Van Gelder barst van het vertrouwen UW 241 port Open dag N570P17 juli geannuleerd STUNT Feyenoord komt Alex Lourens door naar halve finale Delta Sport strikt spelers van EMM donderdag 15 juli 2010 W door Marcel Luyckx DEN BOSCH - Yuri van Gelders prio riteit ligt bij een terugkeer als top sporter nu zijn schorsing wegens cocaïnegebruik er op zit. Daarna zal de turner zich in gaan zetten te gen het gebruik van verdovende middelen. „Ik wil graag benadruk ken hoe slecht die rotzooi is." Slingers ontbreken, maar toch hangt er deze woensdagmorgen iets van een feeststemming in de turnhal van Flik-Flak in Den Bosch. Yuri van Gelder is terug. „Ik zit hier vol zelfvertrouwen en met opgeheven hoofd om mijn te rugkeer in de internationale turnsport toe te lichten. Ik sta te trappelen om weer aan wedstrij den mee te mogen doen", zegt hij gretig. Even daarvoor gaf KNGU-voorzit- ter Jos Geukers de aftrap voor de goednieuwsshow. „Hopelijk is dit de comeback van het jaar 2010." Geukers geeft Van Gelder zijn stropdas met daarop de tekst van het Wilhelmus in bruikleen. „Ik wil hem pas terug, nadat het volks lied weer voor jou geklonken heeft", zei de preses van de gym- nastiekunie. Het ideale moment daarvoor zou den de wereldkampioenschappen in oktober in Rotterdam zijn. „Ik wil laten zien dat ik nog steeds een turntopper ben. Een sport man die door een dal is gegaan, maar nu weer met beide armen in de ringen hangt en na de oefening met beide benen op de grond staat. De komende maanden staan voor mij in het teken van de voor bereiding op het WK." Bondstrainer Bram van Bokhoven schat in dat de tijd toereikend is voor Van Gelder om wedstrijdfit te raken en te bewijzen dat hij van meerwaarde kan zijn voor het Ne derlands mannenteam. „Ik heb er vertrouwen in, maar Yuri moet het doen." Een jaar geleden werd Van Gelder bij een dopingcontrole tijdens het NK betrapt op het gebruik van co caïne. Nog voordat de uitslag be kend was, biechtte hij zijn zonden op. Hij gebruikte al jaren. Mede vanwege die schuldbekentenis werd de maximale straf van twee jaar gehalveerd. De 27-jarige tur ner neemt bij zijn rentree geen en kele keer het woord 'verslaving' in de mond. Hij heeft het over 'mijn probleem'. „Om er van af te ko men heb ik professionele hulp ge zocht." En die vond hij in de Schotse ver slavingskliniek Castle Craig. „Ook vandaag wil ik benadrukken hoe slecht het is om die rotzooi te ge bruiken. Een ander woord kan ik er niet voor bedenken. Voorlopig ligt mijn prioriteit bij het terugke ren op topniveau in de sport. Ver volgens wil ik me actief gaan inzet ten tegen verdovende middelen." Vanwege zijn dopingstraf is Van Gelder uitgesloten voor de Olympi sche Spelen in 2012. Met een even tuele beroepsprocedure is de spor ter niet bezig. „Ik ben al blij dat ik weer aan EK's en WK's mee mag doen." „Laat Yuri eerst zijn armen spre ken", stelt voorzitter Geukers. De afgelopen maanden heeft Van Gelder niet stilgezeten. Als onder deel van zijn straf mocht hij niet trainen bij Flik-Flak met Van Bok hoven. Van Gelder week uit naar sporthal De Hazelaar in Rosmalen en liet zich bijstaan door oud-bondscoach Boris Orlov. Behalve op de ringen, legde hij zich ook toe op de onderdelen vloer en sprong. Gisteren werd hij herenigd met Van Bokhoven. „Dit is een mooi moment. Voor Yuri, maar ook voor mij", zei de coach. „Ik