201 zeeland ROC Zeeland scoort met docentenscholing OM wil strengere Maaike Klunne nieuwe directeur van Watersnoodmuseum Hulst presenteert hennepteler de rekening van leeghalen kwekerij AWARD Techniek en Design College genomineerd voor prijs OPENBAAR MINISTERIE Nieuwe hoofdofficier Vreugdetranen op basisschool woensdag 14 juli 2010 door Melita Lanting ouwerkerk - Maaike Klunne uit Breda is de nieuwe directeur van het Watersnoodmuseum in Ou werkerk. Klunne (53 jaar) is .nu nog districtshoofd West-Brabant van de Nationale vereniging de Zonnebloem. Daarvoor heeft ze onder meer een eigen antiekzaak gehad en verschillende functies in het bankwezen vervuld. De Ramp van 1953 speelt al vanaf de kinderjaren een rol bij Maaike Klunne. „Mijn beide ouders heb ben in de Hoekse Waard de Wa tersnood meegemaakt. Daar werd vroeger veel over gepraat bij ons thuis. Ik heb dus veel affiniteit met de herinneringen aan De Ramp." Klunne noemt het Watersnood museum 'indrukwekkend' een 'bijzondere ervaring' en 'heel uniek'. „Het trekt niet voor niets 50.000 bezoekers per jaar. Ze heeft geen professionele ervaring met het bestieren van een mu seum. „Maar wel als vrijwilliger. Ik ben bestuurslid geweest van een streekmuseum in het Gooi. Voor de selectiecommissie is het kenne lijk ook geen belemmering ge weest." Ze heeft wel ervaring met het aansturen van vrijwilligersorga- Maaike Klunne nisaties. „Het museum draait op vrijwilligers. Ik vind het ontzet tend leuk om vrijwilligers aan te sturen. Je hebt geen hiërarchische relatie met vrijwilligers, dat maakt het aantrekkelijk." Haar werkervaring in het bankwe zen komt goed van pas bij een van de opdrachten die ze heeft meege kregen van het bestuur: het besten digen van een gezonde financiële basis van het museum. Fondsen werving zal een van haar taken worden. Hoewel het museum het er goed doet, zijn er volgens Klunne nog wel mogelijkheden om het mu seum verder uit te bouwen. „Ik denk niet aan grote wijzigingen in beleid, maar zoek het meer in ver dieping. De opdracht die ik heb meegekregen is van het museum een podium te maken. In het vier de caisson (het toekomst caisson, red.) is nu een presentatie over energie uit zoet en zout maar daar liggen veel meer mogelijkheden, zoals congressen." Samenwerking met het bedrijfsle ven, het aanboren van nieuwe doelgroepen en een verdere uit bouw van het bezoekersaantal is haar streven. Ook wil ze meer dan nu gebruik gaan maken van nieu we media in het museum. Interac tieve presentaties moeten het mu seum levendig maken. „Dat zou bijvoorbeeld kunnen door studen ten van de Hogeschool Zeeland te interesseren voor leuke opdrach ten." Klunne begint op 1 oktober aan haar nieuwe baan. door Cornelleke Blok vlissingen - Het Techniek en De sign College van het ROC Zeeland is één van de vier genomineerden voor de Jos van Kemenade Award 2010. Dat is een landelijke prijs voor scholen die investeren in het professionaliseren van hun docen ten. Het ROC Zeeland krijgt de prijs voor het project Vakmanschap is Meesterschap. Het Techniek en De sign College kreeg eind vorig jaar 650.000 euro subsidie van het Plat form Beroepsonderwijs om tach tig docenten gedurende drie jaar bij te scholen. In het project wordt nauw samen gewerkt met meer dan vijftig Zeeuwse bedrijven. „De ontwikke lingen in het bedrijfsleven gaan soms zó snel, dat het niet bij te houden is voor docenten", zegt projectleider Wouter de Zwart. „We willen het onderwijs beter aan laten sluiten bij de wensen van het bedrijfsleven, en.zo betere studenten afleveren." De docenten komen eens per drie weken bijeen. „Een reclamebureau heeft docenten bijvoorbeeld ver teld over zoekmachines op inter net. Stagebedrijven willen weten hoe je bovenaan de resultatenlijst komt. Dat onderwerp kunnen wij dan in het onderwijsprogramma opnemen." Het doel is om uiteindelijk meer techniekstudenten te trekken. „Als aankomende studenten zien dat ze meer kans hebben op een baan, kiezen ze wellicht sneller voor het ROC Zeeland." De docenten krijgen ook bijscho ling op pedagogisch en didactisch gebied. „We hebben onderwijsbe- geleiders ingeschakeld, die met les- observaties kijken waar de docen ten extra hulp nodig hebben." De Jos van Kemenade Award wordt jaarlijks uitgereikt door het Ruud de Moor Centrum van de Open Universiteit. Voor de prijs hadden zich 31 scholen aange meld. De andere genomineerden zijn scholengemeenschap Echna- ton in Almere, het Zwijsen Colle ge in Veghel, en vijf basisscholen en jeugdzorginstelling Yorneo in Assen. Op 2 oktober