Patient wordt tegen de armoede mogelijk dupe hardere acties HOOGSEIZOEN MEGA AANBIEDING 61 binnenland Lubbers ambassadeur www.corendon.nl of 023-751 06 06 (super lastminutes] SPECIALISTE. Maximumsalaris afgewezen m Polsbandje tegen drankmisbruik jongeren Vierdaagse All Inclusive Corendon €375 €469 €399 €569 €599 €599 woensdag 14 juli 2010 DEN HAAG - Patiënten lopen het ri sico dit najaar langer te moeten wachten op hulp door een specia list. De vrijgevestigde artsen wil len hardere acties voeren om hun conflict met demissionair minister Ab Klink van Volksgezondheid over hun inkomen uit te vechten. Klink wil de inkomens van de vrij gevestigde specialisten volgend jaar beperken tot maximaal 285.000 euro. Ook wil hij zieken huisdirecties meer zeggenschap ge ven over de verdeling van het geld. Volgens een woordvoerder van de Orde van Medisch Specialisten worden patiënten bij de acties voorlopig ontzien. „Maar we mer ken wel dat onze leden steeds meer naar patiëntonvriendelijke acties neigen." Klink en de specialisten liggen al langer overhoop over de salaris sen. Door een fout in het declara tiesysteem verdienen sommige art sen (veel) meer dan geraamd, wat leidt tot forse overschrijdingen van de zorguitgaven. De minister stelt voor specialisten een pot geld te ge ven die ze zelf mogen verdelen, in samenspraak met de ziekenhuisdi recties. In een eerder voorstel wil de hij die verdeling nog exclusief in handen geven van de directies. Een vijfde deel van het budget mo gen de specialisten als een soort bonus uitkeren aan collega's die bijvoorbeeld extra zwaar werk doen. De specialisten moeten on derling uitmaken wie van de spe cialisten recht heeft op de 'bonus'. Topspecialisten mogen niet meer verdienen dan 285.000 euro. Klink wil het minimumjaarsalaris vast stellen op 130.000 euro. Gemid deld verdienen specialisten nu 240.000 euro. Vorig jaar declareerden de specia listen 700 miljoen euro meer dan de 2 miljard euro die was begroot. In 2011 moeten de uitgaven terug gebracht worden naar 1,8 miljard. pagina 10 en 11: witte jassen, rode cijfers ALMERE - Oud-premier Ruud Lub bers wordt ambassadeur tegen de armoede. Naast Lubbers - minister van Staat en hoogleraar Globalise ring aan de Universiteit van Til burg - heeft demissionair minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) ook acteur Mimoun Ouled Radi en tafeltenisser Trinko Keen ge vraagd ambassadeur te worden voor activiteiten die Nederland dit jaar organiseert in het kader van het Europese jaar van de bestrij ding van armoede en sociale uit sluiting. Donner maakte gisteren de na men van drie ambassadeurs be kend bij de opening van vakantie activiteiten in Almere voor kinde ren van ouders, die moeten door werken en/of geen geld voor va kantie hebben. „Het kan niet zo zijn dat mensen in Nederland de deur niet meer uitgaan, omdat ze NIJMEGEN - Drankgebruik door jon geren wordt tijdens de komende Vierdaagsefeesten in Nijmegen aan banden gelegd door jongeren te voorzien van een polsbandje: een witte voor zestien-plus en een paarse voor achttien-plus. De bandjes vergemakkelijken de ver plichte controle op leeftijd door daar het geld niet voor hebben", al dus Donner. „Kinderen mogen al helemaal niet de dupe worden van het feit dat hun vader en moeder krap bij kas zitten." Het project 'Al mere dpet mee' is een van de acht Nederlandse projecten, die Europe se steun krijgen om lokaal armoe de te bestrijden en te voorkomen dat mensen door een geldgebrek in een isolement terechtkomen. Dat maakte