strengere straffen voor overvallers Nieuwe hoofdofficier vindt dat Zeeland op het gebied van criminaliteit 'er goed op staat' kerncentrale Gabriël Munnichs Harder door de Vlaketunnel brieven woensdag 14 juli 2010 Gabriël Munnichs is de nieuwe hoofdofficier van justitie. Na zijn studie Nederlands recht in Tilburg werkte de in 1953 in Den Bosch geboren Munnichs bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, voor hij overstapte naar het OM. foto Ruben Oreel baar Bestuur, in de gevolgen van de herindeling op Walcheren. Hij zag toen dat bestuurders zich nogal ingroeven in hun eigen ge meente en niet bereid waren veel verder te kijken. „Nu is er veel meer bereidheid tot samenwer king. Ik zie op dat gebied een heel duidelijke ontwikkeling." Wat de nieuwe hoofdofficier be treft blijven OM en politie ook na drukkelijk kijken naar de georgani- de continuïteit van de energiesec tor bedreigt, met als gevolg dat ba nen en kennis uit Nederland ver dwijnen. „Enige mate van zelfvoor- zienendheid is zeer wenselijk", schrijft de KvK. Kernenergie is vol gens de Kamer duurzaam, omdat centrales geen CO2 uitstoten. Ook is het een 'onuitputtelijke, zeer be taalbare en uiterst betrouwbare bron van energie'. In Borssele is kennis van kernenergie aanwezig en is sprake van een groot draag vlak. Zeeland vaart er wel bij door de extra banen (1800 bij de bouw; 360 bij bedrijfsvoering). seerde criminaliteit die verant woordelijk is voor de bevoorra ding van coffeeshops en de groot schalige teelt van hennep. „We pakken niet alleen telers aan maar gaan ook een paar spaden dieper." Munnichs wordt vandaag officieel geïnstalleerd als hoofdofficier van justitie tijdens een buitengewone openbare zitting van de rechtbank in het stadhuis aan de Markt. Deze begint om 16.00 uur. Gabriël Munnichs is sinds 1990 werkzaam bij het OM. 1990-1998: officier van justitie, ar rondissementsparket Rotterdam. 1998-2004: officier van justitie, teamhoofd van een regioteam, ar rondissementsparket Rotterdam. 2004-2008: hoofd van de afdeling Bestuurlijke en Juridische Zaken, te vens plaatsvervangend directeur van het Parket-Generaal (Den Haag). 1 oktober 2008: plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Breda. 1 juni 2010: hoofdofficier van justi tie in Middelburg. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op 15 juli 2010 om 14.00 uur zal op het adres Hogeweg 82 te VLISSINGEN ten laste van D.A.P. Uitzendonderneming B.V. in het openbaar worden verkocht de Peugeot Partner 170C 1.9D met kenteken 90-VZ-KB. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging Va uur voor de verkoop) GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 43.31 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 VLAKE - Vanaf vandaag mogen au tomobilisten weer met 120 kilome ter per uur door de Vlaketunnel. De maximumsnelheid was daar te ruggebracht tot 90 kilometer in verband met werkzaamheden. Die zijn nu gereed. Alleen het systeem dat aangeeft dat auto's langzaam door de tun nel rijden, werkt nog niet goed, zegt Marco Heijdens van Rijkswa terstaat. Om dat in orde te maken, is het nodig dat de tunnel de ko mende tijd 's nachts af en toe dicht gaat. Als de snelheidsdetectie werkt, Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl wordt de tunnel in het vervolg in de gaten gehouden en bediend vanuit een verkeerscentrale in Geldrop. Die centrale houdt tun nels en spitsstroken in heel zuid-Nederland in de gaten. Ook de tunnel onder het Kanaal door Walcheren, die eind dit jaar open gaat, wordt vanuit Geldrop be waakt. Tot nu toe werd de Vla ketunnel bediend vanuit een cen trale in Wemeldinge. De Vlaketunnel is gerenoveerd. De tunnel is onder meer voorzien van nieuwe ledverlichting en een nieu we brandblusinstallatie. Nollebos Met verbijstering werd ik gecon fronteerd met een verbodsbord vanaf de eendenvijver in het Nolle- bos met het opschrift: uitsluitend toegang voor tennis DOS. Ik kom dagelijks in die omgeving. Het par keerterrein ligt achter de tennis baan achter een rollend hek. Over dag staat het open en staan er zo'n drie auto's. In de winter is de ten nisbaan gesloten en ligt het par keerterrein er voor niets. Nu kun nen er gezinnen met kleine kinde ren en ouderen, die op een auto aangewezen zijn, parkeren. Ook maakten veel vissers gebuik van het oude parkeerterrein. Als er nu een wedstrijd georganiseerd wordt, kun je er niet met de auto komen. Meneer Van Dooren zegt dat hij snel een beslissing neemt over het gebruik van het parkeerterrein voor dagtoeristen. Ik vind dat het voor alle inwoners van Vlissingen en daarbuiten bestemd is. I.A. Hoogerland Kap. van de Coppellostr. 13, Vlissingen WK-voetbal Zo heeft het Spaanse graan de Ne derlandse storm doorstaan. Heb ben we toch weer een Koning van Spanje om sportief te eren. Een ko ning die de tirannie van de oranje gekte heeft verdreven en de strijd heeft gewonnen van de te hoge ver wachtingen en de door de commer cie en de buren opgelegde sympa thie voor een spon die half Neder land nauwelijks interesseert. Zo kon het de laatste weken voorko men dat je voor gek werd ver klaard als je gewoon deed. We gaan nu weer allemaal gewoon doen en met ingang van het nieu we seizoen bij de F-jes en de D-tjes op zaterdagmorgen kijken waar het echt om gaat. En dan krij gen alle vrijwilligers een lintje. Piet Karman Jonkerstraat 11's Heer-Arendskerke Klagen over droogte Het kon niet uitblijven: boeren kla gen over de droogte (krant, 12 juli). De vraag is of dit soort klachten ge rechtvaardigd is. Landbouwgron den die met kunstmest vruchtbaar gehouden moeten worden, massa's pesticiden moeten verwerken en door steeds zwaardere machines in elkaar worden gebeukt herbergen nauwelijks nog bodemleven. Land bouwgronden met een levende bo dem drogen veel minder gauw uit en kunnen veel meer regenwater opnemen en langer vasthouden. Ie dere biologische boer weet dit. Maar wat weet de Nederlander hiervan? Het is deze onwetend heid, die de voedselprijzen schan delijk laag houdt. Het gemiddelde inkomen van boeren en tuinders is sinds 2008 gehalveerd. Boeren en tuinders moeten dus steeds meer produceren en zo kunnen de super markten blijven kiloknallen. Biolo gische producten die ons grotere voedselzekerheid bieden vragen veel inzet van de boer. De prijs daarvan vinden wij toch te hoog? Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23