaan ontwikkelen: Tho- len-Noord, Buitenzorg en Molen vliet. In Tholen-Noord, het huidi ge bedrijventerrein, komen 175 wo ningen en twee supermarkten. De schop moet volgend jaar de grond in. De wijk Molenvliet is voor de langere termijn en zal ongeveer 450 woningen krijgen. Voor de uit breiding van Buitenzorg wordt ge dacht aan zo'n 125 huizen. GOES - De gratis toegankelijke ten toonstelling van merklappen in de Grote Kerk in Goes heeft conserva tor van merklappen en borduur werken Nel van Leijen ertoe ge bracht twee spreekuren te houden tijdens de tentoonstelling. De collectie uit het Vlaamse Kon- tich, die tot 11 augustus in de kerk hangt, blijkt veel vragen los te ma ken bij bezoekers. Nel van Leijen, die bij het Historisch Museum de uitgebreide merklappencollectie beheert: „Het kan gaan over een oude merklap die mensen bezit ten, of over een werk waaraan ze bezig zijn. Er blijkt veel interesse te zijn voor de techniek, de symbo liek en de waarde van merklap pen. Ook willen mensen weten hoe ze de handwerken moeten be waren." De spreekuren zijn gepland op de donderdagen 29 juli en 5 augustus. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen mensen met hun vragen en hand werken bij de conservator terecht. Tijdens de tentoonstelling kunnen kinderen een speurtocht doen naar een van de merklappen uit de Kontichcollectie, waarvan een sterke vergroting in de kerk hangt. Wie weet waar de echte hangt, krijgt wat lekkers. ROTE Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl GOES - De verzamelde horeca op de Grore Markt in Goes heeft voor zaterdag en zondag de Live On Sta ge muziek-karavaan besteld voor gratis concerten van zes Neder landse coverbands. Zaterdag 17 juli begint de Zeeuwse band Over The Edge om 20.30 uur met powermetalcovers. Daarna komt CATCH uit Den Haag, ge volgd door Robinson uit Maas tricht. De bands die zondag spelen komen allemaal uit Limburg: Groo ve Department (15.00 uur) Cam paign (18.30 uur) en PitchLight (20.30 uur). lange vorststraat - goes Bevelanden: 'Weg moet weer open'. Tholen: 'Fruitteler heeft het verbruid bij de Thoolse politiek (foto). ZOMERKRANT De redactie van de zomerkrant staat open voor uw suggesties. Heeft u een tip? Mail naar zomer@pzc.nl. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl De Goese wethoudersploeg, vlnr: Jo-Annes de Bat (CDA), Loes Meeuwisse (VVD) en Jan de Pooter (PvdA). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39