toenmalig PvdA-staats- secretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken) in februari dit jaar bekend, vlak voor de val van het kabinet Balkenende IV. Zij lanceerde toen ook het plan om bekende Neder landers te vragen ambassadeur te worden in de strijd tegen armoe de. Verder heeft Klijnsma begin dit jaar gemeenten gevraagd zogehe ten armoedecoalities te vormen met deskundigen. De Vereniging drankverkopers in cafés en in de supermarkt. De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) zal streng controleren op naleving van de regels. Voor verkoop van bier en wijn geldt een leeftijdsgrens van zestien jaar, voor sterke drank van acht tien. De bandjes worden vanaf het Ruud Lubbers van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft nu een team ge vormd van wethouders uit Utrecht, Breda, Bergen op Zoom en Enschede met voorzitter René Paas van directeuren van sociale diensten (Divosa) en directeur Har- rie Postma van het Jeugdsport fonds. Deze mensen zullen ook als ambassadeur optreden. begin van de Vierdaagsefeesten za terdagavond, uitgereikt bij EHBO-posten en in het Nijmeegse centrum. Het bandje heeft een coating, een plaklaag. Als je het verwijdert, is het stuk. De maatregelen passen in het alcoholbeleid van acht ge meenten in de regio Nijmegen. ÉÉiill Prijzén^jn gebasèerd op 2 per®, bezetting voor 3/dagen exclusief évt, weekend-, vakantie-óf chartertoeslag. Önik- en zetfouten voorbehouden: VLIEGVAKANTIES 16-7 t/m 5-8 2 pers. kamer €785 J •2 volw +'2 kind €2399 I -• 2 volw 2 kind of 3 volw 1 kind €2649 kind 2 t/m 12 jaar €299 standaardkamer met 4 bedden 6-8 t/m 16-8 17-8 t/m 22-8 i 2 pers. kamer €749 2 pers. kamer €699 2 volw 2 kind €2325 1 2 volw 2 kind €2249 -- 2 volw 2 kind of I 2 voiw +- 2 kind of 3 volw 1 kind €254S 3 volw 1 kind €2449 kind 2 t/m 12 jaar €299 kind 2.t/m 12 jaar €299 familiekamer beslaande uit 2 kamers Turkije Side Kahraman 8 dagen, logies ontbijt vertrek 16/7 t/m 16/8 Turkije Side Side West Resort 8 dagen, all Inclusive vertrek 28 t/m 31 auq Turkije Bodrum Turquoise App. 8 dagen, logies vertrek 16 juli Turkije Kusadasi Marbel Hotel 8 dagen, all inclusive vertrek 18/7 t/m 6/8 Kreta Gouves Gouves Garden 8 dagen, all inclusive vertrek 18/7 t/m 15/8 vanaf vertrek vanaf Amsterdam Eindhoven, Brussel vanaf vertrek vanaf Amsterdam Eindhoven, Brussel vertrek vanaf Amsterdam obv 5 personen vanaf vertrek vanaf Amsterdam Eindhoven. Brussel vanaf vertrek vanaf Amsterdam Bulgarije /Sunny Beach Strandja Hotel 8 dagen, ail inclusive vertrek 20 juli vanaf vertrek vanaf Amsterdam Eindhoven Turkije Bodrum: Yelken Resort Spa Yelken Resort b Spa behoort al een aantal jaar tot ons aanbod en dat is niet zomaar' Het is een fantastisch resort, direct aan het strand en met uitstekende faciliteiten. Veel van onze klanten keren jaar na jaar met veel plezier terug naar Yelken Resort b Spa. Yelken Resort b Spa ligt direct aan het strand van Kadikalesi, op korte afstand van het centrum van Turgutreis en op 22 km van het centrum van Bodrum. Het gezellige plaatsje Turgutreis kunt u zelfs via het strand bereiken en is daarom uitermate geschikt voor een mooie strandwandeling. beoordeeld op zoover: 8.21 hotel direct aan het privé strand buitenzwembad met water glijbanen 2a la carte en een buffet restaurant miniclub van 4 t/m 12 jaar animatieteam voor jong en oud uitgebreide Spa en wellness mogelijkheden diverse winkeltjes ligbedjes en loungekus sens op het strand kamers met balkon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6