zeeland 119 Eigenaar van anti-hagelkanon 'Vrijheden in nieuwe heeft het verbruid bij de politiek wet niet beknotten' Naar de gevangenis Preventieve brief over gebruik groenstrook Twee dagen lang Midzomerfestival Boerderij-kerkdienst in de Klompe Hoeve 380 Alge meen fonds 360 340 sen Kans woensdag 14 juli 2010 B YERSEKE De gemeente Reimerswaal heeft omwonenden van de Ericalaan in Yerseke preventief gewaarschuwd om een gemeentelijke groenstrook aan de straat niet oneigenlijk te ge bruiken. De gemeente heeft gecon stateerd dat in de schutting aan de groenstrook deuren zijn gemaakt en vreest dat de strook wellicht ge bruikt gaat worden als doorsteek of als plek voor afvalcontainers. „Dat is niet de bedoeling, daarom hebben we een brief gestuurd waarin we de bewoners daar op wijzen", aldus een woordvoerster De groenstrook dient als buffertje tussen de buurt en het mfc. WISSENKERKE Wissenkerke viert vrijdag en zater dag het Midzomerfestival. Vrijdaga vond speelt De Heineken Entertain- mentband op het podium in de Voorstraat vanaf 20.30 uur. Zaterdag is het folkloredag, met ringsteken op oude tractoren, boog schieten, dikkebandenrace, linedan- cing op countrymuziek, twirlde- monstraties, brandweeroefeningen en markt met brocante- en streek producten. Dweilorkest De Zwabbers brengt de muziek. Er is ook een openlucht barbecue. De folkloredag duurt van 9.00 tot 17.00 uur. KAMPERLAND De boerderij Klompe Hoeve van de familie Klompe bij Kamperland is zondagavond locatie voor een kerk dienst vanuit de Noord-Bevelandse kerken en boerenstandsorganisatie ZLTO. De nieuwe voorzitter van ZLTO, Bernard Theunissen, vertelt over het boerenbestaan. Streekdracht- koor Mooi Zeeland zingt. De dienst is vanaf 19.00 uur in de Onrustpol der, Middenhofweg 1. GESLAAGD Aan de Modevakschool Ria Instituut Cup- pens-Geurs zijn de volgende kandidaten ge slaagd voor hun diploma: Costumière: Elze Pouwelse-van Sluijs, met eer en lof, Rilland; Salma Saeed, met eer, Yerseke. Modevaktekenen: Thea Snel-de Looff, Kortge- ne. Hoedenmodiste: Joke Bazen, met eer, Poort vliet. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Fruitteler An- dré Alkema uit Sint-Maartensdijk lijkt het te hebben verbruid bij de Thoolse politiek. Hoewel hij geen vergunning heeft, zette hij zijn an ti-hagelkanon volgens enkele par tijen de afgelopen week twee keer aan. De politiek is daar verbolgen over. Na een proef van één seizoen be sloten B en W begin dit jaar geen nieuwe vergunning voor het ka non af te geven. Er kwamen veel klachten binnen van geluidsover last. De raad gaf Alkema echter nog een kans, waarna de fruitteler een stiller kanon aanschafte. Het college vindt echter dat het nog steeds te veel lawaai maakt en geeft geen vergunning af De gemeenteraad kan het college dwingen om dat wel te doen, maar die kans lijkt nu verkeken. SP, WD en CDA, de partijen die Alkema de kans wilden geven om zijn kanon nog een keer te demon streren, zijn boos dat de fruitteler het apparaat heeft aangezet, ter wijl er op dit moment dus geen vergunning is. De SP vindt dat hij daarmee te ver is gegaan. „Hij ver dient onze steun niet meer." Gert- ]an Boudeling (CDA) vindt dat Al kema niet boven de wet moet gaan staan. „Al heb ik als agrariër ook best wel begrip voor zijn situa tie. De man wil zijn fruit bescher men. Hagel is daar funest voor." Alkema zegt dat hij zo langzamer hand niet meer weet wat hij moet doen. „Links en rechts hoor ik waaien dat de raad mij misschien toch een vergunning wil geven. Maar moet ik daarop gaan zitten wachten terwijl de hagel mijn fruit verwoest? Ik heb voldaan aan de wensen van de gemeenteraad door veel geld te investeren in een stiller kanon." De fruitteler hoopt dat de partijen toch nog eens bij hem