'Zorgvuldig bij intrekken kinderbijslag' Bewoners historische 181 zeeland Gemeenten en provincie broeden op ideeën tegen bevolkingsdaling Team Sunrise, Bestek SPIJBELEN Terneuzen sluit overeenkomst Gidsenteam in actie in Aardenburg V gefeliciteerd met jullie fantastische resultaat in de Frisian Solar Challenge. Namens sponsor Machinefabriek "Sas van Gent" b.v. en namens de Zeeuwse Zonnebootrace. almanak COMMISSIE VAN ADVIES VOOR BEZWAARSCHRIFTEN Bewoners van De Konijnenberg hopen dat een commissie de weg vrijmaakt voor een bouwvergunning. Een rechter bepaalde dat een monumentenvergunning moest worden verleend. donderdag 15 juli 2010 door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen moet uiterst zorgvuldig te werk gaan bij het intrekken van de kinderbijslag als straf tegen spijbe len. Daarvoor pleit raadslid Jack Begijn (CDA). Het CDA wil duide lijke richtlijnen en een grote nauw keurigheid bij de registratie. Net als een groot aantal andere ge meenten heeft ook Terneuzen een overeenkomst gesloten met de So ciale Verzekerings Bank (SVB) om spijbelen tegen te gaan van tieners die nog leerplichtig zijn. Met de overeenkomst is het mogelijk om de kinderbijslag in te trekken als blijkt dat kinderen van zestien en zeventien jaar verzuimen. Leer plichtambtenaren kunnen dit bij de bank aangeven. De straf via de kinderbijslag is de nieuwste maatregel tegen school verzuim en heeft als doel school uitval tegen te gaan. Onderzoek heeft uitgewezen dat kinderen die zonder diploma van school gaan aardenburg - Het Gidsenteam Aardenburg begeleidt deze zomer weer een aantal fiets- en wandel tochten. Op 17 en 24 juli en op u september (Monumentendag) zijn er stadswandelingen. Vertrek op de Markt om 14.00 uur. Verder fietsen de gidsen op 20 en 27 juli Jr Tip? redactie@pzc.nl De aan Zierikzee verknochte Rand stedeling kan soms wat afwezig over komen. Maar gelukkig heeft hij ook een werkster voor het logisch denk werk. Pas was Frans zijn gebakvork jes kwijt. Gelukkig trof hij zijn hulp in de tabakswinkel. „Weet jij waar mijn gebaksvorkjes liggenLenie: „Denk eens na!" Na nutteloos gepeins bijt ze hem toe: „Bij de gebakbordjes. Waar anders door René Hoonhorst vijf keer zoveel keer de kans heb ben in de criminaliteit te gaan en twee keer zoveel kans om werk loos te worden. Begijn juicht het sluiten van de an- ti-spijbelovereenkomst toe: „Fre quent spijbelen dient aangepakt te worden om jongeren zo op het rechte pad te houden en een toe komst te bieden met een kwalifica tie op zak." Het raadslid wijst er op dat de Zeeuws- Vlaamse ge meenten al goede afspraken heb ben met de scholen. Verzuim komt snel terecht bij de leerplicht ambtenaar die, net als de scholen, stappen onderneemt. Wie veel te laat komt krijgt na tien keer via het bureau HALT een werkstraf. „In de praktijk blijken de maatrege len te werken", stelt Begijn vast. Bij intrekken van kinderbijslag is het volgens het CDA zaak dat alle scholen op dezelfde manier hande len. „Intrekken van de kinderbij slag is een zware sanctie en kan voor gezinnen grote consequenties met zich meebrengen. Vooral bij de minima." De Konijnenberg was waarschijnlijk al lang in gestort als eigenaar Ni co Gerritsen zich niet over de historische hoeve in het Oostburgse buitengebied had ont fermd. Raadsman Arno de Brou wer begrijpt dan ook niet dat de gemeente Sluis niet alle medewer king aan zijn cliënt verleent om de oude boerderij op te knappen. De Brouwer hoopt dat de commis sie van advies voor de bezwaar schriften, die zich woensdag 21 juli weer over de zaak buigt, de ge meente aanspoort snel de benodig de vergunningen te verlenen. Ger ritsen en zijn partner Annette Höck hoopten vorig jaar - bijna zes jaar nadat zij de hofstede koch ten - aan de slag te kunnen toen de rechter de gemeente Sluis ver plichtte het paar een monumen tenvergunning te verlenen. De gemeente kon niet aantonen dat zij de eigenaren in kennis had gesteld dat de vergunning was afge wezen, oordeelde de rechter. Maar ook met een monumentenvergun ning konden Gerritsen en Höck de verbouwingswerken niet afma ken. Want daar is ook nog een bouwvergunning voor nodig. De gemeente wil die benodigde twee de vergunning onder meer niet verlenen, omdat vergroting van het bouwoppervlak niet in het be stemmingsplan past. Advocaat De Brouwer vindt dat argument niet steek houdend. Golfclub De Brugse Vaart mag op een steen worp afstand enkele tientallen bungalows bouwen op haar ter rein. „En ook voor andere karakte ristieke