Miljoenenboete voor kranten I NIEUWS GETIPT VOOR U Een echte lekkere smaak 10 en 11 24 en 25 NMA Mededingingsautoriteit bestraft samenwerking PZC en BN DeStem in Zeeuws-Vlaanderen bus zetten van nikabdraagster Noodweer eist slachtoffer Excuses voor uit ^wssmmsmmm m verder Verdachte overval Winkeldieven Noordgouwe gepakt slaan vaker toe Dead or Alive? Alive or Dead? Zeeuws elftal stunt tegen Feijenoord DONDERDAG 15 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 163 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4,3 miljoen lezers; 2,6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl Bij een heerlijk gezonde salade past een echte lekkere smaak. Calvé maakt haar saladedressings met natuurlijke ingrediënten en gebruikt geen kunstmatige kleurstoffen of conserveringsmiddelen. Zo krijg je die echte, lekkere smaak bij een heerlijke salade. De Calvé dressings zijn verkrijgbaar in diverse smaken. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa) heeft Wegener en vijf topfunctionaris sen bij het mediabedrijf respectie velijk 19 en 1,3 miljoen euro boete opgelegd. In de praktijk zou er onvoldoende onafhankelijkheid bestaan van de dagbladtitels PZC en BN DeStem, concludeert de instantie op basis van onderzoek. De raad van be stuur van Wegener noemt de boe te 'onterecht en volstrekt buiten proportioneel'. Volgens de NMa heeft Wegener de voorwaarden geschonden die in 2000 waren gekoppeld aan de over name van de VNU Dagbladen. Daarbij ging het vooral om be houd van twee gescheiden kran ten in Zeeuws-Vlaanderen. In de praktijk is er volgens de NMa spra ke van één nieuwsorganisatie in de grensregio, waarbij het redactio neel en commercieel beleid tussen beide dagbladen op elkaar is afge stemd. Daardoor is de keuzevrij heid van de lezer beperkt en wordt tegelijkertijd ook prijsverho gingen en verschraling van her le zersaanbod in de hand gewerkt, al dus de NMa. Wegener beschouwt het verbod op samenwerken van beide titels als 'een inbreuk op de redactionele onafhankelijkheid en daarmee een inbreuk op het begin sel van persvrijheid'. Het mediaconcern gaar in beroep tegen de opgelegde boete bij de rechtbank. Die procedure heeft een opschortende werking. Vol gens bestuursvoorzitter Joop Mun sterman bedroeg het resultaat van de Zeeuws Vlaamse edities in 2009 bruto 0,6 miljoen euro. „De hoog te van de boetes staat derhalve in geen enkele verhouding tot dit eco nomisch belang. We zouden er - onder de huidige omstandigheden - dertig jaar over doen om dat be drag terug te verdienen." pagina 3: hoogste boete w€~' SEE 3 lü I 1 OM moet winkeldieven harder aanpakken reageer op www.pzc.nl reacties: 247 VC Vlissingen heeft problemen aan zichzelf te wijten j§neens 4% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 12, 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 27; Televisie: 34, 35; bijlage: Zomer pagina 8: boerkaverbod nog ner- 5 gens van kracht VETHUIZEN - Op een camping aan de Kemperpias in het Gelderse Vethuizen zijn gisteren een dode en meerdere zwaar gewonden gevallen. De kam peerplaats werd begin van de avond getroffen door een windhoos. Een twintigtal caravans werd de lucht in getild om verderop op de Kemperpias neer te komen. foto Erik van 't Hullenaar/ANP pagina 4 en 5: caravans vliegen door de lucht ALMERE MIDDELBURG De politie heeft dinsdag een 26-jari- ge man uit Almere aangehouden. Hij wordt ervan verdacht betrok ken te zijn bij de overval, 18 decem ber, op wapenhandel Het Jachthuis in Noordgouwe. Daarbij werd de ei genaar van de zaak door twee over vallers mishandeld. Nadat de vrien din van de eigenaar alarm had ge slagen, gingen de twee ervan door. Het aantal winkeldiefstallen in Zee land is vorig jaar met 77 gestegen tot 657. De schade in heel het land door winkeldiefstallen steeg naar een record van 325 miljoen euro. Dat is 5 procent meer dan in 2008. pagina 2 en 3: winkeldiefstal neemt toe door recessie pagina 3: commentaar 10e Etappe 1.Paulinho(Por) 5.10.56 2. Kiryienka (WitRus) z.t. 3.Devenyns(Bel) 1.29 26. TJallingii (Ned) +14.19 Vandaag de etappe: Sisteron - Bourg-lès-Valence (184,5 km) Algemeen klassement 1. A. Schleck (Lux) 49.00.56 2. Contador(Spa) +0.41 3. Sanchez (Spa) +2.45 7. Gesink (Ned) +4.22 zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 22 en 23 UDEN - Openbaarvervroersbedrijf Connexxion heeft gisteren excuses aangeboden aan een negentienjari ge vrouw die vanwege haar nikab door een buschauffeur de bus was uitgezet. Connexxion bezint zich op sancties tegen de chauffeur. De negentienjarige Ambaro draagt sinds oktober een nikab, een isla mitische gezichtssluier die alleen de ogen vrijlaat. Volgens Ambaro werd zij na het instappen in Uden, op weg naar Volkel, door de chauf feur uit de bus geduwd vanwege haar 'extreme kleding'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1