'Abbekindersezandweg moet open' intratuin Baby 18 en 19 20 en 21 AFSLUITING Bewoners van Oostmolenweg zeggen dat extra verkeer in hun straat tot gevaarlijke situaties leidt Nieuwe zomerbivak aan de Westerschelde Fietspad op dijk almanak Tip? redactie@pzc.nl Woensdag 14 juli 2010 Scherpenisse duimt voor nieuwe bakker Openbaar Ministerie wil strengere straffen voor overvallers Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam KLOETINCE - Het waterschap mag dan concluderen dat het afsluiten van polderwegen ten zuidoosten van Goes een succes is, daar den ken de bewoners van de Oostmo- lenwèg anders over. Hun straat is na het invoeren van de maatrege len een stuk drukker geworden. „We laten het er niet bij zitten." Onder meer de Abbekindersezand weg en de Spaanweg zijn sinds ok tober vorig jaar afgesloten voor het doorgaande verkeer. Die wegen zijn nu een stuk rustiger. Dat kan van de Oostmolenweg niet wor den gezegd. Veel auto's, taxibusjes en zelfs vrachtwagens die onder meer naar Emergis gaan, kiezen nu voor deze route. Volgens het waterschap krijgt de weg dagelijks 250 voertuigen meer te verwerken. „Dat lijkt misschien niet zoveel", zegt bewoner Bart van der Drift. „Maar dat extra ver keer komt in twee uur tijd voorbij (de ochtend- en avondspits, red.) waardoor het op die tijdstippen onverantwoord druk is." Van der Drift woont bij het smalle stukje Oostmolenweg bij de spoor wegovergang. Met name daar loopt het verkeer om de haverklap vast. „Zeker als de spoorbomen naar beneden gaan, is het vaak een chaos. Sommige mensen gaan dan achteruit rijden, met alle gevaren vandien. Er fietsen daar ook kinde ren. Gelukkig is er nog nooit ie mand aangereden. Nóg niet." Volgens de bewoners van de Oost molenweg (liefst 43 mensen heb ben bij het waterschap bezwaar ge maakt) had Veilig Verkeer Neder land vooraf al voorspeld dat het af sluiten van de plattelandswegen tot problemen in hun straat zou leiden. „Het probleem is gewoon verlegd", meent Van der Drift. Hij en zijn medestanders dringen eropaan dat de plattelandswegen weer open worden gesteld. Om de aanwonenden van die wegen tege moet te komen zouden verkeers remmers kunnen worden aange legd. „Onze straat ook afsluiten is geen optie", meent Van der Drift. „Dan verleg je het probleem naar de Buys Ballotstraat." Na de zomer komt het waterschap met een definitieve evaluatie. De bewoners van de Oostmolenweg weten nog niet wat ze gaan doen als er niets aan de situatie veran dert. Wel hopen ze op meer steun van de gemeente, waar hun straat onder valt. „Die houdt zich tot nu toe erg stil", vindt Van der Drift. Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, www.intratuin.nl BAARLAND - Campinggasten en inwoners van omliggende dorpen zijn dik tevreden met het vernieuwde strand van Baarland. Het kleiïge zandstrookje aan de Westerschelde is na de recente opspuiting een populaire zomerbivak. „Zelfs bij hoog water hebben we nog aardig wat ruimte over. Het was afgelopen week heel erg druk", zegt Miranda de Vries, recep tioniste van de camping Scheldeoord, die als cateraar en sanitaire toevlucht dient voor de strandgasten. Voorzieningen heeft het strand je zelf niet. „Af en toe lopen we langs met ijs jes", belooft Miranda. „Nu maar hopen dat de schepen niet te hard langsvaren en dat de wind niet alles meteen wegblaast." foto Ronald den Dekker SINT-PHILIPSLAND - Fietsers krijgen de ruimte bij de dijkversterking langs de zuid-westelijke Ooster- scheldeoever van Sint Philipsland. De steenbekleding van het dijk- stuk wordt volgend jaar versterkt. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil de dijk tegelijkertijd toegankelijker maken voor recreanten. Op een deel wordt doorgaand fiets- verkeer mogelijk. Het deel langs de schorren wordt, net als nu het ge val is, opgevuld met grond. Het waterschap verwacht geen extra drukte in het Natura 2000-gebied; hekken zijn niet nodig. Hoe baby's worden gemaakt, is voor veel kleine kinderen een groot myste rie. Je kunt het ze uitleggen, maar voor het 'echte' verhaal zijn kinderen op peuter- en kleuterleeftijd eigenlijk nog niet klaar. Maar het intrigeert hen niettemin, als ze een vrouw met zo'n dikke buik zien. Die Bevelandse peuter Milan, toch al een ventje dat een behoorlijke reputatie heeft weten op te bouwen als diepe doordenker, kwam met een werkelijke briljante redenering toen hij een hoogzwangere vrouw zag pas seren. Vond hij dan. Dóódsimpel was het, meende de driejarige. Zo klaar als een klontje. Hij had het enkel te veri fiëren. Als je iets eet, zo had Milan berede neerd, dan komt het in je buik te recht. Zijn vraag aan die hoogzwangere vrouw klonk dan ook vrij logisch: „Heb jij een baby op?" Deze week: Terrasfontein met 2 houten kuipen, incl. pomp en aansluitstukken. Van 99,- NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45