panden in het buitenge bied heeft de gemeente eerder het bestemmingsplan aangepast. Ik zie geen enkele reden waarom dat in dit geval niet kan." De Roosendaalse raadsman be strijdt niet dat Gerritsen en Höck de bestaande boerenwoning wil len uitbreiden. Ze doen dat echter niet alleen om meer ruimte te creë ren, maar vooral ook om het histo rische pand zo min mogelijk aan te tasten. „De huidige bad- en doucheruim te is gehuisvest in een tussenge- bouwtje dat het zicht op de voor gevel beneemt. Door de natte ruimte in een aparte aanbouw te vestigen, hoeven originele opka mertjes niet te verdwijnen. Boven dien is de oude voorgevel straks een stuk beter te bekijken. De nieu we aanbouw zal ook grotendeels van glas zijn, zodat daar doorheen de oorspronkelijke vorm van het pand te zien blijft." De Brouwer hamert er nog eens op dat Gerritsen en Höck zelf er al les aan doen om het monumenta le van hun hoeve te behouden. „Als het woonhuis niet mag wor den opgeknapt, dreigt nieuw ver val. De verbouwing moet ook snel beginnen, omdat mijn cliënten dit najaar een kind verwachten." en 3 en 10 augustus de 'rondom- mes', historische tochten rond Aar denburg. Start om 13.30 uur op de Markt. Deelname kost 2 euro. De rondommes zijn ook op eigen gele genheid te fietsen. Routes zijn te koop bij het Archeologisch Mu seum in de St. Baafskerk. BUIZEN IN ORIGINELE VOORGEVEL De verwarmings- en waterbuizen door de gevel zijn monumentendes kundigen een doorn in het oog. Ni co Gerritsen had de voorgevel al lang in originele staat willen herstel len. „Maar zo lang ik geen ruimte voor douche en sanitair aan het huis mag bouwen, kan ik niet zonder de ze leidingen." KEUKENDAK AAN ACHTERKANT Ook de keuken, een oud bakhuis, moet weer in originele staat worden hersteld. Nico en Annette willen al jaren het dak aanpakken, maar ook deze renovatie wacht nog op de bouwvergunning. Als die vergun ning nog (veel) langer uitblijft, gaat het bijgebouw, geheel verloren, vreest raadsman Arno de Brouwer. KEUKENLEKKAGES De bouwstop frustreert ook renova tie en herstel van het dak en de bui tenmuren van de keuken. Herstel van de verzakte vloer en betegelen van binnenmuren heeft door terug kerende lekkages weinig zin. Gerrit sen en Höck smachten er naar de keuken in te richten met aan de ei sen des tijds aangepaste apparatuur. Frans: „Bij de gebakborden? Dat is toch flauwekul?" Lenie: „Nee, dat is logisch. Mannen snappen het nooit!" Niet bestand tegen zoveel rechtlijnig denkwerk besluit Frans de proef op de som te nemen. „Lenie, waar lig gen mijn soeplepels?" Vorsend be keek ze hem. Frans vervolgde ter gend: „Bij de soepborden misschien?" Lenie: „Wat een onzin. In de bestek- la natuurlijk." terneuzen - De drie gemeenten en de provincie hopen eind dit jaar een 'Masterplan voorzienin gen Zeeuws-Vlaanderen' te presen teren. Twee proeven, gericht op het noodzakelijke voorzieningen aanbod en kwaliteitsverbetering van (particuliere) woningen, moe ten de regio oplossingen aanreiken om de verwachte bevolkingskrimp het hoofd te bieden. De provincie streeft in de onlangs uitgekomen notitie Op Pad! naar behoud van de vastgoedwaarde van de woningen. Daartoe moeten die huizen worden opgeknapt vol gens de huidige maatstaven. Voor al in Zeeuws-Vlaanderen geen makkelijk doel, geeft gedeputeerde Harry van Waveren direct toe. „In Zeeuws-Vlaanderen is het particu lier woningbezit nog groter dan el ders. Veel van op de markt komen de woningen zijn aan een opknap beurt toe en daarom minder aan trekkelijk voor kopers. We moeten daarom proberen met woningbe zitters in gesprek te komen om te kijken of we gezamenlijk oplossin gen kunnen bedenken." De gedeputeerde weet dat het niet makkelijk zal zijn om individuele woningbezitters om de tafel te krij gen. Zeker niet als overheden geen budget hebben om hen tegemoet te komen. „Maar het is natuurlijk in ieders belang om de waarde van woningen op te krikken. Dat kan ook door huizen samen te voegen. Het is in elk geval van belang om met elkaar om de tafel te zitten." Het onderzoek naar gewenste voorzieningen, de behoefte aan ac commodaties en noodzakelijke ontwikkelingen in de streek moet aangeven hoe de regio een 'kwali teitsslag' kan maken. In Oost-Gro- ningen en Zuid-Limburg worden ook proeven gedaan om de krimp in goede banen te leiden. Ervarin gen met de experimenten worden uitgewisseld om iedereen de kans te geven er zijn voordeel mee te doen, bevestigt Van Waveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28