PZC 181 zeeland Hennepkweker Chnge heeft zijn lesje geleerd YOGflStCfl, StOlTÏIGII 611 Oproep getuigen vernielingen Baby m Mii 1 VERSTERKING Waterschap Zeeuws-Vlaanderen geeft rondleidingen Boeken, ed's en dvd's te koop in bibliotheek almanak Af v fKv i ROC-klas houdt LAN Party in dorpshuis Veel activiteiten Fritura 't Gemaal Slechts 5,- per boek! 4 mooie zomerromans Uniek vakantiepakket Lezersprijs 19,95* www.pzc.nl/webwinkel woensdag 14 juli 2010 door Adri Klinkenberg CLINGE - Spijt als haren op zijn hoofd heeft een Clingenaar van de hennepkwekerij op de zolder van zijn toenmalig huisje aan de Zoute- straat in Hulst. De rekeningen van het energiebe drijf (11.000 euro) en de gemeente stapelen zich op. Van de strafrech ter kreeg hij een werkstraf van 120 uur, die hij al heeft uitgevoerd. „Ik begin er niet meer aan", zei de man gisteren bij de Raad van State in Den Haag. Daar protesteerde hij tegen een no ta van 3000 euro die hij van de ge meente Hulst kreeg voor de ontrui ming van het inmiddels gesloopte huisje. Acht gemeenteambtenaren besteedden veertig manuren aan het weghalen van de 575 hennep planten en ontmanteling van de kwekerij wegens acuut brandge vaar. „Dat had ik in één dag ge kund met een beetje spierpijn", verklaarde zijn raadsman R. van Voorst Vader. „Ik moest wel", zei de gewezen te ler. Zijn bijstandsuitkering werd in getrokken, omdat hij de woning uit een erfenis had gekregen, waar door hij vermogend werd. De man zocht zijn toevlucht tot de illegali teit. Hij vroeg de Raad van State gisteren de rekening van Hulst van tafel te vegen, omdat geen sprake was van brandgevaar. Gemeente woordvoerder P. Verstraeten zag dat anders. „Het was een vochtige omgeving met folie en elektra." De Raad van State, die foto's van de kwekerij inzag tijdens de rechtszit ting, leek niet erg op de hand van de ex-wietteler. Uitspraak over enkele weken. AXEL Jan Ollebek uit de Calandstraat in Axel doet een getuigenoproep. In de nacht van dinsdag 6 op woens dag 7 juli zijn volgens hem tiental len auto's beschadigd aan de Gistel- lelaan, Beethoven-, Middelhoven- en Calandstraat in Axel door een stuk of vijf jongeren. „Voor duizen- TERNEUZEN De bibliotheek aan de Oostkant 1 in Terneuzen houdt vrijdag boe kenverkoop. Ook worden cd's en dvd's verkocht. De werken zijn voor de bibliotheek afgeschreven. Ook in andere Zeeuws-Vlaamse bi bliotheekvestigingen worden tot half augustus afgeschreven boeken en materialen aangeboden. MEEST GELEZEN 1. Boeren weigeren bomonderzoek 2. Hoofdplatenaren boos op kerk 3. Hitte concurrent in Oostburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Hoe baby's worden gemaakt, is voor veel kleine kinderen nog een groot mysterie. Je kunt het ze uitleggen, maar voor het 'echte' verhaal zijn kinderen op peuter- en kleuterleeftijd eigenlijk nog niet klaar. Maar het in trigeert ze niettemin, als ze een vrouw met z on dikke buik zien. Die Bevelandse peuter Milan, toch al een ventje dat een behoorlijke reputatie heeft weten op te bouwen als door- den euro's is er vernield." Neder land speelde 's avonds tegen Uru guay. Ollebek: „Met voetbal hebben die vernielingen natuurlijk niks te maken." Hij vraagt mensen de poli tie (0900-8844) of hem te bellen (0115-564790). „Kunnen ze de scha de hopelijk verhalen op de daders." WATERLANDKERKJE ROC'er Jordy de Muijnk houdt za terdag en zondag met zijn iet-klas van ROC Zeeland een LAN-Party in het dorpshuis in Waterlandkerk je. De studenten hebben alles zelf geregeld voor het computerfeest. Dat is opgevallen op school. Ze mo gen ook een projectwijzer maken over de party voor eerstejaars iet. NIEUWVLIET-BAD - Fritura 't Ge maal bij Nieuwvliet-Bad houdt in juli allerlei activiteiten. Vandaag en woensdag 21 juli komen een bal- lonnenman (16 uur) en accordeo- niste Conchita de Krijger (18 uur) langs. Zaterdag is zanger Jacco Ri- cardo te gast (19 uur). Zaterdag 24 juli is er muziek van Sowemeeta- gain (19 uur). Woensdag 28 juli is de ballonnenman er weer (16 uur) en Jacco Ricardo, dit keer met Liz' Richards (19 uur). Zaterdag 31 juli treedt James Blank op (19 uur). Een vrachtwagen lost zijn lading stenen op de plaats van de toekomstige strekdam. Per uur komen ter plekke Tip? redactie@pzc.nl denker, kwam met een briljante rede nering toen hij een hoogzwangere vrouw zag passeren. Vond hij dan. Dóódsimpel was het, meende de drie jarige. Zo klaar als een klontje. Hij had het enkel te verifiëren. Als je iets eet, zo had Milan beredeneerd, dan komt het in je buik terecht. Zijn vraag aan die hoogzwangere vrouw klonk dan ook vrij logisch: „Heb jij een baby op?" Een hele vakantie lekker lang lezen op het strand, bij de caravan of achter in de tuin met deze bestsellers van formaat: Het voorbijgaan (Nicci Gerrard) Wie niet weg is (James Patterson) Sleuteloog (Hella Haasse) Laat het morgen mooi weer zijn (Abdelkader Benali) Meer dan 1.000 pagina's leesplezier! Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. 'exclusief verzendkosten van 4,95 categorie Boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26