andl5 kampioenen Verwaarloosde katten uit woning gehaald Legerhelikopters vliegen minder laag Opnieuw kans op noodweer in oosten Pinnen met chip moet gemeengoed worden Opgegraven lichaam wel van onderduiker Politie slaat slag in handel softdrugs woensdag 14 juli 2010 HUIZEN De Dierenbescherming heeft afge lopen week 23 doodzieke katten uit een woning in Huizen gehaald. Een dierenasiel heeft zich over de veertien kittens en negen volwas sen katten ontfermd. Medewerkers van de Dierenbescherming gingen op onderzoek uit in de woning na signalen uit de buurt Alle dieren bleken ziek. Ze hebben niesziekte en last van oor mijt. DEN HAAG Militaire helikopters zullen minder vaak laag vliegen in de gebieden in Nederland die voor deze oefen- vluchten zijn aangewezen. Defen sie heeft vanaf 2012 nog maar be hoefte aan 7500 laagvlieguren, 2500 minder dan nu. Dat heeft demissio nair minister Eimert van Middel koop (Defensie) gisteren aan de Ka mer geschreven. Veel laagvlieguren worden in het buitenland gemaakt. DE BILT Het oosten van het land krijgt van daag vermoedelijk opnieuw te ma ken met zwaar weer. Het KNMI waarschuwt voor actieve onweers buien met hagel en windstoten tot 100 kilometer per uur in vooral het oosten van het land. Het noodweer dat maandag over het terrein van festival de Zwarte Cross in de Ach terhoek trok, heeft voor meer dan 1 miljoen euro schade aangericht. DEN HAAG Om consumenten en winkeliers te laten wennen aan het zogenoemde nieuwe pinnen - met EMV-chip in plaats van magneetstrip - worden dit jaar proefprojecten met het nieuwe betaalsysteem gestart. Vol gend jaar moet de hele betaalmarkt zijn aangepast aan de Europese standaard: de EMV-chip. Die zou minder fraudegevoelig zijn dan de magneetstrip. HILVERSUM Het stoffelijk overschot dat vorig jaar in een weiland in Staphorst werd gevonden op aanwijzing van een oud-verzetsstrijder, blijkt in derdaad van de vermiste onderdui ker Pieter Hoppen te zijn. Dat meld de Netwerk gisteren. De destijds 23-jarige Hoppen werd in 1943 doodgeschoten door het verzet om dat hij zou heulen met de bezetter. Hoppen was echter onschuldig. ROOSENDAAL De politie heeft gisteren op ver schillende adressen in Roosendaal vijf mensen aangehouden op ver denking van handel in softdrugs en witwassen van crimineel geld. Het gaat om twee mannen (22 en 32 jaar) en drie vrouwen (18, 27 en 64 jaar) uit Roosendaal. De hoofd verdachte is de 32-jarige man die al geruime tijd op grote schaal in soft drugs zou hebben gehandeld. foto Robin Utrecht/ANP naar de hoofdstad. Op het If wordt de BZN i telkens bijna geën terd door fans voor wie de adora tie voor Sneijder, Stekelenburg en Robben geen grenzen kent. Som migen springen in het water, on danks de waarschuwingen voor waterverontreiniging. De waterpo- litie tracht zo goed en zo kwaad als het gaat de scheepvaart te regu leren, maar een enkele aanvaring hier en daar valt niet te vermijden. De Bavariameisjes zijn er ook weer. En aan boord van de Capyba- ra op het IJ danst een blondine bo venop de kajuit zo uitbundig, dat ze wordt aangemoedigd haar oran je shirt omhoog te doen en haar borsten te tonen. De cameraman van SBS6 stelt scherp en krijgt één blote borst als beloning. Was de wereldtitel behaald, dan waren het er vast en zeker twee geweest. De woonboten overleven de in tocht van Oranje. Bondscoach Bert van Marwijk kijkt zijn ogen uit bij zo veel ontla ding, die in Zuid-Afrika nauwe lijks tastbaar is geweest. „Wat zou er zijn gebeurd als we wereldkam pioen waren geworden?", roept hij schor. Rijen dik staan de fans op de grachten. Er wordt gezongen, gejoeld, gefeest Op een spandoek staat te lezen waarom: 'We heb ben zilver met een gouden randje'. Oranjesupporters uit Uden laten zich per een taxibusje naar Amsterdam vervoeren voor de huldiging. foto Van Assendelft Fotografie Fans op de Leidsegracht wachten op de boot. foto Erik van 't Woud/ANP Voor wie te ver weg staat op het Museumplein zijn de spelers van het Ne derlands Elftal op scherm te zien. foto Erik van 't Woud/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5