komen kij ken en luisteren. door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse gemeentebestuur mag niet tornen aan vrijstellingen die de nieuwe Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) biedt aan bur gers. Een amendement van Leef baar Reimerswaal kreeg gistera vond brede steun in de gemeente raad. De Wabo, die op 1 oktober lande lijk wordt ingevoerd, voegt be staande vergunningstrajecten op het gebied van ruimte, water, na tuur en milieu samen. Dat moet zorgen voor een snellere verlening van deze vergunning. Daarnaast is voor bouwen in lichte categorieën, zoals schuttingen en dakkapellen, straks geen vergunning meer no dig. Het college wil op die zaken echter toch graag grip blijven hou den. „Wij willen dit niet alleen be naderen vanuit het oogpunt van de bouwer, maar vooral vanuit het oogpunt van omwonenden", licht te wethouder Jaap Sinke toe. Een raadsmeerderheid steunde echter het amendement. Het CDA en SGP'er Tin (anszen stemden te gen. Volgens het CDA kan te veel vrijheid leiden tot burenruzies. „Het CDA draait een wettelijk ver kregen vrijheid de nek om", stelde LR-raadslid Marien Weststrate. Popu liere straat Es doorn straat Prunes straat Claas- Bakker Paul nolia Burgemeest er Jansenstr. Dat vond ook Wabeke, nadat Yuri het spel in zijn klas had gepresenteerd. „Daar moeten we meer mee doen, dacht ik." En dus kreeg Yuri de opdracht om een bedrijfsplan te maken. Ga er maar aanstaan, als 11-jarige. Yuri becijferde wat het zou kosten om het spel echt te laten drukken en benaderde vervolgens bijna elke ondernemer in het dorp met de vraag hem te sponsoren. Acht ervan bleken erg enthousiast en zo gebeurde het dat van de aanvankelijke papieren versie een vijftal professio nele exemplaren zijn gemaakt, compleet met doos, dobbelstenen en pionnen. Om nog extra te benadruk ken dat het om de 's-Gravenpolderse editie gaat, prijken er foto's op de doos van bekende locaties in het dorp. Die heeft Yuri ook zelf gemaakt, met hulp van zijn vader. Afgezien van de-straten wijkt het spel op enkele punten af van het origineel. Zo ontbreken bijvoorbeeld nutsbe drijven en stations. In plaats daarvan prijken de bedrijven die Yuri hebben gesponsord op het speelbord. Overal is over nagedacht, ook over mogelijke problemen die het gebruik van de merknaam Monopoly zouden kunnen opleveren. Wabeke: „Er zijn vijf spellen gedrukt, dus we kunnen nu nog zeggen dat het voor intern gebruik is. Maar als het groot wordt, dan zullen we een andere naam moeten bedenken. 's-Gravopoly ofzo" Dat het niet bij vijf exemplaren blijft is zeker niet uitgesloten. Yuri gaat zijn spel vrijdag promoten in supermarkt GolffDe Jonge. Een soort marktonderzoekje om te bezien of 's-Gravenpolder ervoor warmloopt. De enthousiaste reacties tot nu toe beloven in elk geval veel goeds. „Voor ons als school is het een te groot project om het spel zelf uit te geven, dus er wordt gezocht naar een drukker", zegt Wabeke. In totaal is de jonge 's-Gravenpoldernaar ruim een halfjaar beziggeweest met het spel. Hij heeft er veel van geleerd. „Plannen, rekenen, computervaardigheden, en publiciteit zoeken", somt hij op. Niet alles ging foutloos. „Ik was bijvoorbeeld vergeten om btw mee te rekenen." Maar het leukste, vindt hij, was toch wel het moment dat hij de doos met het gedrukte spel voor het eerst in zijn handen had. „Dat was wel een kick." De bolleboos weet nog niét of hij later verder wil in de spelletjesbranche. „Misschien wil ik iets doen in de iet, net als mijn vader." Want websites bouwen, dat kan Yuri ook al. De Borsele wethouder Marga Vermue verricht morgen officieel de 'eerste worp' op het 's-Gravenpolderse Monopolyspel. Burgemeest - Prunerstr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47