is de prijsuit reiking. den haag - Spijt als haren op zijn hoofd heeft een inwoner van Clin- ge van de clandestiene hennep kwekerij die hij op de zolder van zijn toenmalige huisje aan de Zou- testraat in Hulst had opgezet. De rekeningen van het energiebe drijf en de gemeente stapelden zich op en van de strafrechter kreeg hij een werkstraf van 120 uur die hij er inmiddels heeft op zitten. Bij de Raad van State protes teerde de man tegen een nota van 3000 euro die hij van de gemeente Hulst kreeg voor de ontruiming van het inmiddels gesloopte huis je- Acht gemeenteambtenaren be steedden veertig manuren aan het weghalen van de 575 hennepplan ten en het ontmantelen van de kwekerij wegens acuut brandge vaar. De man vroeg de Raad van State de rekening van de gemeente Hulst van tafel te vegen omdat er geen sprake zou zijn geweest van brandgevaar. Woordvoerder P. Verstraeten van Hulst zei bij illegale hennepkweke rijen al gauw acuut brandgevaar wordt verondersteld, waarna met spoed de zaak wordt leeggehaald. Uitspraak over enkele weken. De nieuwe hoofdofficier van justitie, Gabriël Munnichs, maakt zich zorgen over de toename van gewapende overvallen. door Emile Calon Het Openbaar Ministe rie wil dat overval lers strenger gestraft worden. Er wordt momenteel gewerkt aan een voorstel om te komen tot hogere eisen. Officier van justitie Willette Smeenk liet onlangs tij dens een strafzaak voor de Middel burgse rechtbank weten dat die wens tot verhoging eraan zit te ko men om op die manier een signaal af te geven dat het OM hard wil optreden tegen deze vorm van cri minaliteit. De nieuwe hoofdofficier van justi tie Gabriël Munnichs (56) vindt de toename van het aantal (gewa pende) overvallen op woningen en winkels zorgelijk. En ook het ge weld dat bij die misdrijven wordt gebruikt. „Om die reden willen we met hogere eisen komen, we willen deze toename een halt wil len toeroepen." De afgelopen tijd is een aantal overvallers voor de rechtbank ge leid en steeds werden er forse straf fen geëist. Zo vroeg het OM een Oost-Souburger, die verantwoorde lijk werd gehouden voor een reeks inbraken, een plofkraak en een ge wapende overval, te veroordelen tot zeven jaar. De rechtbank maak te daar 5,5 jaar van. Munnichs geeft aan dat uit analyse blijkt dat veel van die overvallen gepleegd worden door gelegenheidsoverval lers. „Ze bedenken bijna ter plekke dat ze een winkel of een woning gaan overvallen." Volgens hem is het dan ook uiter mate moeilijk zulke overvallen te voorkomen. „Waakzaam zijn en weinig geld in huis hebben, is dan ook aan té bevelen", zegt hij in zijn nieuwe werkkamer met uit zicht over het Middelburgse cen trum. En middenstanders raadt hij aan zich zo goed mogelijk te beveili gen. Afgezien van die overvallen vindt hij dat Zeeland, op het gebied van veiligheid, 'er goed op staat'. Hij baseert zich daarbij op de objectie ve cijfers van politie en OM en de onderzoeken naar het veiligheids gevoel van de Zeeuwen. „Maar we mogen niet achterover leunen." Munnichs verdiepte zich in 1997, in het kader van een studie aan de Nederlandse School voor Open baar Bestuur, in de gevolgen van de herindeling op Walcheren. Hij zag toen dat bestuurders zich nogal ingroeven in hun eigen ge meente en niet bereid waren veel verder te kijken. „Nu is er veel meer bereidheid tot samenwer king. Ik zie op dat gebied een heel duidelijke ontwikkeling." Wat de nieuwe hoofdofficier be treft, blijven OM en politie ook na drukkelijk kijken naar de georgani- terneuzen - Bijzondere ontmoe tingen gisteren op basisschool De Oude Vaart in Terneuzen. Zjanna uit Armenië is nu zes maanden in Nederland (Sas van Gent) en heeft nog geen landge noot ontmoet. Op de basisschool stond ze echter oog in oog met het meisje Meri, eveneens uit Arme nië. Tranen van ontroering ston den in de ogen van Zjanna. En Me ri had ook een brok in de keel. „Dit is voor mij heel bijzonder", zei Zjanna. Directeur Chris Dinge- manse van De Oude Vaart vond het allemaal prachtig. Zjanna zit in de inburgeringsklas, onderdeel van het lesprogramma van Pibl (Project intensieve begelei ding langdurig werklozen). Pibl geeft ook inburgeringscursussen. Het leek docente Marike de Bliek van Pibl een goed idee haar leerlin gen kennis te laten maken met de leerlingen van een basisschool. Er zijn immers overeenkomsten. De volwassen mannen en vrouwen moeten bijvoorbeeld ook leren schrijven en lezen. Directeur Dingemanse van De Oude Vaart werkte graag aan het initiatief mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48