Roep om leuning bij 18 Rijkswaterstaat begint in najaar met werk aan N57 Burgh-Haamstede Bikkelen met opa of oma op De Punt Eerste nachtmarkt van het zomerseizoen Schouws Kamerkoor zingt in Jacobuskerk Baby Aron 18.000ste inwoner Middelharnis Luctor et Emergo viert jubileum op strand VOORZIENINGEN Zierikzees echtpaar strijdt voor betere toegankelijkheid Luieren op hoogte tSiii Gemeente wil werken aan eigen imago I'*at - ikiï4t woensdag 14 juli 2010 SS«w®® ■ommmimmmmzmmmmmezxmMmzmssmmmmm ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee houdt vandaag een Opa's en Oma's Bikkel middag. Kinderen worden uitge daagd om te testen of ze sneller of sterker zijn dan hun grootouder(s). Het thema van de bikkelmiddag is farm-o-lympics. Entree is 2 euro voor leden, 2,50 voor niet-leden. De bikkelmiddag begint om 13.30 en duurt tot 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Ruim honderd marktlieden bieden zaterdagavond hun waren te koop aan op de eerste nachtmarkt van 2010 in Burgh-Haamstede. De kraampjes zijn vooral te vinden in de Ring en de Noordstraat. In ver band met de verwachte drukte, ad viseren de organisatoren om te voet of met de fiets te komen. De nachtmarkt is van 19.00 uur tot middernacht. 1. Rechter schorst bouw Aldi 2. Afsluiting Nieuwerkerk 777 3. Inbraak in stacaravan TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl RENESSE In de serie zomeravondconcerten in de Jacobuskerk te Renesse ver zorgt het Schouws Kamerkoor mor gen een optreden. Het gezelschap onder leiding van dirigent Wim Boer zal vooral Engelse koormu ziek ten gehore brengen. Organist is Marcel van Westen. Het concert begint om 20.00 uur, de deuren van de Jacobuskerk zijn vanaf 19.00 uur geopend. SOMMELSDIJK Aron van den Boogert is de 18.000ste inwoner van de gemeen te Middelharnis. Het jongetje werd 2 juli geboren. Waarnemend burge meester Pieter Zevenbergen bracht gisteren een bezoekje aan Aron en zijn familie in Sommelsdijk. Na mens de gemeente overhandigde hij een cheque ter waarde van 18000 eurocent. Het geld wordt op een spaarrekening gestort. RENESSE Muziekvereniging Luctor et Emer go viert zaterdag het 105-jarige be staan met een strandconcert. Het orkest onder leiding van Dirkjan de Boer en de slagwerkgroep on der leiding van Ronald de Roo spe- lenonder meer muziek uit de film Pirates of the Carribean. Ook toe passelijke songs als 'La Isla Bonita' worden ten gehore gebracht. De muzikanten zijn vanaf 19.30 uur te vinden bij paviljoen Blasa Bloesa. Wie comfortabel wil zitten, moet zelf een stoel meenemen. Bij slecht weer is het concert in het dorp. door Piet Kleemans De betontrap ligt er al, het enige dat ont breekt is een leu ning. Daarmee blijft het strandje van Bor- rendamme onbereikbaar voor mensen die slecht ter been zijn. Een gemiste kans, volgens Thom en Elly Schrijer uit Zierikzee. Het Zierikzeese echtpaar strijdt al enke le jaren voor betere toegankelijk heid van het strandje. Niet voor henzelf, maar voor hun dochter Roxane (47) die aan een agressieve vorm van multiple sclerose (MS) lijdt en als gevolg van de ziekte slecht ter been is. Zij is aangewezen op krukken, een rollator en een scootmobiel om zich te verplaatsen. Op warme da gen wil Roxane graag met haar kin deren naar het water, maar dat is alleen mogelijk als zij zich bij klim men of afdalen vast kan houden aan een stevige leuning. En die ontbreekt bij Borrendamme, het bij Zierikzeeënaars zeer populaire strandje. „En op zich is het daar door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - „Wij gaan ver der", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. En hij doelt op de reconstructie eind september van de N57, beter bekend als de Kraa- ijensteinweg onder Burgh-Haam stede. Deze weg tussen Oosterscheldeke- ring en Serooskerkseweg, krijgt uit veiligheidsoverwegingen twee ro tondes, een fietstunnel en twee nieuwe stukjes parallelweg. Het werk had al begonnen kun nen zijn; ware het niet dat een aan tal inwoners van Burghsluis naar de Raad van State stapte. Zij vre zen voor extra verkeersdrukte om dat de kruising van de N57 en de Meeldijk bij de reconstructie komt te vervallen. Dat leidt volgens de bewoners tot verkeersoverlast op de Steursweg en de Nieuwe Haven weg in Burghsluis. De inwoners hebben de Raad van State om een uitspraak over hun bezwaar gevraagd. Ze vroegen de rechter ook het werk stil te laten leggen zolang de procedure loopt. Gisteren bleek echter dat de inwo ners deze 'voorlopige voorziening' niet hebben doorgezet. „De be zwaarmakers hebben de gerechts kosten niet betaald en daarom heeft de rechter hun beroep niet ontvankelijk verklaard", legt een woordvoerster van de Raad van State uit. De bodemprocedure die tot een principiële uitspraak van de rechter moet leiden, loopt vol gens de woordvoerster echter nog steeds. Bezwaarmaker Jan Overweg uit Amsterdam, eigenaar van een wo ning in Burghsluis, bevestigt dat. „Gemeente en Rijkswaterstaat lo pen enorm risico, want ze zijn al begonnen met het verleggen van de waterleiding. We zijn door de Raad in elk geval erkend als belang hebbende. Overigens zijn wij niet degenen die de voorlopige voorzie ning hebben gevraagd. Dat waren andere bezwaarmakers." Nu de door de Raad van State op gelegde bouwstop van de baan is, pakt Rijkswaterstaat de draad weer op. „Het bestemmingsplan is inmiddels klaar en we hebben een bouwvergunning", legt woordvoer der Jan van Gorp van Rijkswater staat uit. „De aannemer staat bij wijze van spreken op de stoep. In augustus willen we het werk gun nen en dan kan eind september, begin oktober de eerste spade de grond in." MS ~-,:v ga#.- KERKWERVE - Zou een koe ook van een beetje vrij uitzicht houden? Je zou het haast denken bij de aanblik van deze koeien op de vliedberg aan de Heuvelsweg tussen Zierikzee en Kerkwerve. Ze liggen er in ieder geval vaak en graag. Een beetje lui herkauwen met vrij uitzicht op hét baken van Zierikzee: de Dikke Toren. foto Dirk-jan Gjeltema zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil werken aan een nieuw imago. „We willen afko men van het imago van regel neven en nee-zeggers", zegt Geert van Breugel van de afdeling com municatie. Om dat te bereiken, is een nieuw communicatieplan ge schreven. Zo moeten de eigen suc cessen beter voor het voetlicht worden gebracht en moeten de in woners beter op de hoogte zijn van de rol van de gemeente. Om dat te bereiken, worden de interne werkafspraken aangescherpt en worden de medewerkers van de af deling communicatie bijgeschoold in onder andere het gebruik van twitter in de communicatie. Thom en Elly Schrijer ijveren voor een simpele maar onmisbare voorziening; een leuning aan de trap. De leuningloze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36