wil hem niet als een held binnenhalen, maar hij is erg welkom. Hij heeft zijn verdiende straf ondergaan. Natuurlijk heb ben we contact gehouden, af en toe samen koffie gedronken. Bui ten de relatie trainer-sporter heb ben we ook een persoonlijke band. Yuri is gegroeid. Dat is ook niet gek." door Frits Bakker HOEK - De reddingen van Joan van Belzen en Leon Weeda, maar ook de onverzettelijkheid van de Zeeuw se verdedigers hebben het grote Feyenoord gisteren in Hoek een pijnlijke avond bezorgd. De Rotter damse profs, die deze week op trai ningskamp zijn in Zeeuws Vlaande ren, slaagden er niet in de muur van het verzamelde Zeeuws elftal te slechten. Het gebrek aan een trefze kere, centrale spits werd bij Feye noord blootgelegd (0-0). Het Zeeuws elftal overtrof zichzelf in de avondwedstrijd met een sterk tactisch plan, dat de tegenstander weinig ruimte gaf om door te linies te breken. De kleine aanvaller Geor- ginio Wijnaldum werd in de zone opgevangen door Giovanni Siere- veld en Alfaro Pentury, de lange Gert-Jan van Leiden assisteerde voortreffelijk bij hoge ballen voor de goal en alleen vanaf de vleugels dreigde er voor rust af en toe gevaar. Ruben Schaken, overgekomen van VW, was op de rechterkant met zijn snelle slaloms een voortduren de kwelling voor Fabian Wilson. André Siereveld had aan de andere kant meer vat op Diego Biseswar. De grote obstakels voor Feyenoord waren evenwel voor de rust Joan van Belzen en na de pauze Leon Weeda onder de lat van het Zeeuws elftal. Joan van Belzen, die het hele jaar op de reservebank bij Hoek heeft gezeten, toonde een sublieme vorm, stopte voor de rust onder meer een vrije trap van Ron Vlaar en schoten uit de tweede lijn van Adil Auassar en Kamohelo Mokotjo. Het gevaarlijkste moment in die eer- ARNEMUIDEN Bij het Arnetennistoernooi hebben Alex Lourens en Jeroen Westerbe- ke zich verzekerd van een plek bij de laatste vier in de vijfde catego rie van het mannenenkelspel. Vfissinger Lourens stond slechts drie games af aan de als tweede ge plaatste Joris in 't Hout. Het werd 6-0 6-3. Westerbeke had meer moei te om Henri Guingo te verslaan, maar zegevierde wel in drie sets. Westerbeke won met 2-6 6-3 6-2. Hij speelt nu in de halve finale te gen de winnaar van de partij tus sen Remco Paauwe en Rudy de Vroe. ZIERIKZEE Keeper Thim Zevenbergen en veldspeler Jordy Loo komen de ge lederen van de Zierikzeese hand balvereniging Delta Sport komend seizoen versterken. Beide jeugdige handballers komen over van EMM uit Middelburg, dat een klasse la ger speelt dan eersteklasser Delta Sport. Merijn de Vos heeft in een gesprek aangegeven graag terug te willen keren bij Delta Sport. De Zierikzee- ënaar stopt met tophandbal bij E&O in Emmen. Een eventuele te rugkeer moet nog wel binnen Del ta Sport worden besproken. Zoals ook in de nieuwsbrieven te lezen is, wordt er hard gewerkt aan het Aquaduct en zijn er al vele mijlpalen behaald. Wij willen u dan ook graag een kijkje laten nemen in het tunnelelement via de toerit onder de Kleverskerkseweg en het Spoorviaduct door. Om te zorgen dat het tunnelelement voor alle doel groepen toegankelijk is stellen wij de open dag uit. De nieuwe datum van de open dag is: zaterdag 6 november 2010 Een fijne zomervakantie toegewenst en hopelijk zien wij u op 6 november! £^jzÊ!£ Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26