'Misschien moet Rutte 181 zeeland Moei Wanne sluit na vier jaar de deuren Weinig aanmeldingen dorpsauto Nieuwdorp Zeeuws Mannenkoor in Manhuistuinconcert Excelsior speelt weer in de Jachthuistuin Werkend Trekpaard houdt Boerenlandrit Marianne Deij speelt op Marcussenorgel Gerard Smallegange over vroege Zeeuwen Scheldekraan zal nooit meer staan Klusdurpse Dagen gaan door ondanks gebrek aan vrijwilligers DE EERSTE HONDERD DAGEN VAN HET GOESE COLLEGE Geheel nieuwe Goes kanshebber voor titel Europese Jongerenhoofdstad donderdag 15 juli 2010 GOES Het Zeeuws Mannenkoor treedt zondag 18 juli op in het wekelijkse Manhuistuinconcert. Tussen 12.00 en 13.00 uur zingt het koor in de kiosk in de tuin achter het Luzac College aan de Zusterstraat in Goes. De toegang is gratis. De tuin is bereikbaar via het poortje naast het Luzac College of het hek bij de Stadsschuur. Bij slecht weer is het concert in de Grote Kerk. KLOETINGE De Kloetingse ambachtsvrouwe, J.van Dijk van 't Velde, heeft de Brassband Excelsior weer uitgeno digd om in de tuin van haar Jacht huis een concert te geven. Dat ge beurt op zondag 18 juli om 11.30 uur. In zomerse muziekstuk ken is niet alleen de Brassband in zijn geheel te horen, maar ook de solisten Cindy de Klerk en Rob Geervliet op euphonium. GEERSDIJK Noord-Beveland is donderdag 22 juli het decor voor de Boeren landrit van de stichting Het Wer kend Trekpaard. Dat de sterke paar den niet alleen werden gebruikt voor de landbouw, bewijzen de ve le Zeeuwse aanspanningen. De rit vertrekt om 10.00 uur bij de CZAV in Geersdijk en stopt om 12.30 uur bij de Veerse Dam. Om 17.00 uur is de stoet terug in Geersdijk. GOES De organiste Marianne Deij speelt zaterdag 17 juli op het Marcussenor gel in de Grote Kerk in Goes. Het Marktconcert is een van de eerste concerten die gehouden worden door de Stichting Muziek in de Gro te Kerk Goes. Deij begint om 13.30 uur met werken van onder an deren Buxtehude, J.C.F. Bach en J.S.Bach. De Marktconcerten zijn gratis toegankelijk. WILHELMINADORP In de Schaapskooi aan de Kooiweg in Wilhelminadorp vertelt boerde rijdeskundige Gerard Smallegange op zondag 18 juli over schuren, schapen en schepers. Smallegange behandelt de tijd dat Zeeland nog niet bedijkt was en rondtrekkende schaapsherders kooien bouwden op schorren die zelden onderlie pen: de vroegste Zeeuwen. De le zing begint om 14.00 uur. VLISSINGEN Het ziet er somber uit voor de Scheldekraan in Vlissingen. Om het roestige gevaarte in oude luis ter te herstellen zou de gemeente Vlissingen tonnen bij moeten leg gen. En die heeft ze niet. Met de anderhalve ton aan Europe se subsidie voor het hele project Mannen van Staal redt de gemeen te het niet. Het geld is bovendien nog niet overgemaakt. door Luc Oggel GOES - Moei Wanne stopt. De win kel in cadeau-artikelen, meubels en woonaccessoires aan de Korte Kerkstraat in Goes draait te weinig omzet, zegt mede-eigenaresse Wie- beke Sinke. Moei Wanne is vier jaar geleden opgezet. Het eerste jaar huisde de winkel vol bijzondere hebbedinge tjes in een oude koeienstal in de polder, daarna betrokken de - toen nog - vier eigenaressen het voor malige pand van slijterij Domini- cus in de Goese binnenstad. Met name in het begin was er heel veel aanloop. „We hebben de winkel met passie opgezet, maar het blijkt toch dat we er niet van kunnen rondkomen met z'n drieën", zegt Wiebeke Sinke. Privé-omstandig- door Luc Oggel KLOETINGE - Ondanks het feit dat een oproep voor nieuwe vrijwilli gers amper resultaat heeft gehad, gaat de Jeugdvakantieweek in Kloe- tinge ofwel de Klusdurpse Dagen wel door. „We kunnen het niet ma ken voor de kinderen die zich heb ben aangemeld om het af te bla zen", zegt Petra Menheere van Stichting Jeugdwerk Kloetinge. „Bovendien zouden we dan failliet zijn, want alles is al betaald." Er waren twaalf nieuwe vrijwilligers (ouders) nodig. Slechts vier men sen meldden zich. „Triest", vindt Menheere. De opzet is de eerste week van september wel iets an ders. De kinderen worden inge deeld in groepjes. Ook andere kin dervakantieweken in Goes hebben gebrek aan mensen. Een 'mentali teitsprobleem', aldus Menheere. door Frank Balkenende Honderd dagen zit