PZC Onrust personeel consultatiebureaus Scheldekraan zal nooit meer staan Een echte indiaan voor de klas Bestek WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 OVERNAME DOOR CCD Bonden vrezen reorganisatie met verlies van banen almanak Donderdag 15 juli 2010 Lege stadscamping Middelburg wacht op nieuwe eigenaar Galerie Lijn 3 begint opnieuw in Geersdijk Tip? walcheren@pzc.nl door Nadia Berkelder GOES - De vakbonden trekken aan de bel over de positie van perso neel van de Zeeuwse consultatie bureaus. Die zijn per 1 januari over genomen door de GGD-Zeeland. De Middelburgse gemeenteraad wil dat de GGD uitleg geeft over de overname. Het personeel is ondergebracht in een nieuwe stichting en heeft niet dezelfde arbeidsvoorwaarden als de werknemers van de GGD, zegt Mark Froklage van vakbond Nu'91. „Want het personeel van de GGD valt onder de ambtenaren-cao, de mensen die van de zorgorganisa ties komen vallen onder de zorg-cao." Eerder al is personeel van Zorg- stroom overgegaan naar de GGD. Voor dat personeel zijn afspraken gemaakt over het behoud van sala ris en een baangarantie. „Maar Zorgstroom en Alevo, de andere twee zorgorganisaties gaven niets mee aan hun werknemers", zegt Marlieze Warnaar van Abvakabo FNV. En de afspraken voor het oud-personeel van Zorgsaam lie pen in april van dit jaar af. De bonden denken dat binnen kort wordt gereorganiseerd en dat die reorganisatie banen gaat kos ten. „Dat is te verwachten", zegt Warnaar. „Als je drie organisaties samenvoegt tot één. En we heb ben signalen dat het ook daadwer kelijk gaat gebeuren." De vakbon den houcfen vandaag een bijeen door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Ademloos hingen de leerlingen van groep vijf en zes van de Middelburgse ABS gister ochtend aan de lippen van Zwart- voet Indiaan Clifford CraneBear. De kinderen luisterden vol aan dacht naar zijn de verhalen. Stel je voor: je bent bij de Zwart- voet Indianen in Canada al een echte man als je elf, twaalf jaar bent. Zeker als je dan al een hert geschoten hebt. Dat is wat anders dan op school zitten, zag je de jon gens afgunstig denken. Antropolo ge Lea Zuyderhoudt vertaalde de woorden van Clifford, want niet voor alle kinderen is Engels gesne- - den koek. CraneBear is in Middelburg voor de expositie over de Zwartvoet In dianen in het Zeeuws Museum. Daar zijn spullen die velen van ons nog nooit gezien hebben. Ze zijn 130 jaar geleden naar Neder land gebracht. Jullie zijn echte ge luksvogels", houdt de indiaan de kinderen voor. De leerlingen gaan zelf ook nog naar het museum om de spullen te zien waar Clifford zo beeldend over vertelde. Zoals de kleine mocassins van de indianen- kinderen die voorbestemd zijn om als stamoudste de verhalen en le gendes van de Zwartvoet Indianen door te geven aan hün kinderen. komst voor het personeel in Hotel Terminus in Goes. De Middelburgse gemeenteraad eist opheldering van de GGD: over de overname van de consultatiebu reaus, maar ook over de financiële situatie. De GGD wordt betaald door alle Zeeuwse gemeenten sa men. De GGD hield vorig jaar bijna 190.000 euro over. De organi satie wil dat geld betalen aan Ale vo en Zorgstroom, als onderdeel van de 'frictiekosten' die de reorga nisatie met zich mee heeft ge bracht. De Middelburgse raad wil dat geld terug totdat duidelijk is wat de financiële gevolgen zijn van de overname van de consulta tiebureaus. De raad gaf dinsdagavond wethou der Ed de Graaf de opdracht om te rug te gaan naar het Algemeen Be stuur van de GGD. De Graaf had, net als elf van zijn college's, inge stemd met de jaarrekening waarin het geld al werd bestemd om een deel van de kosten van de gevol gen van de overname te dekken. Tip? redactie@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het ziet er somber uit voor de Scheldekraan. Om het roestige gevaarte in oude luister te herstellen zou de gemeente Vlissin- gen tonnen moeten bijleggen. En die heeft ze niet. Met de anderhalve ton aan Europe se subsidie voor het hele project Mannen van Staal redt de gemeen te het niet. Het geld is bovendien nog niet overgemaakt. Volgens woordvoerder Stefanie van Oyen onderzoekt de gemeen te momenteel hoe ze het finan ciële gat kan dichten. Na de zomer wordt het college daarover geadvi seerd, waarna een definitieve be slissing valt. Dat zal in september zijn. Dat onderzoek duurt al jaren. Steeds zegt de gemeente bezig te zijn alle mogelijkheden te onder zoeken. Dat klopt, antwoordt Van Oyen namens wethouder Piet Pol derman. „De wil is er. Vandaar dat er na een lange periode nog altijd geen 'ja'of'nee' als antwoord gege ven kan worden of de vraag of de kraan gerestaureerd wordt. Zou je heel kort door de bocht gaan, dan zou de gemeente al veel eerder een definitief 'nee' hebben ver kocht, maar we willen juist alle we gen hebben bewandeld en alle mo gelijkheden hebben bekeken, alvo rens we zo'n besluit definitief ne- De aan Zierikzee verknochte Rand stedeling kan soms wat afwezig over komen. Maar gelukkig heeft hij ook een werkster voor het logisch denk werk. Pas was Frans zijn gebakvork jes kwijt. Gelukkig trof hij zijn hulp in de tabakswinkel. „Weet jij waar mijn gebaksvorkjes liggen?" Lenie: „Denk eens na!" Na nutteloos gepeins bijt ze hem toe: „Bij de gebakbordjes. Waar anders?" Frans: „Bij de gebakborden? Dat is toch flauwekul?" Lenie: „Nee, dat is logisch. Mannen snappen het nooit!" Niet bestand tegen zoveel rechtlijnig denkwerk besluit Frans de proef op de som te nemen. „Lenie, waar liggen mijn soeple pels?" Vorsend bekeek ze hem. Frans vervolgde tergend: „Bij de soepbor den misschien?" Lenie: „Wat een onzin. In de bestek- Ia natuurlijk", klonk het triomfante lijk. De ketting van Zwartvoet Indiaan Clifford CraneBear, met een tand van een bruine beer, intrigeerde de kinderen van de ABS. Clifford vertelde hen dat de tand een gift was, maar dat hij de ketting verder zelf had gemaakt met de kleinste kralen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19