Monique Smit zingt op Vlissingse kermis Zeeuwse Keverdag op Markt in Middelburg woensdag 14 juli 2010 ^am Renesse Renesse live. Podiumwagen Evenementen Terrein tegenover Bar de Stulp, 20.00 tot 23.00 uur: Campaign, 5-mans Pop Rock coverband. Schoondijke Rondleiding in draaiende en of malende korenmo len op steen. Lange Heerenstraat 71. Tevens meel- verkoop, van 13.00 tot 17.00 uur. Duur 20 min - 30 min. Entree: volwassenen 1,35 euro p.p. kinde ren 6-12 jaar 0,65 p.p. Sint Annaland Nattelaarzentocht Schor en Slik bij Sint Annaland. Een spectaculaire pittige wandeltocht door een ge bied waar eb en vloed nog heersen en waar men slechts bij uitzondering mag komen. Een buitendijkse ontdekkingstocht met modderige kreken, over schor en slik. Einde Sluispolderweg, vanaf 11 uur. Vlissingen Boulevardloop Vlissingen. De Boulevardloop is een 7,6 km loop die deel uit maakt van het PZC straten- loopcircuit 2010. Deelname per loop is mogelijk. Start voor Hotel Arion Boulevard Bankert om 19.30 uur. Kijk voor m eer informatie op www.dy- namica-sport.nl. Wateirlamidlkerkle Zomeravondconcer. Hervormde kerk, 20.00 uur. Entree: 8,- euro p.p. (incl. koffie in de pauze), kinde ren tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. Wemeldsnge TwilightRace Wemeldinge. Gemiddeld verschijnen er een twintig tot dertig schepen aan de start. Daar na gezellig napraten in De Optimist. Meedoen is belangrijker dan winnen. Er is altijd plaats voor op stappers. Op het westelijk havenhoofd (nabij het praethuusje) kunt u dit zeilspektakel meemaken. Haven, vanaf 19.15 uur. Westenschouwen Een natuurontdekkingstocht door bos, duin en strand met vragen en opdrachten waarbij gekozen kan worden tussen een wandeling van anderhalfuur of drie uur. Op het strand kun je met de schelpen- zoekkaarten de gevonden schelpen op naam breng en of opzoeken hoe jouw strandvondst heet. Start vanaf 11.00 uur bij het Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen op het grote parkeerterrein bij de rotonde in Westënschouwen. Westkapelle Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Van 10.30 tot 12.00 uur. Met een gids maak je onder meer kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op een later mo ment kun je op eigen gelegenheid (met een voucher) ook de vuurtoren van Westkapelle beklim men (geopend vanaf 15.00 uur): zeer beroemd en vaak geschilderd. Kaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland en bij Polderhuis Westka pelle, Zuidstraat 154-156. Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. U kunt uw rou tes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zo wel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de hele dag op stap. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amuse bon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscou pe, salade. De kaart kost euro 17,50 per persoon en u heeft een besteding van ong. euro 35,00 euro. Hotel De Kroon, vanaf 11.00 tot 18.00 uur. Yerseke Rondleiding Yerseke en historische oesterputten, vertrek bij de VW, Kerkplein 1, 13.00 uur. Een gids neemt u mee langs de oesterputten en over de ha ven van Yerseke. Voor de kinderen is er een specia le foto quiz. De rondleiding eindigt om 14.30 uur op de haven waarna er de mogelijkheid is om met korting mee te gaan met de rondvaartboot. IJzendijke Rozenkwekerij de Bierkreek. Avondwandeling. Sommige rozen geven hun geur 's avonds het bes te prijs. Graag aanmelden op 06-12905085. Volwassenen 2 euro, kinderen 1 eu ro. Kopje rozenthee inbegrepen. Zevenhofsteden- straat 9, vanaf 19.00 uur. Zierikzee Snuffel Brocante markt, Evenemententerrein Camping Kloet, Eerste Weegje 3, van 10.