1 iiys PZCIr Glansrol voor Goese Marcussenorgel Bestek BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Première The Wiz voor uitverkochte Mythe Sinds maart gezochte man aangehouden almanak Tip? redactie@pzc.nl Momumentale boom aan Ring moet gekapt Pieter Zeeman moet eigen broek ophouden donderdae 15 iuli 2010 Wethoudersploeg wil meer gebruikmaken van kennis van burgers Donderdag 15 juli 2010 Galerie Lijn 3 begint opnieuw in Geersdijk Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl CONCERTEN Nieuwe Stichting Muziek wil concertmogelijkheden in Grote Kerk optimaal benutten. door Mieke van der Jagt GOES - De nieuwe Stichting Mu ziek in de Grote Kerk Goes heeft een ambitieus concertprogramma in elkaar gezet voor het komende jaar. De stichting is opgericht om het vacuüm te vullen dat met het vertrek van organist Kees van Eer- sel was ontstaan. Hij verzorgde jaarlijks een serie concerten. De nieuwe cantor-organist, Arno van Wijk, wil de draad weer op pakken, maar ziet in het monu mentale Marcussenorgel veel meer mogelijkheden dan alleen orgel concerten en de begeleiding van de erediensten. Precies veertig jaar geleden werd een derde klavier, de zogenaamde echobak, aan het or gel toegevoegd om een veel breder spectrum aan orgelmuziek te kun nen uitvoeren. Van Wijk is van plan voor de orgel concerten ook gerenommeerde or ganisten uit binnen- en buiten land uit te nodigen. Het indruk wekkende instrument zou niet al leen moeten worden gebruikt als solo-instrument en voor de bege leiding van samenzang omdat de mogelijkheden veel breder zijn. Zo is de Stichting Muziek van plan om een orgelfestival te organise ren, waarbij onder meer stukken voor orgel en altviool, orgel en ko perkwintet en orgel en koor wor den uitgevoerd. Inmiddels heeft de stichting al stekken gestoken voor een uitvoe ring van de Messe Solennelle van Louis Vierne door het wereldbe roemde Kathedraalkoor uit Ant werpen. De ambities van de nieuwe can tor-organist gaan nog veel verder. Samen met de protestantse ge meente wil de stichting van tijd tot tijd cantatediensten houden. Verschillende componisten heb ben cantates geschreven, die door het jaar heen kunnen worden ge zongen en gespeeld. Hoogtepunten in de cantatelitera tuur zijn van de hand van Johann Sebastian Bach. Tenslotte is het de bedoeling dat tijdens speciale con certen kerkmuziek uit de hele mu ziekgeschiedenis wordt uitgevoerd door uiteenlopende solisten en ge zelschappen. Over de exacte data is nog weinig bekend, behalve een herdenkings concert op 4 mei 2011. In dezelfde maand komt het Egi- dius Kwartet muziek uitvoeren uit de nog maar zeer onlangs ontdek te Leidse Koorboeken uit de 16e en 17e eeuw. GOES - Voor een uitverkochte zaal in theater De Mythe in Goes is de derde productie van De Musical-Vrienden gisteravond in première gegaan. Na de musical Joseph en medewer king aan Ubuntu, kan de vereniging op een vast en geestdriftig publiek rekenen. Deze keer namen orkest en cast The Wiz voor hun rekening, het verhaal van de Tovenaar van OZ, naar wie het meisje Dorothy, de Laffe Leeuw, de Blikken Man en de Vogelverschrik ker op zoek moeten, om vooral zichzelf te vin den. De muzikale leiding is in handen van Lu- do Heesters en voor de regie tekent Nicole Oerlemans. De productie wordt vandaag, mor gen en zaterdag opnieuw gespeeld, telkens voor uitverkochte zalen. foto Willem Mieras GOES 9S99999999999999 >909999*91 NIEUWDORP De monumentale kastanjeboom aan de Ring in Nieuwdorp wordt later dit jaar gekapt. Volgens de ge meente verkeert de boom in een dusdanig slechte staat dat er niets anders op zit. Eerder is al eens ge probeerd om de boom te behande len, maar dat heeft geen verbete ring tot resultaat gehad. De dorps raad heeft de gemeente erop gewe zen dat ook aan de Driedijk/Hals- weg een kastanjeboom staat die in zeer slechte staat verkeerd. ZIERIKZEE De Zierikzeese school voor open baar voortgezet onderwijs, Pieter Zeeman, onderdeel van de Pontes- groep, moet de financiële proble men oplossen. De school sloot 2009 af met een tekort van ruim twee ton. Dat betekent dat andere Pontesscholen, zoals het Goese Ly ceum, mede voor de kosten op draaien. Dit jaar mag Pieter Zee man nog afsluiten met een tekort, maar daarna moet de school de ei gen broek ophouden. De politie in Goes heeft gisteroch tend een 27-jarige man aangehou den, die al sinds 3 maart werd ge zocht omdat hij op die dag een 25-jarige vrouw uit Noord-Beve land mishandelde. Tijdens dat inci dent wist de man, zonder woon- of verblijfplaats, te ontvluchten. De agenten die het incident afhan delden hadden echter het gezicht van de man onthouden, en zagen hem gisteren op het Bleekveld in Goes lopen. Hij is opgesloten. De aan Zierikzee verknochte Randz stedeling kan soms wat afwezig over komen. Maar gelukkig heeft hij ook een werkster voor het logisch denk werk. Pas was Frans zijn gebakvork jes kwijt. Gelukkig trof hij zijn hulp in de tabakswinkel. „Weet jij waar mijn gebaksvorkjes liggen?" Lenie: „Denk eens na!" Na nutteloos gepeins bijt ze hem toe: „Bij de gebakbordjes. Waar anders?" Frans: „Bij de gebakborden? Dat is toch flauwekul?" Lenie: „Nee, dat is logisch. Mannen snappen het nooit!" Niet bestand tegen zoveel rechtlijnig denkwerk besluit Frans de proef op de som te nemen. „Lenie, waar liggen mijn soeple pels?" Vorsend bekeek ze hem. Frans vervolgde tergend: „Bij de soepbor den misschien?" Lenie: „Wat een onzin. In de bestek- la natuurlijk", klonk het triomfante tijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37