Zeeland: van meer naar beter and |3 PZC zoekt wandelaars Provincie betaalt mee aan bouw van 16 meter hoge uitkijktoren Oranjezon Vierdaagse Kwaliteit commentaar discussie Goed leven in Zeeland Veelzijdig gebruik van water, natuur en landschap Duurzame economie Bouwraadhuis Tour de France Elke dag het laatste nieuws over de Tour de France op www.pzc.nl/sport/ tourdefrance/ Zomer Wilt u op de hoogte blijven van zomerse activiteiten? Kijk dan op www.pzc.nl/zomer STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto woensdag 14 juli 2010 REAGEER Zeeland trekt de ko mende maanden de eerste lijnen van een blauwdruk voor de toekomst. In september begint een discussie over een nieuw omgevingsplan, waarin wordt aangeduid hoe in de periode 2012-2018 met ruimte, milieu en water wordt omgesprongen. De ambities zijn hoog. De iden titeit van Zeeland moet worden versterkt en tegelijkertijd beter benut. De provincie moet ver der worden ontwikkeld als een uitermate aantrekkelijk gebied met een strategische ligging binnen een sterk verstedelijkte omgeving. Dat kan alleen, zo blijkt uit de aanzet voor de discussie, als wordt ingezet op kwaliteit. Een verschil met het oude omge vingsplan. Daarin was het stre ven naar kwaliteitsverbetering vrijblijvender geformuleerd. Een uitvloeisel van de nadruk op kwaliteit is dat basisscholen en zorgcentra misschien wat verder weg komen te liggen. De inwoners van Zeeland mogen er dit najaar iets van vinden. VROUWENPOLDER - In het natuurge bied Oranjezon bij Vrouwenpol der wordt een 16 meter hoge uit kijktoren gebouwd. Het houten bouwwerk krijgt zeven verdiepin gen en biedt op het hoogste punt een blik over de Manteling, de Noordzee, de Oosterscheldekering en de omliggende polders. Met de realisatie is 120.000 euro ge moeid. Gedeputeerde Staten (GS) besloten gisteren voor dit doel 30.000 euro subsidie beschikbaar te stellen. De toren wordt komende winter gebouwd in opdracht van stich ting Het Zeeuwse Landschap, die zo de 'natuurbeleving' van het ge bied wil vergroten, vertelt Huibert Simons. Het idee is dat de aanwe zigheid van de toren een deel van het wandelpubliek naar het denne- bos trekt. In de jaren negentig heeft in die omgeving een kleinere toren gestaan, die versleten raakte en werd afgebroken. Simons reali seert zich dat het nieuwe exem plaar ook vandalismegevoelig is, maar desondanks is toch weer ge kozen voor een houten construc tie. „Dat past gewoon het best in die omgeving. De kans op vernie lingen loop je altijd, maar dan kun je niks meer doen." Oranjezon geldt als één van de 'Toppers' uit de recent door GS vastgestelde Nota Toegankelijk heid Zeeuwse Natuurgebieden. Het gebied maakt deel uit van de Walcherse Manteling en trekt veel bezoekers. Daarbij past een 'hoog voorzieningenniveau', vindt Het Zeeuwse Landschap. De toren krijgt een dak en is zo ook bij slecht weer aantrekkelijk, denkt de stichting. Het dak moet er tevens voor zorgen dat bezoe kers minder opvallen en versto rend werken op vogels en andere dieren in de buurt. De locatie in het hart van het bos, grenzend aan twee bestaande wandelroutes, is mede bepaald door met een hoog werker het uitzicht te beoordelen. aan bij de redactie. We zijn met name op zoek naar mensen die om een bijzondere reden meelopen. Loopt u bij voorbeeld voor het eerst of juist voor de veertigste keer? Doet u mee voor een goed doel? Loopt u in een groep, met een familie lid of juist helemaal alleen? Stuur voor aanstaande vrijdag 12.00 uur een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Vermeld in uw e-mail uw naam, contact gegevens en de reden waarom u meeloopt met de Vierdaagse. De redactie neemt dan mogelijk contact met u op. Kees van Beveren (CDA, landbouw en visserij): „Waar mogelijk moeten we de boeren mogelijkheden voor schaalvergroting bieden. Aan de kust moet je denken aan combina ties met recreatie." Marten Wiersma (GL, milieu): „Er zijn veel kleine stappen gezet op het gebied van het milieu. Nu zijn forse inspanningen nodig om aan de eisen op het gebied van broeikasgas sen te voldoen." George van Heukelom (SGP, sociale vraagstukken): „Er moet meer aan dacht zijn voor de sociale inrichting en architectuur. Kinderen moeten plek hebben om te spelen en oude ren een route voor een wandeling." Frans Hamelink (CU, natuur): „De aaneenschakeling van natuurge bieden en het natuurherstel Wester- schelde zijn flink gevorderd. Het komt nu aan op kwaliteit verbete ren en natuur beleefbaar maken." Duizenden wandelaars be ginnen aanstaande dins dag aan de 94e editie van de Vierdaagse van Nijme gen. Zij leggen vier dagen lang dertig, veertig of vijftig kilome ter af. De PZC zoekt Zeeuwse wande laars die meelopen met het grootste wandelevenement van het land. Bent u zich aan het voorberei den op de zware wandeltocht? Loopt u zelf mee of kent u ie mand die meedoet? Meld u dan Donja Odijk Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 5717 58 n 1 waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3