de vol ledig nieuwe Goese wet- houdersploeg in het za del. Heeft die al zijn stempel kunnen drukken? En gaat dat stapsvoets of in galop? „Vanaf dag één zijn we er vol inge vlogen. We investeren veel tijd in gesprekken met organisaties, instel lingen en bedrijven. Die kennisma kingsbezoeken doen we met zijn drieën", zegt CDA-wethouder Jo-Annes de Bat. Je leert mensen kennen, hoort wat er leeft en je krijgt inzicht in de be leidsvelden van je collega-wethou der, vullen Loes Meeuwisse (WD) en Jan de Pooter (PvdA) aan. De Pooter: „Natuurlijk zijn de portefeuilles verdeeld, maar we kij ken met elkaar mee. We zijn on derling heel open en dat werkt prettig." Meer communicatie met burgers en bedrijven is een speerpunt in het collegeprogramma. Dus de boer op. Maar er is ook een, inmid dels goed bezocht, wethouders spreekuur ingesteld. Daarnaast is elke portefeuillehouder verant woordelijk voor een wijk of dorp. Toch brengen de drie in de onder onsjes met 'het veld' vaak geen leu ke boodschap mee. Goes kan van af 2012-2013 acht miljoen euro min der uitgeven en moet dus fors be zuinigen. Dat wil het college doen door een lager tempo van onder houd van gebouwen, wegen en groen, krimp van het ambtenaren apparaat, verlagen van uitgaven van gemeenschappelijke regelin gen en subsidies, winst door ge meentelijke samenwerking op de Bevelanden en reëel begroten om dat nu op bepaalde posten nogal eens geld overblijft. De Bat: „Tja, als je meldt dat het dorpsbudget omlaag moet, roept iedereen 'dat kan niet'. Dan zeg ik: 'jawel, het moet gebeuren'. Het zijn 'zwaar-weergesprekken', maar ik ben maar liever duidelijk. We hebben afgesproken dat de belas heden en de crisis spelen daarbij een rol. „De andere meiden hebben ande re ambities. Ik zou het zelf nog wel door willen zetten, maar met kinderen wordt het moeilijk om dagelijks in de winkel te staan." Sinke heeft de afgelopen maanden nog wel geprobeerd om nieuwe mensen te vinden, maar dat lukte niet. Ze vindt het 'zuur' om de winkel te moeten sluiten. „Het was toch een begrip in Zeeland, ik krijg heel veel reacties van mensen die het jammer vinden dat we dicht gaan." Moei Wanne is vanavond, morgen en zaterdag nog open en ook vol gende week donderdagavond, vrij dag en zaterdag. Alle spullen in de winkel gaan weg voor de helft van de prijs. Het Goese college trekt hard aan twee grote projecten: een tweede A58-afslag en aanleg van een spoorbak in de door Rob Paardekam NIEUWDORP - Nieuwdorp krijgt voorlopig geen dorpsauto's. Het initiatief is volgens de dorpsraad positief ontvangen door de inwo ners, maar vooralsnog blijven de aanmeldingen uit. Een dorpsauto is een auto die door meerdere inwoners wordt ge bruikt. Ze sluiten een abonne ment (vanaf vijf euro per maand) af bij de aanbieder en betalen voor de gereden kilometers en de ge bruiksduur. Daarmee is de dorps auto een alternatief voor mensen die aanhikken tegen de hoge kos ten van hun eigen wagen. „We mikken vooral op gezinnen die hun tweede auto wegdoen en de dorpsauto gaan gebruiken", zegt Sjaak Labruijere van de dorps raad. „Die zijn er wel in Nieuw dorp, maar ze doen hun tweede auto pas weg als die is opgereden. Daarom is het aantal aanmeldin gen op dit moment nog op één hand te tellen." En dat terwijl er minimaal vijftien deelnemers nodig zijn om twee dorpsauto's in Nieuwdorp te stal len. „We hebben het idee nu even in de ijskast gezet", zegt Labruije re. „Maar zeker nog niet afgescho ten. Na de zomer bekijken we hoe we ermee verder kunnen." GOES - Goes hoort bij de vier geno mineerden die kans maken op de titel 'Europese Jongerenhoofdstad 2013'. Dat heeft de Europese Jonge- renraad gisteren bekend gemaakt. Goes heeft zich vorige maand kan didaat gesteld. Hiermee wilde zij ook in Europa aandacht vragen voor het succesvolle Goese jeugd beleid. De nominatie is hierbij een behulpzame factor. De andere drie kanshebbers zijn de steden Derry (G root-B rittannië); Maribor (Slove nië) en Karlstad (Zweden). In ok tober wordt bekend welke stad de titel mag voeren. De titelhouder is doorgaans een stad die in het verle den een succesvol jeugdbeleid heeft gevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38