Pot voor startersleningen is leeg intratuin SCH0UWEN-DU1VELAND AANKOOP WONINGEN Rijk stopt Een neuslengte voorsprong Vlag verbrand almanak 18 en 19 cofinanciering met onmiddellijke ingang 20 en 21 W7UM Woensdag 14 juli 2010 door Melita Lanting ZiERlKZEE - De pot voor startersle ningen is leeg. De gemeente neemt dit jaar geen nieuwe aanvra gen meer in behandeling. Tot nu toe zijn zes leningen verstrekt, een zevende is nog in behandeling. De rijksoverheid - die bijdraagt aan de leningen - is met onmiddel lijke ingang gestopt met bijdragen en daardoor is de pot versneld leeg geraakt. De gemeente Schou- wen-Duiveland is nog wel in ge sprek met de provincie Zeeland voor co-financiering. Als dat door gaat, kunnen weer nieuwe aanvra gen worden ingediend. Om starters op de woningmarkt meer kansen te bieden, heeft de ge meente in 2006 startersleningen in het leven geroepen. Dit zijn lenin gen tegen aantrekkelijke rentetarie ven. Door een deel van de aan koopprijs buiten de hypotheek te houden, is het voor meer mensen mogelijk een eigen huis te kopen. De eerste twee jaar was er maar matig belangstelling voor de star- terslening, omdat de regels te streng waren. Nadat de regels wa ren verruimd, was er wel veel be langstelling. Daarna is het aantal aanvragen echter weer teruggelo pen. Van twaalf leningen in 2007 naar acht in 2009. Volgens wethou der Wim Stouten komt dat door de economische crisis. „Daardoor lenen de banken minder gemakke lijk geld." Hij vindt het jammer dat de gemeente moet stoppen met de subsidies. „Het is toch een steunmaatregel, het helpt bij de aankoop van een woning." Voor de jaren 2011 en 2012 is jaar lijks nog eens 180.000 euro be schikbaar. In de praktijk betekent dit dat jaarlijks zes of zeven men sen gebruik kunnen maken van de regeling. „Wij hebben het er nog wel even over gehad of we alles dit jaar al beschikbaar zouden stellen, maar daar kiezen we niet voor, we smeren het over twee jaar uit in de hoop dat het Rijk later weer gaat meebetalen." De huidige rege ling stopt in 2012. Stouten weet nog niet of in de jaren daarna de regeling wordt voortgezet. RENESSE - Jong en oud konden gisteren hun krachten testen in het centrum van Renesse. De gezamenlijke ondernemers hadden een wedstrijd op poten gezet waarbij deelnemers werden uitgedaagd om een nieuwe Fiat 500 - zo'n 1000 kilo zwaar - zo snel mogelijk over een parcours te trekken, 's Avonds werd er nog een nieuwe Fiat 500 bijgehaald, zodat sportievelingen het tegelijkertijd in duo's te gen elkaar konden opnemen. Dit alles gebeur de onder toeziend oog van het toegestroom de publiek én een originele Fiat 500 (rechtson- der in beeld) Voor de winnaar was er een waardecheque van 25 euro. Alle andere deel nemers werden op een ijsje getrakteerd. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Na afloop van de voetbalwedstrijd Nederland-Span- je is zondagavond op het Bel- lamypark in Vlissingen een groep Spaanse voetbalfans bedreigd, zo bevestigde de politie gisteren des gevraagd. Een meegevoerde Spaanse vlag werd afgepakt en verbrand. Ook kregen de mensen van Spaanse af komst klappen. De politie heeft de groep ontzet en onder begeleiding de stad uit gebracht, aldus een woordvoerder. Geen van de belagers van de Spaanse groep is aangehouden. Hoe baby's worden gemaakt, is voor veel kleine kinderen nog een groot mysterie. )e kunt het ze uitleggen, maar voor het 'echte' verhaal zijn kinderen op peuter- en kleuterleeftijd eigenlijk nog niet klaar. Maar het intrigeert ze niettemin, als ze een vrouw met zo'n dikke buik zien. Die Bevelandse peuter Milan, toch al een ventje dat een behoorlijke reputatie heeft weten op te bouwen als diepe doordenker, kwam met een werkelijke briljante redenering toen hij een hoogzwangere vrouw zag pas seren. Vond hij dan. Dóódsimpel was het, meende de driejarige. Zo klaar als een klontje. Hij had het enkel te veri fiëren. Als je iets eet, zo had Milan berede neerd, dan komt het in je buik te recht. Zijn vraag aan die hoogzwangere vrouw klonk dan ook vrij logisch: „Heb jij een baby op?" Echtpaar strijdt voor leuning aan trap naar strand Borrendamme Openbaar Ministerie wil strengere straffen voor overvallers Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WmmM. Druk- enzetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag l/m Zaterdag. Max, 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerks - Galgeweg www.intratuin.nl Deze week: Terrasfontein met 2 houten kuipen, incl. pomp en aansluitstukken. Van 99.- NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35