zeeland 119 opruiming. op nieuwe eigenaar Ondernemers leggen claims voor aan rechter Kunstuitleen Walcheren heropent na verbouwing 's Winters ijsbaan, 's zomers camping ZOMEROPRUIMING! met heel veel keus lange vorststraat - goes CL: Provincie mengt zich in parkdiscussie Oplaadpunt erbij voor elektrische fietsen LEES DE VOORDELIGSTE KRANT VAN NEDERLAND OF BEKIJK TA OP WWW.TMCWOON Wl N KE LS.N L donderdag 15 juli 2010 w In 1956 werd bij het Zanddorp in Middelburg een groot terrein ingericht als ijsbaan. Om de kosten te dekken gaf de Middelburgse IJsclub 250 obligaties a 50 gulden uit door Maurits Sep VLISSINGEN - Negen Vlissingse win keliers leggen zich er niet bij neer dat ze van de gemeente Vlissingen geen schadevergoeding krijgen voor misgelopen inkomsten door de bouw van de Fonteyne. Zij leggen de besluitvorming voor aan de Ombudsman omdat ze de handelwijze van de gemeente niet accepteren. Enkelen van hen stap pen bovendien naar de rechter om de afwijzing aan te vechten. De negen kondigen dit aan in een open brief die zij gisteren aan de Vlissingse gemeenteraad hebben gestuurd. Daarin schetsen zij de manier waarop het college van B en W met de door hen ingediende schadeclaims is omgegaan. Het negental verwijt het college 'te genwerking' waar 'welwillend heid' was beloofd. Zij kondigen bo vendien aan dat ze zich 'tot het ui terste tegen deze mensonterende behandeling blijven verzetten tot dat aan ons recht is gedaan'. Om die reden doen ze ook een klem mend beroep op de gemeenteraad om het voor hen op te nemen. Daarbij herinneren ze de fracties eraan dat die eerder zelf hebben verklaard dat aan getroffen onder nemers recht gedaan moet wor den. Door de bouw van het winkelcen trum Fonteyne in de Vlissingse binnenstad waren winkelstraten gedurende kortere en langere pe riodes slecht of niet bereikbaar. Daardoor kregen de ondernemers minder klanten binnen en dus minder geld. De gemeenteraad stelde een na deelcompensatie-verordening op. Die biedt de mogelijkheid om schade deels vergoed te krijgen. De negen winkeliers die de brief hebben geschreven, hebben alle maal te horen gekregen dat ze defi nitief geen vergoeding krijgen. De negen zijn of waren gevestigd in de Sint Jacobsstraat, Kerkstraat en aan het Bellamypark. Vier van hen hebben hun bedrijf ook al beëin digd. i zie ook dossier fonteyne 25? www.pzc.nl/fonteyne foto Zeeuwse Bibliotheek Beeldbank Zeeland Als er geen Middelburgse IJsclub - opgericht in 1929 - was geweest, was er aan de Koninginnelaan ook nooit een stadscamping gekomen. Midden jaren vijftig ontstond het idee om daar een ijsbaan te ma ken. Op een terrein, zo groot als acht voetbalvelden, werden een ijs hockey, kunstrij-, hardrij- en krab- MEEST GELEZEN 1Spaanse vlag verbrand 2. Onderzoek parkeergelden 3. Dierenasiel mag bouwen (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto belbaan aangelegd. In de winter van 1956-1957 werd de baan ge opend: Zodra het vroor, werd er zoet wa ter op de ijsbanen gepompt. Staats bosbeheer zorgde met het planten van bomen dat schaatsminnend Walcheren er kon schaatsen zon der last te hebben van de wind. Om de schaatsbanen ook in de zo mer wat geld op te laten leveren werd het terrein vanaf 1959 in de zomermaanden als ook als stads camping gebruikt. Eind jaren negentig was het ter rein voor de laatste maal in ge bruik als ijsbaan. Tot vorig jaar was de ijsbaan alleen nog een stadscamping. Dit jaar bleven de hekken dicht. MIDDELBURG Met het huren of kopen van het pri- vé-parkeerterrein van voormalig Miniatuur Walcheren mengt de provincie zich in de discussie over de toekomst van het stadspark in Middelburg. Dat stelt de fractie van GroenLinks in Provinciale Staten. Statenlid Leen Harpe vindt dat het beleid gericht moet zijn op goede verbindingen met het openbaar vervoer naar het centrum. De pro vincie moet dus niet ingaan op het aanbod voor extra parkeerplaatsen voor eigen gebruik, aldus Harpe. VLISSINGEN - Wie geen kunst wil kopen maar wil lenen, kan vanaf zondag weer terecht bij Kunstuit leen Walcheren. Dan wordt het vernieuwde onderkomen in kun stencentrum Willem3 in de Oran jestraat in Vlissingen heropend. De kunstuitleen is sinds maart van dit jaar gesloten geweest. Dat had te maken met een ingrijpende renovatie van de vloeren in de Wil- lem3. In het kunstencentrum zijn ook expositieruimtes herschikt. Kunstuitleen Walcheren heeft; daardoor een grotere ruimte ter be schikking gekregen. Volgens de or ganisatie kan de collectie, die uit ruim vijfhonderd kunstwerken be staat, daar beter en overzichtelijker worden gepresenteerd aan de klan ten. Bij Kunstuitleen Walcheren zijn schilderijen, tekeningen, grafi sche objecten en foto's te leen. De organisatie wil de komende jaren de collectie fotografie uitbreiden. Daar blijkt namelijk grote vraag naar te zijn. Kunstuitleen Walcheren is vanaf zondag open van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. MARI EKERKE Het aantal oplaadpunten voor elek trische fietsen in de gemeente Veere breidt steeds verder uit. Er is nu ook zo'n voorziening bij Marie- kerke. Het werd gistermiddag offi cieel in gebruik genomen. Het oplaadpunt is te vinden bij Kaasboerderij Mariekerke. Het is een geschenk van de dorpsraad Me- liskerke en woningbouwcorporatie Woonburg. De dorpsraad stelde er geld voor beschikbaar dat was ge wonnen met een wedstrijd van Woonburg. GROTE Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21