PZCIt Klachten zondagsluiting apotheken intratuin Riooldag voor jeugd in Heikant ZEEUWS-VLAANL/ERE 18 en 19 20 en 21 ZORG Gewijzigde dienstregeling ingegeven door extra 'medische beveiliging' Zeeuws-Vlaamse vlag in top op 20 juli Dow presenteert Snelheidscontrole op nieuwe directeur verzoek van bewoners Woensdag 14 juli 2010 Toeristen, stormen en vogels bepalen schema van kustwerk Vliegtuigvleugel spoelt bloot op Hooge Platen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsseiaer HULST - Inwoners van de gemeen te Hulst beklagen zich over de ge wijzigde dienstregeling van de apo theken in Hulst. Die zijn, net zoals alle overige apotheken in Zeeuws- Vlaanderen, niet meer geopend op zon- en feestdagen. Wie in midden- en oost-Zeeuws- Vlaanderen op zondagen en op feestdagen medicijnen nodig heeft, moet deze nu halen in Ter- neuzen, bij de dienstapotheek in medisch centrum Epicurus. De vier apotheken in Hulst hanteer den voorheen zeer ruime ope ningstijden. Inwoners van de regio kregen onlangs een folder in de bus waarmee ze op de hoogte wer den gebracht van de ingeperkte openingstijden. De CDA-fractie in Hulst toonde zich al bezorgd over de gewijzigde dienstregeling. Het CDA vindt het 'ernstig' dat mensen in spoedgeval len naar Terneuzen moeten rijden om noodzakelijke medicijnen te halen. Nu beginnen ook inwoners zelf te morren. „Het is gewoon af grijselijk. Welke gewetenloze geld- zoeker heeft dit uitgedokterd?", vraagt senior J. Mariman uit Sint Jansteen zich af. „Ze moesten zich schamen, deze miskleun herzien en meteen teruggaan naar de oude re regeling, ofwel bij toerbeurt één apotheek in het weekeinde open houden. Ouderen en chronisch zie ken worden nu gedupeerd!" Mathilde Baumgarten, eigenaar van de Hulster apotheken Dubbe le Poort en Zoetevaart, begrijpt de klacht wel, maar stelt dat de be perkte openingstijden juist zijn in gegeven om patiënten betere zoge noemde medische beveiliging te bieden. „Alle apotheken zijn nu aangesloten op de huisartsenpost (HAP) in Terneuzen. De dienst doende (weekend)arts kan nu in een oogopslag zien welke medicij nen iemand gebruikt en of, in het geval van een nieuw voorschrift, die medicijnen wel gecombineerd mogen en kunnen worden." Vol gens Baumgarten moet het onge mak niet worden overdreven: „Als er écht sprake is van een noodge val, komt gewoon de arts of de am bulance en anders moest men voor hulp op zon- en feestdagen toch al naar de HAP in Terneuzen. Bovendien vinden wij het ook een verantwoordelijkheid van mensen zelf om te zorgen dat ze voldoen de medicijnen thuis op voorraad hebben, zodat ze niet nét op zon dag op zijn." Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl door Harold de Puysseleijr HEIKANT - „Ze zijn hier twee nieu we riolering aan het aanleggen", weet Eva Ferket (11) uit groep 8 van basisschool De Heidepoort uit Heikant te melden, terwijl ze met haar klasgenoten ter plekke inspec teert hoe de aanleg van zo'n nieuw rioolstelsel nu in de prak tijk in zijn werk gaat. „Een riolering is voor het regenwa ter, de andere is voor het afvalwa ter en dat wordt afgevoerd naar het zuiveringscentrum aan de Clin- geweg in Hulst", aldus Eva verder. Directeur Trees Mangnus van de school kwam op het idee om een schoolproject van de rioleringswer ken in het dorp te maken, omdat alle kinderen zien dat hun woon omgeving vele maanden op zijn kop staat door de werkzaamhe den. Ambtenaar Pascal Roelands van de gemeente was direct zo en thousiast, dat hij eigenhandig een heel lespakket in elkaar timmerde. „Hij zou zo voor de klas kunnen gaan staan", complimenteert Mangnus hem. Naast aandacht in de klaslokalen mochten de kinderen van de Hei depoort gisteren het veld in om de rioolaanleg daar van dichtbij te be kijken. OOSTBURG Zeeuws-Vlaanderen heet officieel Zeeuws-Vlaanderen sinds 20 juli 1814. Het Zeeuws-Vlaams Platform viert dit dinsdag 20 juli rond 12.00 uur met het hijsen van de Zeeuws- Vlaamse vlag op het hoogste punt van West-Zeeuws-Vlaanderen, de watertoren van Oostburg. Initiatief nemer Guus Langeraert heeft ook via internet opgeroepen de 20e juli 'massaal' te vlaggen. Hij heeft al meer dan vijftig reacties. In 2014 wordt 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen gevierd met tal van activiteiten. Deze week: Terrasfontein met 2 houten kuipen, incl. pomp en aansluitstukken. Van 99.- NU PER STUK TERNEUZEN HOOFDPLAAT De Duitser Dieter Schnepel (45) is benoemd tot de nieuwe directeur van de Dow-site in Terneuzen. Hij volgt Gerard van Harten op. Van Harten wordt bij Dow vicepresi- dent manufactering en enginee ring Europa. Hij blijft daarnaast voorzitter van de raad van bestuur van Dow Benelux. Dieter Schnepel werkt sinds 1991 bij Dow en is mo menteel directeur van de Dow-site in het Oost-Duitse Böhlen bij Leip zig. Hij begint 1 augustus met zijn werkzaamheden in Terneuzen. Op verzoek van bewoners heeft de politie maandag van 16.00 tot 19.00 uur een snelheidscontrole gehou den op de Zuidlangeweg bij Hoofd plaat. Dat gebeurde met een laser- gun, waarmee van een afstand de snelheid kan worden gemeten. Dat valt minder op. Veertien automobi listen reden te hard, werden staan de gehouden en kregen direct een boete mee. De hoogste snelheid, ge corrigeerd voor meetfouten, was 128 kilometer per uur. Tachtig kilo meter is ter plaatse de limiet. De kinderen van groep 8 van basisschool De Heidepoort in Heikant mochten de nieuwe rioleringsbuizen die in de omgeving van de school wachten op ver werking gisteren heel even gebruiken als speeltoestel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25