allesbehalve ouderwets buitenland 19 D ad Turkse Koerden zijn geweld van PKK zat Kids vanaf 99," Playa del Inglés REIZEN generatie crimineel heeft gestudeerd' Nu lekker op vakantie. Hond schiet man in achterwerk Assemblee keurt boerkaverbod goed Vlaamse pater door Interpol gezocht Kinderen dood door verstoppertje Inktvisorakel Paul ereburger in Spanje Israël: hulpschip Libië moet naar Egypte Turkije Hoogseizoen: nü extra voordelig! X Gran Canaria X oad.nl/aanbiedingen woensdag 14 juli 2010 disano, de baas der bazen. Maar de actie leverde vooral verontrusten de nieuwe informatie op. De als archaïsch betitelde organisa tie uit de bergen van Calabrië, de 'teen' van Italië, blijkt hoogst mo dern, met grote invloed in Noord- Italië en met een hechte comman dostructuur naar voorbeeld van de Sicilaanse Cosa Nostra. „De 'ndrangheta is nog steeds ge worteld in Calabrië, maar de nu derde of vierde generatie crimine len heeft gestudeerd en weet zich perfect te bewegen in hoog ont wikkelde gebieden", zei hoofdpro cureur van Reggio Calabrië, Giu seppe Pignatone. De organisatie heeft vrijwel een mondiaal mono polie op de cocaïnehandel en heeft geleerd de enorme winsten te in vesteren en een netwerk van colla borateurs te vormen van politici, hoge ambtenaren, politiefunctiona rissen en medici. Een van de mach tigste mannen van de publieke ge zondheidszorg in Lombardije, Car lo Chiriaco, blijkt een volwaardig lid te zijn van de 'ndrangheta. Hij praat over moorden en het ge mak waarmee je als crimineel de wet kunt omzeilen, maar onder door onze correspondent Jessica Maas DIYARBAKIR - „Er zijn mensen hier die geen vooruitgang willen, geen vrede", zegt de 24-jarige Memet, Hij is geboren en getogen in Diyar- bakir in het Koerdische Zuidoos ten van Turkije, en werkt in een kebab-zaak. De strijd tussen de Koerdische afscheidingsbeweging PKK en het Turkse leger, die al zijn hele leven duurt, is voor de zo veelste keer weer opgelaaid. De jonge ober heeft er genoeg van. En hij is niet de enige. Veel Koerden zijn de vicieuze cirkel van geweld moe. In verschillende steden rie pen Koerdische organisaties - on dernemers, advocaten, hulpverle ners - het Turkse leger én de PKK onlangs op de wapens neer te leg gen. Een paar jaar geleden was dat nog ondenkbaar en ook gevaarlijk. De PKK duldt geen tegenspraak. „Voor het eerst klinkt er nu open lijk kritiek op de PKK", zegt hoofd redacteur Naci Sapan van het dag blad Olay in Diyarbakir. „Eindelijk krijgen de Koerden die tegen ge weld zijn een stem." Eén van die stemmen is van Galip Ensarioglu, voorzitter van de Ka mer van Koophandel. Ondanks het hernieuwde geweld heeft hij de hoop niet verloren. Hij wijst op de 'moedige stappen' die de rege ring het afgelopen jaar heeft gezet. „Natuurlijk zijn er ook fouten ge maakt, maar langzaam veranderen er wel degelijk zaken. Dit pro bleem duurt al dertig jaar, een op lossing kost tijd." Maar de roep om vrede is niet zon der gevaar. De PKK voelt dat ze steun onder de bevolking verliest en neemt haar toevlucht tot nog meer geweld. „Ik vrees meer aan slagen in de grote steden. De orga nisatie wil laten zien dat ze overal actiefis, niet alleen in de bergen", zegt hoofdredacteur Sapan. houdt ook uitmuntende contacten met machtige politici uit de entou rage van gouverneur Roberto For- migone, topman van Berlusconi's Volkspartij van de Vrijheden. Chia- raco 'beheert' stemmen bij verkie zingen en leidt de maffia binnen in de gezondheidszorg, het belang rijkste werkterrein van de regiona le overheid. Maar ook opent hij poorten in de bouwsector, extra aantrekkelijk vanwege de Expo die in 2015 in Milaan wordt gehouden. De magistraten hebben 150 maffio se bouwbedrijven geteld, de maffi osi zelf houden het op 500. WELLINGTON Een hond heeft een 40-jarige Nieuw-Zeelandse man in zijn ach terwerk geschoten, aldus Nieuw- Zeelandse media gisteren. De hond sprong op een geladen vuurwapen op de achterbank van een jeep waar het slachtoffer zat. Het wa pen ging af en raakte de man in zijn linkerbil. De man is naar het ziekenhuis gebracht en na een ope ratie is zijn toestand stabiel. Hij had met