binnenland 17 250,- INRUILKORTING* Sectie: Delfts jongetje overleed door geweld Allochtone moeders nog vaak werkloos Mannen moeten wel naar mooie vrouwen kijken 'Deal met pedo was niet stiekem' De goedkoopste van Nederland! woensdag 14 juli 2010 den haag - Het 9-jarige jongetje dat zaterdag dood in een woning aan de Krakeelpolderweg in Delft werd gevonden, is door geweld omgekomen. Dat is volgens het Openbaar Ministerie gebleken uit sectie op het lichaam en uitge breid onderzoek in het huis. De 47-jarige moeder van de jongen is zaterdag aangehouden en blijft twee weken vastzitten. Zaterdag aan het einde van de mid dag kreeg de politie een melding dat in de woning een jongetje was gevallen. Toen agenten ter plekke kwamen, was het kind overleden. De moeder zit vast. Ze wordt er van verdacht bij het overlijden van het jongetje betrokken te zijn. De jongen stond sinds 2006 onder toezicht van Bureau Jeugdzorg, omdat de rechter zich destijds zor gen maakte over de thuissituatie. Een jaar later werd het ventje uit huis geplaatst en opgevangen in een 24-uursvoorziening van de or ganisatie Jeugdformaat. Volgens Bureau Jeugdzorg en Jeugdformaat werd er naar aanlei ding van 'positieve ontwikkelin gen in het gezin' gewerkt aan her stel van het contact tussen de moe der en haar zoontje. Na een perio de van begeleid bezoek, mocht het kind sinds vorige maand onbege leid naar zijn moeder. Het eerste bezoek verliep goed, het tweede af gelopen zaterdag was fataal. Nadat het kind niet op het afgesproken tijdstip was teruggebracht, ging de politie kijken in de woning van de vrouw. Daar trof ze het ontzielde lichaam van de jongen aan. „De ge zinsvoogd en de hulpverleners die de afgelopen jaren bij de jongen en zijn moeder betrokken waren, zijn zeer aangeslagen", lieten jeugd zorg en leugdformaat weten. eindhoven - Er was niets stiekems aan de afspraken met de veroor deelde pedofiel Sytse van der V. om hem onder te brengen in een andere gemeente. Ook over het verstrekken van een uitkering en huursubsidie aan Van der V. is niet geheimzinnig gedaan. Dat zei burgemeester Rob van Gij zel van Eindhoven gisteravond in een commissievergadering op het stadhuis. Van Gijzel reageert daar mee op een artikel waarin de 62- jarige pedofiel vertelt over zijn on derhandelingen met de gemeente Eindhoven. De burgemeester zegt dat Eindhoven van de rechter op dracht heeft gekregen om een pas sende oplossing te vinden en dat in alle redelijkheid probeert. KIES VOOR EEN SCOOTMOBIEL EN ONTVANG 250,- VOOR UW OUDE FIETS den haag - Allochtone moeders, vooral van Turkse of Marokkaanse afkomst, zijn minder vaak aan het werk dan andere moeders. Ook oudere laagopgeleide migranten vrouwen blijven achter op de ar beidsmarkt. Dat blijkt uit onder zoek van TNO en CBS naar de groep van 3,2 miljoen mensen tus sen de 15 en 65 jaar die niet werkt of een baan heeft van minder dan twaalf uur. Om de vergrijzing op te vangen moeten er in de toekomst meer mensen aan het werk. De vraag is waar die vandaan moeten komen. Behalve dat mensen tot hogere leeftijd moeten doorwerken, is het ook zaak mensen die nu langs de kant staan een plekje op de ar beidsmarkt te bezorgen. Dat kan amsterdam - Mannen die naar mooie vrouwen kijken, doen dat onbewust, omdat zij nu eenmaal zo zijn geprogrammeerd. Dat blijkt uit onderzoek waarvan de Vrije Universiteit in Amsterdam de resultaten gisteren heeft be kendgemaakt. De onderzoekers bekeken met EEG-scans hoe de hersenen van mannen en vrouwen reageren op foto's van mensen met een aan trekkelijk, een onaantrekkelijk en een gemiddeld uiterlijk. Mannen bleken veel sterker te reageren op mooie vrouwen dan omgekeerd. onder meer door een groter deel van de mensen met een handicap of aandoenipg aan meer werkuren te helpen. Pogingen daartoe heb ben het afgelopen decennium wei nig effect gehad, aldus het rapport. Een andere groep waar de arbeids participatie omhoog kan, zijn moe ders met kinderen onder de 18. Van de 1,4 miljoen werken er bijna 300.000 niet, omdat ze voor hun gezin zorgen. Het aantal niet-werkende moeders daalde de afgelopen jaren van 60 procent in 1996 tot 29 procent in 2009. Van de Turkse en Marokkaanse moe ders werkt 56 procent niet, waar schijnlijk omdat onder hen vaker de opvatting leeft dat de vrouw zorgt voor kinderen en huishou den en de man voor het inkomen. De onderzoekers denken dat dit een evolutionaire oorzaak heeft. Mannen zouden van nature gepro grammeerd zijn meer aandacht te besteden aan aantrekkelijke vrou wen. Die zijn in de regel jong en gezond en kunnen dus voor veel nageslacht zorgen. Vanuit dat perspectief bezien zou den vrouwen eerder letten op mannen met ambitie en status, omdat die beter in staat worden ge acht voor hen en hun nageslacht te zorgen. Aantrekkelijkheid speelt daarbij een minder prominente rol, aldus de wetenschappers. Zonder postzegel opsturen naar: Molenaar Welzijnsproducten, Antw. nr. 506,8070 VB Nunspeet Moeite met ver lopen of fietsen? Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden Makkelijk te bedienen Scootmobielen vanaf Is uw nachtrust niet meer zoals vroeger? Gemakkelijker in en uit bed gaan Minder draaien door optimale ondersteuning Twee verstelbare en verrijdbare delen! Seniorenbedden vanaf 2 Adres Postcode J" Telefoon E-mail Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de demonstratiebus. In uw eigen omgeving kunt u kennismaken met onze producten. En waarom zou u de scootmobiel of de rollator niet meteen uitproberen bij u in de straat? Bel 0341 - 27 40 40. J Dhr QJ Mevr Moeite met traplopen? Comfortabel naar boven Verhuizen nief nodig Geschikt voor elke trap Trapliften vanaf Bedden j Scootmobielen Trapliften Tot 15 km bereik - op één volle accu Geschikt voor binnen en buiten Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-rol stand Kleinste draaicirkel - Geïntegreerde accu Makkelijk te bedienen Kies voor een scootmobiel van Molenaar Welzijnsproducten en ontvang 250 euro korting bij inruil van uw oude fiets! Molenaar is nieuw, maar de betrokken specialisten hebben al meer dan 10 jaar ervaring. Deze ervaring komt voort uit Prominent Mobiliteit en Scootmobielen.com. Ter introductie van Molenaar bieden wij u deze enorme korting. Profiteer nuBel 0341-27 40 40 voor meer informatie of een gratis Thuisadvies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7