Lege stadscamping wacht nog 18 Veere wil einde aan rechtszaken Duurzaam Rood krijgt steun voor aanpak van laaggeletterdheid GROTE ZOMEROPRUIMING STADSCAMPING Middelburg maakt zijn eerste campingloze zomer door. Sinds het vertrek van de vorige pachter staat de stadscamping aan de Koninginnelaan te koop. Goes maakt kans op titel Europese Jongerenhoofdstad fete Minderhoud Wonen donderdag 15 juli 2010 door Henk Postma VEERE - De gemeente Veere zoekt naar een minnelijke schikking in het slepend conflict met minicam- ping De Heksenketel. De Zeeuwse CDA-nestor Ton Verbree is aange trokken als bemiddelaar. De ge meente heeft hem gevraagd in kaart te brengen hoe het conflict voor beide partijen op bevredigen de manier kan worden opgelost. De gemeente staat al jarenlang op het standpunt dat De Heksenketel geen bestaansrecht heeft, en onder nam al diverse pogingen om de camping van de kaart te vegen. Dat leidde tot steeds meer juridi sche procedures, die in vrijwel alle gevallen door de gemeente wer den verloren. Daarbij kwam het ge meentelijk beleid voor uitbreiding van minicampings onder vuur te liggen. De gemeente zou vergun ningen hebben uitgegeven in strijd met de eigen regels. De vorige wethouder Wim van Ta- tenhove (CDA) koos voor de har de confrontatie. Maar zijn opvol ger René Molenaar (ook CDA) wil het conflict dé-escaleren. „We zoe ken het overleg, met zo min moge lijk rechters." Woordvoerder Bram van Leeuwen van De Heksenketel spreekt van een 'betekenis- en hoopvol gebaar'. GOES - De gemeente Gges hoort bij de vier genomineerden die kans maken op de titel 'Europese Jongerenhoofdstad 2013'. Dat heeft de Europese Jongerenraad gisteren bekend gemaakt. Goes heeft zich vorige maand kan didaat gesteld voor die titel. Met de aanmelding wilde de gemeente ook in Europa aandacht vragen voor het succesvolle Goese jonge renbeleid. De andere drie kanshebbers op de titel Europese Jongerenhoofdstad zijn de steden Derry in Groot-Brit- tannië, Maribor in Slovenië en Karlstad in Zweden. In oktober wordt bekend welke stad de titel mag voeren. De eretitel gaat doorgaans naar een stad die in het verleden een succesvol jongerenbeleid heeft ge voerd. Bijvoorbeeld een Himolla Feder hoekbank van 2.799,- voor 1.795,- MINDERHOUD WONEN door Theo Giele MIDDELBURG - „Een beschaafde stad als Middelburg moet inzetten op de aanpak van laaggeletterd heid." Duurzaam Rood-raadslid leannette de Vis-Berrelkamp deed deze week een geslaagde poging om het probleem van niet of on voldoende lees- en schrijfvaardig heid onder de aandacht te bren gen. Met uitzondering van WD en SGP steunde de volledige raad haar voorstel om in samenwerking met andere maatschappelijke orga nisaties het probleem aan te pak ken. Een proef inde wijk Dauwendaele is vorig jaar mislukt, vertelde wet houder Ed de Graaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering. „Men sen willen er zelfs niet op aange sproken worden", aldus De Graaf De Vis noemde het leren herken nen van laaggeletterdheid en het leren mensen hierop aan te spre ken als een belangrijke eerste stap. Want het is, zo zei ze, voor men sen die laaggeletterd zijn 'al moei lijk genoeg om uit de kast te ko men'. Het project kan worden be taald uit potjes als het participatie- ofWMO-budget. Een briefje aan het hek verwijst de toeristen naar een alternatief adres in de buurt. foto Ruben Oreel door Theo Giele Aan het hek van de stads camping in Middelburg hangt een briefje. Kam peerders die de vergeefs naar de Koninginnelaan zijn gere den, worden doorverwezen naar een camping buiten de stad. Vorig jaar werden de stichting Hendrik Avercamp en de toenmalige pach ter het niet eens over de toekomst van de camping en besloot de stichting om het meer dan drieën halve hectare grote terrein te koop te zetten. Belangstellenden hebben zich sindsdien wel gemeld, maar tot verkoop is het nog niet gekomen. Dat is niet zo gek, stelt wethouder Albert de Vries, want de vraagprijs is volgens hem veel te hoog. Hij vreest dat 'een publieke voorzie ning verdwijnt en onderwerp van speculatie is geworden'. Volgens de gemeente is het onmo gelijk om een rendabele camping te beginnen als een ondernemer er zoveel geld voor moet neertel len. De voorzieningen op de cam ping zijn immers verouderd en dier nen vervangen te worden. Een van de ondernemers die be langstelling heeft getoond voor overname van de camping is on dernemer Leendert Nieuwen- huyzen uit Vlissingen. „Ik had daar graag een mooi product wil len neerzetten. Maar voor die vraagprijs was het voor mij niet haalbaar. Helaas." Voorzitter David Rijkse van de stichting Hendrik Avercamp is geïr riteerd door de verwijten aan zijn adres. „In de eerste plaats bepalen wij zelf de prijs. Daar heeft de ge meente niets mee te maken. Bo vendien hebben we de waarde van de camping zelf laten taxeren. We zijn met onze vraagprijs onder die taxatiewaarde gaan zitten. Wij we ten ook wel dat er behoorlijk geïn vesteerd moet worden om de cam ping weer aan de eisen van deze tijd te laten voldoen." De Vries zegt dat de gemeente met de stichting had willen praten over de aankoop van de grond en om mee te denken over het aan wenden van het geld voor de schaatssport. Want dat is uiteinde lijk het doel van de stichting, die op zijn beurt weer voortkomt uit de Middelburgse Ijs Club die op het terrein ooit een ijsbaan had. Deze vereniging in liquidatie, die in 2000 ontbonden werd, is de ei- De Middelburgse stadscamping in de jaren zeventig. genlijke eigenaar van de camping. Rijkse is door de rechter aangewe zen als vereffenaar van de bezittin gen van de vereniging om de ver koop mogelijk te maken. Tot een concreet bod van de ge meente is het nooit gekomen. Rijk se zegt dat de gemeente zich ook geen zorgen hoeft te maken over de aanwending van de opbrengst van de camping. Rijkse: „Het geld gaat in een fonds dat wordt gebruikt om de schaats sport te bevorderen. Dat kan ook niet anders, want dat is het doel van de stichting." Rijkse noemt het sponsoren van de schaatsbaan op de markt of ondersteunen van Zeeuws schaatstalent als voor beeld. Stichtingsvoorzitter Rijkse heeft goede hoopt dat de stadscam ping op niet al te lange termijn wordt verkocht. „Wat de nieuwe ei genaar er mee gaat doen is zijn zaak. Wij stelllen geen enkele eis. Maar op het terrein rust de een toeristisch-recreatieve bestem ming. Dat hebben we alle belang stellenden steeds duidelijk ge maakt." Zuidstraat 116 Westkapelle 0118-571212 Ga naar www.minderhoudwonen.nl voor alle aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20