sport 125 Het is aan- of afhaken voor Pim Bouwman Zeeuws elftal is klaar voor duel met Feyenoord idt situatie nog niet precair Van der Klooster wint Ronde van Heerle Clinge oefent tegen Waasland Beveren Joke Breur verrast in wereldbeker Geslaagde rentree Lesley Kerkhove woensdag 14 juli 2010 HEERLE CLINCE Wielrenner Johnny van der Kloos ter sprintte maandagavond in Heer le naar zijn eerste overwinning van het seizoen. Hij won de Ronde van Heerle. Ook andere Zeeuwse renners, onder wie Brian van Goethem en Michel Stroosnijder, waren zeer actief. In de laatste ron des ontstond een kopgroep met on der andere Stroosnijder en Van der Klooster. Uiteindelijk was Van der Klooster de sterkste. De voetballers van Clinge oefenen vanavond tegen Waasland Beveren. Het duel begint om 19.00 uur en wordt gespeeld op het sportpark van Clinge. Het Reimerswaal elftal speelt van avond een oefenwedstrijd tegen eredivisieclub Vitesse. Het duel wordt gespeeld op sportcomplex Cleyn Moereken in Yerseke en be gint om 19.00 uur. Kinderen tot 11 jaar mogen gratis naar binnen. voetballen, dus aanvallen. Natuur lijk zal Feyenoord ons terugdrin gen, maar ik hoop toch dat we aar dig partij kunnen bieden. Vorig jaar tegen AZ stond het al heel snel 4-0. Ik hoop dat we nu langer en beter tegenstand kunnen bie den." De wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Feyenoord wordt vanavond op het veld van topklasser Hoek gespeeld en begint om 19.00 uur. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Harold van de Ketterij uit Goes. In de voorver koop zijn inmiddels 1500 kaarten verkocht. Vandaag zijn nog altijd staanplaatsen verkrijgbaar. De or ganisatie raadt iedereen aan op tijd naar Hoek te komen. 'Er is een betalingsregeling getroffen, maar daaraan heeft Vlissingen zich niet gehouden.' Marin de Zwarte, wethouder gemeente Vlissingen Z MATOSINHOS Van de Zeeuwen die in het wereld bekertoernooi in Portugal in actie kwamen, verraste Joke Breur uit Terneuzen. Zij won haar eerste par tij van de Portugees Ricardo Pinto met 2-1. In haar tweede partij tegen de Spanjaard Unquetti moest ze diep buigen (0-2) waardoor het avontuur er voor de Terneuzense op zit. Sylvia Eckel uit Hansweert verloor haar eerste partij van Pedro Pais uit Spanje. Ook Kees Wittens van Verbrugge verloor, van Frank Eversmann uit Duitsland. ZWEVEGEM Tennisster Lesley Kerkhove heeft een geslaagde rentree gemaakt. De achttienjarige Zierikzee liet na een absentie van twee maanden in het ITF-toernooi in Zwevegem (België) niets heel van haar Belgische oppo- nente Lize Leenknecht: 6-0 6-0. Het was een wedstrijd in de twee de ronde van het kwalificatietoer nooi. Kerkhove moet nu nog een Francaise verslaan om het hoofd toernooi te halen. Ze heeft herhaal delijk last van een ontstoken pees in haar knie. e van VC Vlissingen feestelijk geopend. Voorlopig mag de club geen gebruik maken van de velden aan de Irislaan. foto Ruben Oreel Op 1 augustus heeft de eerste selec tie onder leiding van de nieuwe trainer Roy Hendriksen de eerste training. „Tot die tijd zijn de vel den toch gesloten." Hoewel wethouder Marin de Zwar te gisteren aankondigde een deur waarder in te zetten om de huurachterstand voor de gemeen te te innen, vindt Piet de Jong de situatie nog niet precair. „We zijn er druk doende mee om de achter stand betaald te krijgen en daar heb ik vertrouwen in. Het zijn geen loze woorden. We hebben de contacten en hopelijk worden die snel tot een goed einde gebracht." Na het wegvallen van onder ande ren interim-voorzitter Eddy Dob- beleir (wegens