T@©S Oranje gehuldigd als Het gaat jeugd vaak 'te ver' LONDEN SROOTSE HUL1>1<3IN1© INT1MITEITE Vooral meisjes de dupe Met verbazing keken de spelers van Oranje naar al die doldwaze supporters langs de grachten. De kater van een verloren finale maakte plaats voor glimlach en hartstikke 6e&amkt mamnes! h1. woensdag 14 juli 2010 INCLUSIEF Comfort Glass busreis overtochten verblijf in een goed hotel ontbijt t/ excursies Boek nu voor de allerlaagste prijs! Vertrekdata: van 6 augustus t/m 17 december NAJAARSACTIE LOVELY LONDON Extra ingekochte najaarsspecial reis per Comfort Class bus (méér beenruimte) 9 op diverse vertrekdata speciaal op- en uitstap- schema voor de lezers van deze krant: Breda, Tilburg, Eindhoven en Asten 9 verblijf in een toeristenklasse hotel met ontbijt 9 inclusief stadstour en -wandeling door Lon den, langs onder meer de Big Ben, de Tower Bridge, St. Paul's Cathedral en Buckingham Palace 9 en wat dacht u van een boottocht over de Thames, een middagje shoppen in het beroemde warenhuis Harrods of genieten van een echte Engelse 'high tea? Zie www.kras.nl/39043 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ïsepm Prijzen zijn p.p.. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief réserveringskösten en Cataniiteiterifonds. PAUL KUSTERS door Gerard den Eit Zo wankel als de BZN 1 van rederij Lovers is ook het gemoed van het Oranje-elftal bij insche ping. De Boot Zonder Naam 1 is gereed voor een zwalkende triomf tocht door de grachten en over het IJ, maar om te zeggen dat de verlie zende finalisten er grote zin in heb ben? Nou, nee. Zo euforisch als hun Spaanse colle ga's zich maandag voelden in de avenida's van Madrid, zo uitbun dig zullen zij zich met hun zilve ren medailles nooit kunnen laten gaan, zo veel lijkt duidelijk op de ze dinsdagmiddag op het marine- complex op Kattenburg in de hoofdstad. Het is het begin van het slotstuk van vier weken lief en leed rond het mondiale voet baltoernooi. Het rouwproces van wéér een verloren finale is nog in volle gang, ondanks de koninklijke onderscheidingen even daarvoor voor bondscoach Bert van Mar wijk en aanvoerder Giovanni van Bronckhorst en het bezoek aan ko ningin Beatrix. Hoe kun je zo snel mogelijk ongezien wegkomen uit deze ongemakkelijke situatie? Maar dan: die ontwapenende, al les uitwissende uitbundigheid van het Oranjelegioen. De BZN 1 is de haven nog niet uit of de spelers la ten het masker van chagrijn als een baksteen vallen. De rondvaart boot wordt omzoomd door alles wat kan varen in het Oosterdok, de IJhaven en het IJ. De pogingen van de autoriteiten het varen te ontmoedigen heeft geen zier uitgehaald. Van wastei- len tot sloepen, en van tweemas ters tot omgebouwde zeeslepers en landingsvaartuigen: alles is in de geest van Piet Hein scheepge- gaan. Het zou niet zo druk worden in Amsterdam, zo was 's ochtends nog de verwachting. Uiteindelijk komen er toch 700.000 mensen Koningin Beatrix bij Paleis Noordeinde temidden van het Nederlands Elftal, met aan weerszijden de pas geridderde bondscoach Bert van Marwijk en aanvoerder Giovanni van Bronckhorst. foto Phil Nijhuis/ANP 4-daagse busreis Groot-Brittannië UTRECHT - Bijna 84 procent van de meisjes en ruim 66 procent van de jongens tussen 15 en 25 jaar heeft sinds de veertiende verjaardag te maken gehad met grensoverschrij dend seksueel gedrag. Dat blijkt uit een onderzoek van de Universiteit Utrecht en de Rut gers Nisso Groep onder ruim 1300 seksueel actieve jongeren, waarvan de resultaten gisteren zijn gepubli ceerd. Ruim zes op de tien ondervraagde meisjes (63 procent) rapporteer den ongewenste seksuele ervarin gen met fysiek contact. Daarbij wordt iemand die geen seks wil, daar toch toe overgehaald, gemani puleerd, gechanteerd of gedwon gen. Bij jongens was dat 46 pro cent. Ruim driekwart van de meis jes (76 procent) en 54 procent van de jongens werd geconfronteerd met bijvoorbeeld staren, seksueel getinte opmerkingen of het tonen van geslachtsdelen. Meisjes en homoseksuele jongens zijn het vaakst slachtoffer van grensoverschrijdend seksueel ge drag. Jongens gaan zelf het vaakst over de schreef Bij de daders blijkt ook het oplei dingsniveau een rol te spelen. Laag opgeleide jongeren maken zich va ker schuldig aan ongewenste inti miteiten zonder fysiek contact, ter wijl hoogopgeleide jongeren zich vaker daadwerkelijk aan een ander vergrijpen. De onderzoekers pleiten voor een samenhangend programma om jongeren beter te leren waar op het gebied van seks en relaties de grenzen liggen. Maar eerst is nader onderzoek nodig naar de oorzaken van grensoverschrijdend seksueel gedrag, om vast te stellen hoe dat het best kan worden aangepakt. De organisatie voor onderzoek en innovatie in de zorg ZonMw heeft daar subsidie voor beschikbaar ge steld. De resultaten worden in de eerste helft van 2011 verwacht. De boot met spelers en staf van het Nederlands Elftal vaart door de overvolle grachten van Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4