Lijn 3 begint pauzeren met Interactieve TV. 'Bezorg de Gentse Feesten geen kater!' Rechtszaak tegen Kapellenaar uitgesteld 20 kpn brieven kpn winkel kpn.com 0800 0115 Interactieve T\/ Internet en Bellen ai vanaf €40 -/mnd donderdag 15 juli 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl te. In de prullenmand. En ik weet waar die staat, meneer Daneels. Daar achter u\y bureau, naast die hele grote doofpot. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Vijftigplussers Aangifte Kardinaal Daneels is boos omdat zijn privacy geschonden is door de Belgische justitie, en heeft daarvan aangifte gedaan. Toen de slachtof fers van zijn personeel ter sprake kwamen was hij niet zo snel. Toen hun privacy geschonden werd was meneer niet thuis. Ik denk dat er maar één plaats is voor die aangif- Op pagina één van het Zeelandka tern de kop '50-plussers hoeven zich niet te vervelen', met foto van 70-plussers met de onvermijdelijke jeu de boulesballen. Inderdaad, 50-plussers hoeven zich niet te ver velen. Sterker. Veel vijftigers en zes tigers werken zich een slag in de rondte in een betaalde baan, heb ben één of meer opgroeiende tie ners in huis, studeren, doen be stuurlijk en vrijwilligerswerk (bij voorbeeld voor de Stichting Wel zijn Middelburg), hebben de pri maire of secundaire zorg voor hulp behoevende ouders en/of passen op een kleinkind. De taak van Stichting Welzijn en ouderenbonden is het organiseren van activiteiten voor 70- en 80-plussers, daar is de behoefte het grootst, maar het aanbod beperkt want veel lastiger te realiseren. Laat de vijftigers en zestigers als doelgroep hier alsjeblieft buiten. We hebben wel wat beters te doen dan lcoersballen. Een tentoonstel ling, concert of film. Als we einde lijk vakantie hebben. Trouwens ook over een aantal decennia, als we 70- of 80-plus zijn. Trude de Reij Van Kleffenslaan 93, Middelburg door Wout Bareman gent - Ieder jaar opnieuw waar schuwt de feestenburgemeester dat de Gentse Feesten nu 'echt de grenzen van de groei hebben be reikt. Om het jaar daarop, bij de presentatie van het feestenpro gramma, prompt vast te stellen dat het aantal activiteiten tijdens het tiendaagse cultureel volksfeest weer spectaculair is gegroeid. Schepen van Feestelijkheden Lie ven Decaluwe meldde tijdens een recente persconferentie trots dat het aantal evenementen in het ka der van de Gentse Fieste (op z'n Gents) is gestegen naar liefst 4000. Van kleine workshop, stadswande ling, kermis en tentoonstelling tot (straat)theatervoorstellingen, hon derden concerten in alle muziek genres, kleurrijke parades en tradi tionele hoogtepunten als de ope- ningsstoet en de rondgang van het Gilde van de Stroppendragers. Al die activiteiten trekken jaarlijks rond de anderhalf miljoen bezoe kers, vooral Vlamingen natuurlijk, maar steeds meer Nederlanders (Zeeuwen en Brabanders voorop), Engelsen, Duitsers en Fransen. De begroting beloopt nu 1,4 mil joen euro, bijna een euro per be zoeker. De stad hoest het grootste deel op. De Gentse Feesten zijn grotendeels gratis. Het beschikbare budget wordt mede bepaald door de drankverkoop en daarom roept burgemeeester Daniël Termont de bezoekers op: „Koop uw pint bij de organisatoren." Er is een heuse campagne voor op gezet onder het motto: 'Bezorg de sluit je aan HOFSTEDE GALERIE LIJN 3 In Geersdijk opent Anthonia van Rappard zaterdag 17 juli Hofstede Galerie Lijn 3. Met internationale ambitie. Feesten geen kater!' Die leus siert een affiche in haast elke horecage legenheid. Het is niet alles pais en vree rond de Feesten. De binnenstadsbewo ners hebben een comité gevormd dat strijdt voor 'leefbare Gentse Feesten'. Worden hun klachten over nachtelijke overlast nog lan ger genegeerd, dan stappen ze naar de rechter. Het comité: „De druk op de bevolking neemt al maar toe. De situatie voor de Gent se centrumbewoners is onhoud baar." Termont sust: „We streven samen naar het beste compromis." De 167 ste Feesten, beginnen zater dagmiddag om 14.00 uur met de openingsparade en worden maan dagavond 26 juli afgesloten. Q www.gentsefeesten.be Galeriehoudster Anthonia van Rappard met partner Claude de Vries. door Ondine van der Vleuten geersdijk - De inwoners van Geersdijk moeten zich vaak afge vraagd hebben wat die 'buutendie- kers' in vredesnaam voor hadden met de oude hofstede aan de Pro- vincialeweg 1. Tweeënhalf jaar lang reden de bouwvakkers af en aan. Zaterdag 17 juli om 15.00 uur is de opening van Galerie Lijn 3. Dan mag iedereen komen kijken hoe mooi het geworden is. Gebouwen werden gesloopt, de boomgaard werd gesnoeid, de slo ten werden uitgebaggerd, de Zeeuwse hagen gefatsoeneerd, de klimrozen uit de boomtoppen ge trokken en de kersenbomen be vrijd uit de wurggreep van woeke rend groen. Achteraf gezien hebben de Haagse galeriehoudster Anthonia van Rap pard en haar partner, de architect Claude de Vries, het project zwaar onderschat. „Alles was overgroeid, overwoekerd. Het huis was een bouwval. We hebben geprobeerd zoveel mogelijk te behouden. Voor de stal hebben we zelfs een hout chirurg laten komen. Helaas bleek ook de stal uiteindelijk niet meer te redden, Er moest heel veel ge beuren, maar we waren zó verliefd op deze hofstede. Het had sféér", zegt Anthonia van Rappard. Op de plek van de stal, die hele maal opnieuw opgetrokken werd naar een ontwerp van De Vries, verrees een schitterende schuur van 32 bij 12 meter, die ruimte biedt aan exposities en twee inpan dige woningen. Ook is er plek voor workshops: tekenen, schilde ren, beeldhouwen, keramiek, maar middelburg - Ondanks verzet van officier van justitie M. Overmeer besloot de Middelburgse recht bank gisteren het proces tegen 21-jarige inwoner van Kapelle nog één keer aan te houden. De jongeman wordt verdacht van een reeks misdrijven. Zo zou hij als minderjarige meerdere meisjes hebben verkracht. Ook zou hij een meisje weerloos hebben gemaakt door de partydrug GHB in haar frisdrank te stoppen waarna hij haar misbruikte. Van recentere da tum zijn verschillende pogingen tot doodslag, diefstallen en bedrei gingen. De oudste feiten dateren uit 2006, de jongste van juli 2009. Raadsman A. Bals vroeg om aan houding omdat hij vindt dat nog niet duidelijk is of de Kapellenaar lijdt aan autisme. Om dat vast te stellen is volgens hem opname in een gespecialiseerde kliniek nodig. Overmeer wees erop dat al vijf ge dragsdeskundigen naar de jonge man hebben gekeken en tot de conclusie kwamen dat hij in lichte mate kenmerken van autisme heeft. Nog een onderzoek ziet ze als nog meer tijdverlies. De rechtbank ging mee met het verzoek van de raadsman maar liet wel weten dat de rechtszaak op 13 oktober, hoe dan ook, inhoude lijke behandeld wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22