ziekte) en secretaris Leo Niemantsverdriet (wegens pri- vé-omstandigheden) komt heel veel op de schouders van Piet de Jong terecht. „Het kost veel ener gie", bekent hij. „Binnen een maand komt er een ledenvergade ring. Daarvóór wil ik een commis sie vormen om nieuwe bestuursle den aan te zoeken. Alleen kan ik zo niet door." door Jan Dagevos HOEK - Het publiek vermaken. Met die intentie begint het Zeeuws elf tal vanavond aan het oefenduel met Feyenoord. „Of het nu 6-0 of 2-1 voor Feyenoord wordt, maakt me niet uit", zegt Dolf Roks, coach van het Zeeuws elftal. „Ik wil er een echte wedstrijd van maken, waarbij de mensen aan hun trek ken komen." „Ik wil dus geen Nederlands elf- tal-taferelen", vervolgt Roks. „Ik ben niet trots op die jongens hoor. Ik heb zondag absoluut niet geno ten tijdens de finale. Voetbal wordt gespeeld om de mensen te vermaken. Ik wil ook altijd win nen en dus moet je ook willen door Michiel Bouwman KLOETINGE - De loopactie, de moge lijkheid en vervolgens de vloek. Het was Pim Bouwman gisteren niet gegund om te scoren in het oe fenduel tussen zijn club NAC en Kloetinge. De wedstrijd tussen Da vid en Goliath eindigde in 1-9. Het was al een jaar of negen gele den dat Bouwman op het Wesselo- park speelde. De toen tienjarige middenvelder was actief voor RCS, maar stapte al snel over naar de jeugdopleiding van de Bredase profclub. Vorig seizoen maakte hij - zonder te debuteren - meerdere keren zijn opwachting bij de selec tie, dit jaar moeten er wel speelmi nuten achter zijn naam komen. „Het is frustrerend om op de bank te zitten zonder in te vallen", blik te Bouwman kort terug op het af gelopen seizoen. Als het aan hem ligt, verandert dat deze jaargang. „Ik hoef geen basisplek te verwach ten, maar ik zié wel kansen om aan spelen toe te komen. De con currentie is ten opzichte van vorig jaar een stuk kleiner en zelf kan ik beter meekomen. Dit jaar wil ik me nog op NAC richten. En als ik dan niet aan spelen toekom, moet ik verder kijken. Verhuur is dus geen optie." „Pim moet het dit jaar waarma ken", zei NAC-trainer Maaskant na afloop van de oefenpot. „Hij zal het op trainingen en in wed strijden van het tweede elftal moe ten laten zien. Zijn voetballend ver mogen is zijn sterkte, maar hij moet meer goals gaan maken, aan zijn passing werken en vooral het verdedigende werk niet laten ver sloffen. Op zijn positie kunnen ook Tim Gillissen, Kees Luijckx en Donny Gorter spelen. Ik heb goeie hoop dat hij het redt." Het duurde een klein uur voordat Bouwman zijn opwachting maak te bij NAC. Bij 0-7 verving hij Rob bert Schilder. Bij de eerstvolgende hoekschop verraste hij Ad van Meel met een loopactie naar de eerste paal en kopte de bal terug naar Nemanja Gudelj, die via de lat hard raakt schoot: da's acht. In de slotfase redde Ingmar Quist de eer voor Kloetinge, nadat doelman Jelle ten Rouwelaar een schot van Richard Schouten niet onder con trole kreeg. Maar niemand bij Kloe tinge die maalde om de nederlaag: met pas drie trainingen in de be nen was dit vooral de afscheids- wedstrijd van Niels Kole en Erwin van der Woerdt, die na een klein halfuur een publiekswissel kregen. Kloetinge - NAC 1-9 (0-4). 2. Tyrone Loran 0-1, 23. Leonardo 0-2, 43. Don ny Gorter 0-3, 45. Kees Luijckx 0-4, 49. Kees Luijckx 0-5, 56. Donny Gorter 0-6, 59. Anthony Lurling 0-7, 71. Ne manja Gudelj 0-8, 84. Ingmar Quist 1-8, 85. Fabian Serrarens 1-9. Scheids rechter: J. de Bat (Goes). Aantal toe schouwers: 850. NAC-verdediger Ferne Snoyl werkt de bal weg. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33