drie anderen een varken op een boerderij gedood met het vuurwapen en het dier geslacht. PARIJS De Franse Nationale Assemblee is gisteren met een overweldigende meerderheid van stemmen ak koord gegaan met een verbod op het dragen van gezichtsbedekken de sluiers. Of de wet uiteindelijk ook van kracht wordt, is onduide lijk. De Senaat zal waarschijnlijk wel akkoord gaan, maar het is zeer de vraag of belangrijke juridische organen, zoals het constitutionele hof in Frankrijk en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens dat ook zullen doen. BRUSSEL Interpol heeft een zogeheten red notice uitgevaardigd tegen een Vlaamse pater. Dat betekent dat mensen die de man kennen, wor den opgeroepen met de politie con tact op te nemen. De pater is in 1990 in Canada tot vijf jaar cel ver oordeeld wegens verkrachting van kinderen. Na vervroegde vrijlating ging hij opnieuw in de fout. Met hulp van de oversten van de paters oblaten van Maria in Vlaanderen vluchtte hij naar België. Sindsdien verlenen de paters hem onderdak. BOEKAREST Vier Roemeense kinderen van drie tot tien jaar oud zijn overleden tij dens een spelletje verstoppertje. Ze hadden zich verstopt in een meel- kist, waarvan het deksel dichtviel. De kinderen konden de klep niet open krijgen en stikten. Het ongeluk gebeurde op een boer derij in Suceava in het noorden van Roemenië. De slachtoffertjes waren op dat moment alleen thuis. Hun moeder, die aan het winkelen was, vond de lichamen, toen ze te rugkwam. ORENSE Het inktvisorakel Paul is uitgeroe pen tot ereburger van het dorp Carballino in het noordwesten van Spanje. Carballino wil Paul op deze manier bedanken dat hij de zege van Spanje op het WK voetbal voor speld heeft. Burgemeester Carlos Montes gaat zelf naar Paul om de onderscheiding, een doorzichtige urn met het wapen van Carballino, te geven. Montes hoopt ook te kun nen regelen dat Paul een tegenbe- zoekje aflegt aan het Spaanse dorp, dat van de inktvisvangst leeft. CAÏRO Het Libische schip met hulpgoede ren dat de blokkade van de Gaza- strook wil breken, heeft gisteren van Israël te verstaan gekregen dat het koers moet zetten naar de Egyp tische havenplaats El-Arish. Het schip is door een charitatieve in stelling onder leiding van de zoon van de Libische leider Moammar Kaddafi gecharterd. Het schip is za terdag vanuit Griekenland vertrok ken met tweeduizend ton voedsel en medicijnen aan boord. Het wil vandaag in Gaza aankomen. Geniet nu EXTRA VOORDELIG met het HELE GEZIN van een heerlijke vakantie in Turkije. De korting is geldig voor diverse hotels in de BEKENDE VAKANTIEPLAATSEN én in het HOOGSEIZOEN! Boek nu, want 0P=0P! Boek nu uw vakantie met vertrek in juli of augustus en profiteer van extra hoogseizoen kortingen! Turkije v.a. 279,- o.b.v. logies Lesbos v.a. 399,- o.b.v. logies Turkije v.a. 379,-o.b.v. All Indusive Corfu v.a. 399,-o.b.v. logies Samos v.a. 389,-o.b.v. logies Tenerife v.a. 449,-o.b.v. logies Bulgarije v.a. 389,- o.b.v. logies ontbijt Hurghada v.a. 499,- o.b.v. All Indusive Tunesië v.a. 399,- o.b.v. All Indusive Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon o.b.v. 8 dagen incl. vlucht en verblijf in hotel of appartement Barbacan Holiday Residence***^ Met recht het beste vakantiecomplex van de Canarische Eilanden. Op vakantiepanel gewaardeerd met een 8,8! Gratis halfpension bij aankomst op 25 en 28 augustus! o.b.v. logies. Vertrek in juli en augustus. Reisnummer: VLES07-01/02 voor vertrek vanaf Amsterdam Reisnummer: VLES77-01/02 voor vertrek vanaf Eindhoven m 1 Ga voor meer Informatie en de voorwaarden naar oad.nl/aanbiedingen. sfifr ,fo. Bel 0900-8482 (0,15pm) 3as£ so.» ofganaaruwANVR-reisbureau. gen de vlakte. Daarmee leek de stop op het omhalen van Palestijnse huizen van de baan te zijn. De ge meente liet echter weten dat de neergehaalde structuren geen hui zen waren, dat ze illegaal waren neergezet en dat er niemand in woonde. Omwonenden spraken dat laatste tegen. Veel huizen in Oost- Jeruzalem zijn illegaal, omdat Pales- tijnen geen bouwvergunning krij gen. foto's Olivier Fitoussi/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9