41 Snoepen in chocoladestad Brugge woensdag 14 juli 2010 De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Trek laarzen aan voor een excursie door het Land van Saeftinghe. foto Mechteld Jansen Burgfo-Haamstede Avondwandeling 'Van Haamstede naar Burgh'. Van 19.00 tot 20.30 uur. De oudste kernen van het ei land: Burgh en Haamstede. Burgh dankt zijn naam aan de Karolingische Burght uit de negende eeuw. Haamstede, het andere deel van de tweeling, heeft een nog oudere oorsprong dan Burgh. Kaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Ver trek bij VW-kantoor, Noordstraat 45. Cadzand Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde, Heren weg 2, van 10.00 tot 12.00 uur. Gratis toegankelijk. Domburg Mondriaan Rondwandeling. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. De rondwan deling duurt ongeveer anderhalf uur en daarna heb je nog tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmuseum te bezoeken (entree is-inbe grepen). Tickets kosten €8,00 per persoon voor vol wassenen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Opgeven kan ook bij de WV-vestiging in Domburg, Schuitvlotstraat 32. Vertrek van WV-kan- toor om 13.00 uur. Dreischor Rondleiding en wijnproeverij op Wijnhoeve De Kleine Schorre, Zuiddijk 4 te, Dreischor. Van 15.00 tot 17.00 uur. Kosten: 5,50 (incl. 1 glas wijn), €3,50 (kind. t/m 15 jaar). Reserveren verplicht via WV Ouddorp aan Zee, 0187-681789. Kamperland Theaterkoken. De vrouw des huizes neemt u mee langs alle wereldkeukens, met leuke anekdotes en keukentips. Leuk voor het hele gezin. De jongsten bakken koekjes en broodjes! Reserveren niet ver plicht, maar wordt op prijs gesteld (0113-371624). Per persoon 10,- euro (incl. complete maaltijd). Aanvang 18 uur, Boerderijwinkel/Verscentrum San- dee, Noordstraat 42. Middelburg Stadswandeling 'In de voetsporen van de Koningin'. Langs de beelden en plaatsen die de verbonden heid van de Oranjes met de stad duidelijk maken. Verhalen over de Oranjes die hier verbleven, Mid-, delburg met een bezoek vereerden of een herinne ring achterlieten. Hoe voelt het om net als de ko ningin op 30 april door Middelburg te wandelen. Kaarten a €9,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland en het Zeeuws Museum in Middelburg. .Zeeuws Museum, Abdij 3-4, 14.30 tot 16.30 uur. Neeltje jans Excursies Neeltje Jans, een duingebied, ingeklemd tussen de Noordzee en de Oosterschelde. Zand, wind en water staan centraal tijdens een wandeling. De kosten zijn 2 euro per volwassene en 1 euro per kind onder de 16 jaar. Het startpunt is bij de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmo numenten, op de hoek van de parkeerplaats van Deltapark Neeltje Jans. Vertrek om 19.00 uur. Nieuw-Namen Excursie in het Verdronken Land van Saefthinge. Een buitendijks brakwaterschor, doorsneden door diepe geulen. Duur ca. 3 uur. Zorg voor droge kle ren voor na de tocht. Kniehoge laarzen zijn aan te raden, eventueel schoeisel dat nat mag worden. Deelname: 5 euro p.p. kinderen 10-16 jaar 2,50 p.p. Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toegelaten. Aanmelden en vertrek om 10.00 uur bij het bezoekerscentrum, Emmaweg 4. Voor meer informatie en aanmelden: 0114-633110. Nieuwvliet Inloopdagen 'Adventure Kids' (8-13 jaar) en 'Enjoy Your Sports' (vanaf 13 jaar), met actieve en span nende sporten onder professionele begeleiding. Deelname: vanaf 11 euro per deelnemer. Voor meer informatie: 0117-371427 info@boerenhoeve.com www.boerenhoeve.com St. Jansdijk 1vanaf 13.30 tot 17.30 uur. Oosfburg Open dag op de Paardenmelkerij. Rondleiding, ge volgd door uitleg werkend trekpaard. Bezoek aan en knuffelen met veulentjes, ritjes op paard/paard en wagen, proeverijtje en video. Van 10.30 tot 16.30 uur. Paardenmelkerij Nortier-Buijze, Brugse Vaart 12. Entree: 5,00 euro p.p. incl. consumptie kinderen tot 3 jaar gratis. Oosikapelle Zeeuws landschap in de tuin bij Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een oppervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbeho rende planten en insecten zijn in het klein te be wonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maxi maal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs mu- seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 12.00 uur. Excursie Eendenkooi Slikkenbosch. Een beperkt aantal deelnemers kan mee naar de in ere herstel de Eendenkooi Slikkenbosch bij Oostkapelle. Om 19.00 uur wordt verzameld bij het hek van de Een- dekooi aan de Vroonweg. Tijdens een wandeling, die ca. 1,5 uur duurt, wordt u verteld over de ge schiedenis en werking van de kooi. Voorts is er aan dacht voor de aanwezige dieren en planten. Aan- - melden via 0118-582940. Zomeravondconcert Trio La Gioia. Dorpskerk, Wa terstraat 2, 20.00 tot 21.00 uur. Ouddorp Tramrit met een historische stoomtram vanaf de RTM-remise aan de Punt te Ouddorp. G.C. Schellingerweg 2, vanaf 11.45 uur. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Petra, Alexandor, Zeeger en Sisko Aartsen. Woonplaats: Utrecht. Gezien in: Vogelwaarde. door Jessie Scheele Zoon Zeeger (11) waant zich al een echte chefkok, terwijl moeder Pe tra (42) de ontbijttafel in orde brengt. Niet veel later zet hij een smakelijk gebakken ei op tafel. Eentje van een for maat waar je u tegen zegt. Enthousiast ver volgt hij zijn kookkunsten, terwijl de rest van de familie op minicamping De Kam perhoek wordt opgetrommeld voor het ontbijt. Sisko (13) komt onmiddellijk aan gereden op zijn tweewielige skateboard, het zogenoemde 'waveboard'. De ander halfjaar oude Alexandor loopt kirrend van plezier achter hem aan. Even later schui ven de ouders van Petra ook aan. De familie is vrij ondernemend. Zo bezoch ten ze al de vestigingstad Hulst, waar ze zich onder meer van alles lieten vertellen over de streken van de listige Reynaert de Vos. „Waarschijnlijk gaan we ook nog een dagje naar het Arsenaal in Vlissingen." De kinderen vinden het maar wat leuk, oog in oog staan met piraten en andere gevaarlij ke zeebewoners. Verder staan een fiets tochtje naar Terneuzen en een bezoek aan Brugge op de agenda. Het gezin wil daar misschien een rondvaart maken. „En na tuurlijk gaan we daar ook wat van die be roemde Belgische chocolade kopen", zegt Petra. „Eens kijken of de stad zijn bijnaam 'chocoladestad' eer aandoet." De familie Aartsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70