'Bezorg de Gentse Feesten 20 Alle kunst in beeld in Aardenburg brieven VOLKSFEEST Gents stadsbestuur en organisatoren willen tiendaags festijn gratis houden kpn winkel kpn.com 0800 0115 donderdag 15 juli 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Naaktrecreatie Met veel bombarie kondigt de ge meente Sluis aan streng te gaan controleren op naaktrecreatie, bui ten de daarvoor aangewezen zone, op de West-Zeeuws-Vlaamse stran den. Hopelijk gaat de gemeente even streng controleren op loslopende honden op het strand. Die zorgen voor meer ergernis, en angst bij kleine kinderen, dan een nudist(e). Bovendien poept die laatste niet op het strand. Rein van der Helm Nieuwstraat 43, Oostburg Lintje Waterschap door Wout Bareman Je bent voetballer en je bent gese lecteerd voor het Nederlands elftal. Je bent nog maar 26 jaar en je ont regelt met je maten wekenlang heel Nederland. Je bent goed in je vak, maar je bent daarin niet de enige. Samen met die collega's ver dien je 19 miljoen euro. Het elftal wordt vervolgens tweede in een wedstrijd waar Nederland niet echt trots op hoeft te zijn en weer sta je buiten proportie in de belang stelling. Bijna één miljoen landge noten komen je toejuichen en je wordt zelfs Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Volgens mij is die onderscheiding trouwens ooit be doeld voor mensen die werkelijk iets voor de samenleving hebben betekend en dan op het gebied van de menselijkheid. 'Geef het volk brood en spelen!', zei Julius Caesar en daarmee hield hij zijn onderda nen onder de duim, zelfs in slechte tijden. Hij had gelijk, er is niets ver anderd in 2000 jaar. Rob Strating Koningin Wilhelminastraat 4, Kloetinge Ieder jaar opnieuw waar schuwt de feestenburgemees ter dat de Gentse Feesten nu 'echt de grenzen van de groei hebben bereikt. Om het jaar daarop, bij de presentatie van het feestenprogramma, prompt vast te stellen dat het aan tal activiteiten tijdens het tiendaag se cultureel volksfeest weer specta culair is gegroeid. Het is als met de nieuwe mosselen; altijd mooier, lekkerder en groter dan het vorige seizoen. Schepen van Feestelijkheden Lie ven Decaluwe meldde zijn gehoor tijdens een recente persconferen tie trots dat het aantal evenemen ten in het kader van de Gentse Fieste (op z'n Gents) is gestegen naar liefst 4000. Van kleine work shop, stadswandeling, kermis en tentoonstelling tot (straat)theater- voorstellingen, honderden concer ten in alle muziekgenres, kleurrij ke parades en tradtionele hoogte punten als de openingsstoet en de rondgang van het Gilde van de Stroppendragers. Al die activiteiten trekken jaarlijks rond de anderhalf miljoen bezoe kers, vooral Vlamingen natuurlijk, maar ook steeds meer Nederlan ders (Zeeuwen en Brabanders voorop), Engelsen, Duitsers en Fransen. Decaluwe: „De eerste Fieste werden anderhalve eeuw ge leden gehouden. Met tussenpozen zijn we nu aan de 167ste editie toe en ik ben er trots op te zeggen dat het volksfeest een unicum in Euro pa is en eigenlijk een spektakel van wereldformaat. En grotendeels De heer Steehouwer betoogt 8 juli dat de bestuursvorm van de water schappen uit de 12e eeuw stamt. Mogelijk is hem niet bekend of gaat hij er bewust aan voorbij dat omstreeks i960 de regeringscom missie Steenbeek het waterschaps- bestel diepgaand heeft doorgelicht en afgewogen met alternatieven. De eindconclusie leidde tot een hernieuwde opdracht van de water staatszorg aan waterschappen, met de 'Waterschapswet' als eindresul taat. Soms is sprake van eeu wen-oude historie maar alle water schappen stoelen op jonge wetge ving en zijn voor hun moderne taak berekend. Als oud-waterschapper en wellicht niet onbevooroordeeld, erken ik dat in de voorgaande eeuwen niet alles goed ging. De oorzaak is met name dat veel te lang de kosten door een te beperkt aantal omslag- plichtigen moesten worden gedra gen. De waardering voor de Rijkswater staat deel ik. Die dienst heeft, voor al op specifieke gebieden, kennis en kunde van hoge kwaliteit bij eengebracht. Spijtig is dat de priva tisering en daarmee gepaard gaan de ontvlechting daaraan niet voor bij zijn gegaan. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Vooral op 21 juli, de Nationale Feestdag, zijn de Gentse Feesten overvol. Zoals hier op de Grasiei en de Korenlei. gratis hè, ondanks de enorme orga nisatie, die het feest ieder jaar weer vergt." Daar snijdt hij ook direct hét grote probleem van het volksfeest aan: de financiering. Al jaren probeert het stadsbestuur geld los te peute ren bij de regering in Brussel. Die vangt wel tonnen aan belasting, maar weigert het evenement te subsidiëren. De begroting beloopt nu 1,4 miljoen euro, bijna een eu ro per bezoeker. De stad hoest het grootste deel op en stopt de organi- sluit je aan satoren op de verschillende plei nen bijna acht ton toe. Burgemees ter Daniël Termont: „Onze feesten staan al een tijd onder financiële druk. Wie een dag naar een pop festival gaat, betaalt al gauw 75 eu ro, alleen voor een ticket. De Gent- AARDENBURG - Historicus Maarten van Rossem is komende vrijdag gastspreker tijdens de opening van de Culturele Week in Aardenburg, ofwel de Aardenburgse Zomerkun- sten. De bijeenkomst, met muziek en voordracht, begint om 19.15 uur. In die kerk en diverse tuinen en galeries zijn de hele week exposities te zien. Een gids neemt bezoekers zondag vanaf 14.00 uur mee door het stad je. Vertrek op de Markt. Dinsdag 20 juli staat een orgelwandeling op het programma. Aart Kot laat or gels in verschillende kerken zien en speelt erop. Vertrek om 19.30 uur bij de katholieke kerk in de Weststraat. Een dag later geeft Bel Ayre concerten in de doopsge zinde kerk aan de Weststraat, om 17.00 uur en om 20.00 uur. Don derdag 22 juli begint om 12.00 uur een poëziewandeling vanaf In 't Herenhuis aan de Sassenstraat 3 en om 20.15 uur start een poëzie- avond in de Sint Baafs. The Watch man geeft vrijdag een concert on der de Kaaipoort (19.30 uur). Zater dag 24 juli is er een beeldenwande ling (14 uur op de Markt) en op 25 juli eindigt de Week met een klassiek concert in GaleRichel aan de Weststraat (14.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30