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Zomerworkshops taartjes decoreren, Margriet straat 33, Zonnemaire, van 19.00 tot 21.00 uur. In begrepen: 22 cm taart, de vulling, taartdoos, alle materialen, koffie thee met taart. Prijs: €30,00. Reserveren via 0111 -402456 of 06-15175134. Zoutelande Vekabo-fietstocht. Georganiseerde fietstocht met als stopplaats minicamping en kloostertuin Weren- dijke. Er zijn kraampjes met koffie en lekkers en u kunt een rondleiding krijgen over deze authentieke boerderij met kloostertuin in aanleg. Rond de 12e eeuw heeft hier een klooster gestaan met de naam Hemelpoort. Werendijke 12, vanaf 19 tot 22 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegenofwww.vwzee- landinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DONDERDAG 15 JULI Colijnsplaai Rondleiding: Verrassend Colijnsplaat Vismijn. Iedere donderdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. Zo ontdekt u de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Ook bezoekt u Kunst huis de Eenhoorn' voor een film over de visserij. De rondleiding sluit af op de Vismijn waar op dat moment de aan land gebrachte vangst wordt gesor teerd en 'gemijnd'. Vooraf aanmelden verplicht via Tel. 06-24512582 of via info@eenhoorntrec.nl. Voorstraat. Vanaf 11.30 uur. Kamperland, Noord-Beveland Fietstocht Verhalen in het Land op Noord-Beve land: Verdronken Polders. Oude tijden herleven tij dens de Fietsexcursies van Verhalen in het Land op Noord-Beveland. Een gids neemt u op de fiets mee en brengt de verhalen van toen en nu voor u tot leven aan de hand van de 54 unieke verhalenbor- den die verspreid over het eiland Noord-Beveland staan. Wie mee wil, kan zich tot woensdagmiddag 16.00 uur aanmelden bij WV Kamperland, Veer- weg40a of via telefoonnummer 0113-371595. De kosten bedragen 5,- euro per deelnemer. Kinderen t/m 12 jaar mogen gratis meerijden. Startplaats: Wissenkerke, Molen De Onderneming, 10.00 tot 12.30 uur. Voor meer informatie: www.verhalenin- hetland.nl. Middelburg Folkloristische Dag. Sjezenrijden en ringrijden op het Abdijplein en rond de Abdij. Hele dag. VRIJDAG 16 JULI Vlissingen Kermis Vlissingen. Vlissingen mag zich beroemen op één van de grootste kermissen van Zeeland. De kermis is geopend van 16 t/m 25 Juli. Kermis in Vlissingen. archieffoto Lex de Meester VLISSINGEN - De jaarlijkse kermis.in Vlissin gen gaat vrijdag weer van start. Tot en met zondag 25 juli staan er diverse attracties op één van de grootste kermissen van Zee land. Op 19 juli is er vanaf 20.00 uur een show met optredens van onder andere de Volen- damse zangeres (en zus van Jan) Monique Smit. Donderdag 22 juli wordt traditiege trouw een vuurwerkspektakel gehouden vanaf een ponton op de Westerschelde. Op vrijdagen en zaterdagen is de kermis geopend van 10.00 tot 1.00 uur, op zonda gen van 13.00 tot 24.00 uur en op alle ande re dagen van 10.00 tot 24.00 uur. MIDDELBURG - Keverclub Nederland houdt zondag de traditionele Zeeuwse Keverdag. Ongeveer 250 wagens zullen parkeren op de Markt in Middelburg. Van de standaard Volkswagen-uitvoeringen tot de opgevoer de versies, ze staan allemaal tentoonge steld. Ook is er de hele dag een onderde- lenmarkt, waar zowel nieuwe als tweede hands onderdelen en 'keverhebbedinge tjes' worden verkocht. Om 13.00 uur ver trekken de deelnemers voor een rondrit door het Walcherse landschap. Een uur la ter komen ze weer aan op het beginpunt. Tenslotte wordt er een schoonheidsverkie- zing gehouden voor de mooiste kever.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71