81 buitenland BP beproeft nieuwe kap op olielek 'Ndrangheta is G Superstips van de dag... stipreizen.nl 600 miljoen EU-hulp aan Afghanen opgeschort Bomgordels gevonden in Uganda OLIERAMP Nog geen definitieve oplossing Israël walst gebouwen Oost-Jeruzalem plat GEORGANISEERDE MISDAAD 'De derde of vierde Cruises met de %\%sg&ssSm woensdag 14 juli 2010 KABUL - De Europese Unie schort een hulppakket voor Afghanistan ter waarde van 600 miljoen euro voor onbepaalde tijd op. Dat heeft Vygaudas Usackas, de speciale EU-gezant voor Afghanistan, giste ren bekendgemaakt in de Afghaan se hoofdstad Kabul. Mogelijk wordt in september als nog een besluit genomen over de EU-hulp, die over een periode van drie jaar zou worden gedoneerd aan het Centraal-Aziatische land. Westerse diplomaten en non-gou vernementele organisaties kritise ren de regering van de Afghaanse president Hamid Karzai al tijden, onder meer wegens het gebrek aan daadkracht in de strijd tegen cor ruptie. Karzai is al meer dan acht jaar aan de macht in Afghanistan, maar de wederopbouw van het land komt nog maar moeizaam van de grond. De federale over heid in Afghanistan functioneert volgens veel waarnemers slecht. Een Afghaanse militair heeft gis terochtend zijn Britse collega's aan gevallen en drie van hen gedood. De man bestookte de Britten met een granaatwerper. Naast de drie doden vielen er nog vier gewon den onder de Britse militairen. De Afghaan nam na zijn daad de be nen. Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch heeft Afghanistan en zijn westerse bondgenoten gis teren opgeroepen vrouwenrechten niet op te offeren voor vrede met de Taliban. Onderhandelingen met de Taliban komen steeds dich terbij en veel Afghaanse vrouwen vrezen dat zij een hoge prijs moe ten betalen voor vrede, aldus HRW. Nieuwe, beter passende kap moet efficiëntere opvang van weglekkende olie mogelijk ma ken. Britse regering loopt komende vier jaar miljarden aan belas ting mis door lek, becijfert The Financial Times. NEW ORLEANS - Oliemaatschappij BP is gisteren begonnen met het testen van een nieuwe kap op het olielek in de Golf van Mexico. De nieuwe, beter passende kap werd een dag eerder met behulp van ro bots geplaatst. De tests, die minimaal zes en maxi maal 48 uur duren, moeten uitwij zen een nieuwe, beter passende kap geplaatst over het olielek in de Golf van Mexico. Volgens Kent Wells, vicepresident van BP, is een eerste test waarbij drukschommelingen werden ge meten, hoopgevend verlopen. „Het ging zeer goed", zei Wells, „maar we weten ook dat we nog niet klaar zijn." Mochten de tests aantonen dat de druk in de olieput na het afsluiten van de kap oploopt en stabiel blijft, dan is dit een teken dat de put in goede staat verkeert. In dat geval zou BP kunnen besluiten om de kap gesloten te houden, in de hoop zo definitief het lek te dichten. Mocht daarentegen blijken dat de druk lager blijft dan verwacht, waarschuwde Wells, dan betekent dit zeer waarschijnlijk dat de put is beschadigd met als gevolg dat olie en gas door het omringende gesteente heen kunnen lekken. In dat geval zou de nieuwe kap de put dus juist verder beschadigen. Zelfs als de kap werkt, lekt er nog steeds olie weg. Maar BP is dan wel in staat om de olie op te van gen of weg te pompen naar sche pen aan de oppervlakte. Als de kap werkt, wordt begonnen aan het boren van een extra bron om de druk op het lek weg te ne men. Het lek wordt vervolgens met modder en cement volgestort. Dit zal echter pas op zijn vroegst midden augustus gebeuren. Ongeacht de uitkomst van de tests blijft het 'wachten op een volgen de ramp waarbij BP betrokken is', schreef de New York Times giste ren. De krant beschreef BP als be drijf met een lange geschiedenis van 'kostbare blunders', crises en bij na-ongelukken, dat 'chronisch niet in staat of niet bereid is om van zijn fouten te leren'. De Amerikaanse regering is van mening dat dat laatste voor de he le industrie geldt en heeft op nieuw een moratorium afgekon digd voor olie- en gasboringen op grote diepte. De Britse zakenkrant Financial Ti mes becijferde gisteren dat het lek de Britse schatkist de komende vier jaar bijna 8 miljard euro zal kosten.Die derving komt op een ongelukkig moment. JERUZALEM - Palestijnse kinderen staan bij de inboedel die hun ouders hebben kunnen redden uit hun huis dat platgewalst wordt. Israëlisch mi litairen zorgen er voor dat niemand terug kan naar het huis. In het be twiste oostelijke deel van Jeruzalem gingen gisteren zes gebouwen te- Driehonderd arrestaties en voor miljoenen euro's aan in beslag genomen goede ren. De politie brengt de maffia een slag toe. door onze correspondent Eelco vasi der Linden een filmregisseur had het kunnen verzinnen: bazen van de 'ndrangheta, de maffia in de rijke regio Lombardije, die met handopsteken hun baas kie zen, Pasquale Zappia. De politie legde het tafereel met een verbor gen camera vast in een bejaarden huis in het plaatsje Paderno Dug- nano bij Milaan. Het huis heet 'Giovanni Falcone en Paolo Borsel- lino', naar de beroemde antimaffia- magistraten die in 1992 bij twee verschillende aanslagen werden vermoord door diezelfde maffia. De operatie tegen de 'ndrangheta was de grootste tot nu toe. Onder de driehonderd arrestanten zit ook de 80-jarige Domenico Oppe- KAMPALA - De Ugandese politie heeft in een disco in de hoofdstad Kampala diverse onontplofte bom gordels gevonden. De vondst lijkt erop te wijzen dat de Somalische terreurgroepering Al-Shabaab nog meer aanslagen in Kampala wilde plegen. Inmiddels zijn vier 'buiten landse' verdachten gearresteerd. Hun nationaliteit is niet bekend ge maakt. De onontplofte bomgor dels komen overeen met de bom gordels die bij de twee aanslagen van zondag werden gebruikt. De zelfmoordterroristen die zich op bliezen in een restaurant en bij een rugbyclub droegen bomgor dels vol met kleine stalen kogel tjes, afkomstig uit kogellagers. Die zelfde 'munitie' werd aangetroffen in de gevonden bomgordels. De aanslagen kostten aan 76 mensen het leven. Al-Shabaab heeft laten weten dat de actie niet door zelf moordterroristen werd uitgevoerd. De Ugandese autoriteiten gaan daar van uit na het vinden van het afgerukte hoofd van een Somaliër. L9-daagse reis ine Vertrek sept. en okt. Inclusief: v.v.,8dagenper5-sterrenNo 'fationeie (deling* Zie stipreizen.nl/gem vVi 6^ 4LLE Zie stipreizen.nl/cykay i'-- 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. z pers. per kamer/hul excl. Calamiteitenfonds/ boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.sliproizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. z pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8