181 zeeland Dorp duimt voor een nieuwe bakker ES BÉÜ I Yuri (11) maakt 's-Gravenpolderse versie Monopoly Vrij parkeren Kans c 280 -gg inkomsten Belasting €200 mnm A Igem^e^fo n ds fRZSm Op bezoek I Gevangenis r Extra Belas ting 140 Kal <tr Oude film over aanleg Goese haven Hoeve Zwake in oude luister hersteld Gratis taxatie van kunst en antiek woensdag 14 juli 2010 In het verleden had Scherpenisse meerdere bakkers. Op deze foto uit 1934 is een bakkersknecht uit het dorp te zien. foto Beeldbank Zeeland door Rob Paardekam scherpenisse - Scherpenisse kreeg vorige week maar weer eens slecht nieuws te verduren. Bakker Cock Leijs stopt later deze maand met zijn winkel aan de Weststraat. En dat terwijl het dorp toch al bijna geen winkels meer heeft. Maar er is weer een sprankje hoop. Het voormalige bakkersechtpaar Cees en Mina Wessels doet er alles aan om weer een nieuwe bakker naar het dorp te halen. De familie Wessels had vele jaren een bloeiende bakkerij in het pand aan de Weststraat. Toch be sloten ze er acht jaar geleden mee te stoppen. „Een opvolger was er niet", vertelt Mina. „Maar het was ook weer niet druk genoeg om een knecht aan te nemen. Mijn man was toen 52. Dat is een leef tijd waarop je nog bij een ander te recht kan. Daarom zijn we na 27 jaar gestopt met de bakkerij." Sindsdien verkocht Cock Leijs, die ook in Sint-Maartensdijk een vesti ging heeft, elke ochtend brood in de winkel aan de Weststraat. Daar komt nu vrij plotseling een einde aan. Leijs was de afgelopen dagen niet bereikbaar voor een nadere toelichting. Feit is dat Scherpenis se vanaf 24 juli geen bakker meer heeft. „Dat vind ik echt verschrikkelijk", zegt Mina Wessels. „Daarom doen we er alles aan om toch weer een bakker in ons pand te krijgen. We hebben al iemand benaderd, maar het is de vraag of die persoon wel wil." De voormalige bakkersvrouw zegt het jammer te vinden dat Cock Leijs zijn vertrek uit Scherpenisse zo laat bekend heeft gemaakt. „Daardoor zal het niet meer luk ken om meteen verder te gaan met een andere bakker. Dat is jam mer, want nu moeten de mensen tijdelijk ergens anders-hun brood kopen. Het is afwachten of ze daar na weer terug komen." Het ziet er niet naar uit dat Cees en Mina Wessels zelf weer een bak kerij gaan runnen. Die tijd lijkt voorbij. „Mijn man heeft nu een prima baan bij een bakker in Kruis land", vertelt Mina. „En boven dien hebben we helemaal geen in boedel meer. Nee, het heeft onze voorkeur om iemand anders te vin den. Dat hoeft trouwens niet per se een bakker te zijn, hoor. Het kan ook een winkeltje worden waar van alles te koop is." Gouden regenstraat 3ÖO Ganzerik straat 2SO door Luc Oggel Seringe straat De golf €2 OO Monopoly, volgens internetencyclo- pedie Wikipedia het best verkochte bordspel ter wereld, heeft sinds kort een 's-Gravenpolderse variant. Maker is de 11-jarige Yuri Copal, leerling van christelijke basisschool De Rank. Het begon eigenlijk allemaal met een 'gewone' schoolopdracht. Yuri, leerling van groep 8, is hoogbegaafd en mocht daarom iets extra's doen naast de reguliere stof „We proberen de leeromgeving zo uitdagend mogelijk te maken en kinderen verder ttsss Provinciale weg Ka dam te laten kijken dan alleen het taal- en rekenboek", vertelt directeur Margreet Wabeke van De Rank. Yuri koos de opdracht om een spel te ontwerpen en aangezien hij met enige regelmaat Monoply speelt, ontstond het idee voor een 's-Gravenpolderse variant; geen Kalverstraat of Lange Poten dus, maar 's-Gravenpolderse straatnamen als Goesestraatweg en Fortrapastraat. Yuri ging aan de slag met het compu terprogramma Word en fabriceerde een speelbord, bankbiljetten en opdrachtenkaartjes en een boekje met spelregels. „Het zag er wel leuk uit", aldus de nuchtere basisscholier. Ligus Kamper foelie straat 4 GOES - De historische film Een ha ven voor Goes' wordt donderdag 22 juli tweemaal vertoond in het verkoopgebouw van de Goese Schans aan de Houtkade 22. In het kader van het festival Ka- naalKunst draait de film om 20.30 en 21:00 uur. Bij de vergroting van de haven van Goes in 1965 heeft ontwikkelaar Grontmij de werk zaamheden op zwart-witfilm laten vastleggen. De korte documentaire geeft een fraai beeld van alle werk zaamheden die nodig waren om het gebied te ontwikkelen. Op dit moment staan er weer enorme ver anderingen te gebeuren in dit ge bied. Door de ontwikkeling tot de toekomstige woonwijk Goese Schans zal het havengebied een complete metamorfose ondergaan. Het kunstwerk 'Onze Tijd' van Denz de Kroon en Bianca Runge is deze avond ook te beluisteren en te bekijken in het Goese Schans gebouw. bergen op zoom - Het Markiezen hof en het Zeeuws Veilinghuis houden vrijdag een gratis taxatie dag voor verkoop en restauratie van kunst en antiek. In het nieu we Informatiecentrum van Het Markiezenhof kunnen voorwer pen aangeboden worden tussen 10.00 en 15.00 uur. Als meebren gen niet kan, volstaat een foto. KWADENDAMME - Hoeve Zwake in natuurgebied Zwaakse Weel is weer te rug in zijn oude, originele staat. De afgelopen negen maanden is de negen- tiende-eeuwse boerderij van Natuurmonumenten grondig onderhanden ge nomen. Nu volgt de binnenkant. Er komt een kantoorruimte, een vergader ruimte en een ontvangstruimte. foto Willem Mieras De redacteuren van de zomerkrant staan open voor uw suggesties. Heeft u een tip? Mail naar zomer@pzc.nl Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs THOOLSE TIP? tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46