PZC Gastouders dupe streng rijksbeleid Ér A Bekendheid 'Curamus' zit wel snor Fietsroutes erg in trek "M v M 20 en 21 18 en 19 Maanlandschap verandert binnen het jaar in nieuw natuurgebied Gentse Feesten nog steeds gratis, maar bezorg ze geen kater Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Van het éne uiterste is het gastouderbeleid doorgescho ten naar het andere uiterste. Na de ontdekking van fraude met vergoe dingen heeft de rijksoverheid de touwtjes zo strak aangetrokken dat 'l goedwillende gastouders en ook ouders hiervan de dupe dreigen te worden, vreest directeur Rianne J Vons van stichting Kinderopvang i Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij wil daar voor waken. 7PPI Bewoners historische hoeve hopen op bouwvergunning Donderdag 15 juli 2010 KINDEROPVANG ZEEUWSCH-VLAANDEREN Van het éne in het andere uiterste Vons vindt het zeer terecht dat de rijksoverheid een aantal landelijke gastouderbureaus aanpakt. „In 2006 is een regeling ingevoerd met betere financiële tegemoetkomin gen. Die was niet te controleren. Landelijke bureaus sprongen er via internet op in. Werkte een ouder twintig uur, dan konden ze zoge naamd toch veertig uur gastouder- opvang krijgen." De laatste tijd komen steeds vaker berichten naar buiten over fraudu leuze praktijken. Dat raakt gastou ders die werken via Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen. „We doen zo ons best", vat directeur Vons de reacties samen. Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaande ren heeft van begin af aan een strikt beleid gevoerd. Zo heeft de stichting altijd de relatie tussen het aantal opvang- en werkuren bewaakt. „Ik heb nooit meege maakt dat iemand daarmee wilde sjoemelen", zegt Vons. „Mensen zijn hier eerlijk." 'Den Haag' is in antwoord op de fraude forse eisen gaan stellen aan gastouders. Ze moeten een mbo- 2-diploma Helpende Zorg en Wel zijn hebben. Zeeuws-Vlaamse gast ouders kregen daarvoor de oplei ding bij het ROC Westerschelde. Ze moeten een kinderehbo-cursus volgen. De GGD komt aan huis, onder meer om te zien of er peda gogisch verantwoord wordt ge werkt. En een verklaring van goed gedrag is vereist. Dit is allemaal no dig voor registratie in een nieuw landelijk register. Vons: „In september is bekend wie aan de eisen voldoet Dat wordt spannend. Vraagouders moeten alle subsidies terugbeta len, als hun gastouder niet wordt opgenomen in het landelijke regis ter." Vons heeft alle vertrouwen in de 140 gastouders van haar stich ting. Zij hecht - naast de kinderdag verblijven - sterk aan deze vorm van kinderopvang. „Het is klein schaliger en past goed bij Zeeuws-Vlaanderen met zijn vele kleine dorpen." RETRANCHEMENT - Vorig najaar liep een aan tal Zeeuws-Vlamingen nog te hoop tegen de aanleg van 'een maanlandschap' in de Zwinpol der bij Retranchement. De polder, overgedra gen aan Stichting Het Zeeuwse Landschap, heeft echter binnen een jaar een totale meta morfose ondergaan. De groene oase is exclu sief terrein voor flora en fauna, onder meer om de boomkikker extra pleisterplaatsen te geven. Maar fietsers die over de Zeedijk ped delen hebben goed zicht op het natuurdo- mein. In de belendende Kleine Bladelingspol- der, waarvan werd gevreesd dat ook die in na tuurgebied werd veranderd, staat het mais in tussen weer kniehoog. foto Peter Nicoiai door Sheiia van Doorsselaer HULST - Zorgstichting Curamus heeft in de gemeente Hulst een naamsbekendheid van ruim 85 procent. Dat is gebleken uit een en quête die medewerkers van het zorgadviespunt van Curamus in mei hebben gehouden onder ruim driehonderd inwoners. Curamus was benieuwd in hoever re de inwoners van de gemeente Hulst bekend zijn met de naam, diensten, locaties en de producten die Curamus levert in Koewacht en verschillende kernen van de ge meente Hulst, zoals verpleging, verzorging, huishoudelijke zorg en verpleeghuiszorg. Daarnaast regelt de stichting perso- nenalarmering, is er een klussen- dienst, maaltijdservice, wordt fy siotherapie of ergotherapie gege ven en ontspannende activiteiten georganiseerd in heel Oost Zeeuws-Vlaanderen. Meer dan 85 procent van de onder vraagden kent de naam Curamus. Ook de locaties de Blaauwe Hoeve (Hulst) de Lange Akkers (Koe wacht) en Antonius (Kloosterzan- de) zijn bij zeer veel mensen be kend. Zorg leveren, Tafeltje Dekje en fit ness zijn de diensten waarmee Cu ramus de grootste bekendheid heeft. De directie van Curamus is heel tevreden over de uitkomst van de enquête. TERNEUZEN - Al meer dan vijfhon derd fietsliefhebbers kochten bij VW Zeeuws-Vlaanderen de WV jubileumfietsroute 'Cultureel erf goed in beeld', die is uitgezet om het 125-jarig bestaan van de VW Nederland te vieren. De route kost twee euro, waarvan de helft naar het Ronald McDonald Kinder fonds gaat. Vanwege het succes is de route her drukt, zodat die nog het hele jaar te koop is bij alle VW-kantoren en folderposten in de regio. Daar naast is de route te bestellen via de webshop www.zeelandshop.nl. De tocht voert langs cultuur en his torie in West-Zeeuws-Vlaanderen. De fietser kan aan de hand van het fietsknooppuntensysteem de route volgen. In dorpjes en stadjes onderweg kan men monumenten bezoeken en hier en daar zelfs een toren beklimmen. Wie de jubi leumroute fietst, kan iedere maand een fiets winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27