ROC Zeeland scoort met docentenscholing OM wil Open dag N57 op 17 juli geannuleerd 20 Maaike Klunne hoofd museum in Ouwerkerk AWARD Techniek en Design College genomineerd voor prijs OPENBAAR MINISTERIE KvK wil tweede woensdag 14 juli 2010 OUWERKERK - Maaike Klunne uit Breda is de nieuwe directeur van het Watersnood museum in Ou werkerk. Klunne (53) is nu nog dis trictshoofd West-Brabant van de Nationale vereniging de Zonne bloem. Daarvoor heeft ze onder meer een eigen antiekzaak gehad en verschillende functies in het bankwezen vervuld. Haar werkervaring in het bankwe zen komt goed van pas bij een van de opdrachten die ze heeft meege kregen van het bestuur: het besten digen van een gezonde financiële basis van het museum. Fondsen werving zal een van haar taken worden. Samenwerking met het bedrijfsleven, het aanboren van nieuwe doelgroepen en een verde re uitbouw van het bezoekersaan tal is haar streven. Ook wil ze meer dan nu gebruik gaan maken van nieuwe media in het museum. Klunne begint op 1 oktober aan haar nieuwe baan. door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Het Techniek en De sign College van het ROC Zeeland is één van de vier genomineerden voor de Jos van Kemenade Award 2010, een landelijke prijs voor scho len die investeren in het professio naliseren van hun docenten. Het ROC Zeeland krijgt de prijs voor het project Vakmanschap is Meesterschap. Het Techniek en De sign College kreeg eind vorig jaar 650.000 euro subsidie van het Plat form Beroepsonderwijs om tach tig docenten gedurende drie jaar bij te scholen. In het project wordt nauw samen gewerkt met meer dan vijftig Zeeuwse bedrijven. „De ontwikke lingen in het bedrijfsleven gaan soms zó snel, dat het niet bij te houden is voor docenten", zegt projectleider Wouter de Zwart. „We willen het onderwijs beter la ten aansluiten bij de wensen van het bedrijfsleven, en zo betere stu denten afleveren." De docenten komen eens per drie weken bijeen. „Een reclamebureau heeft docenten bijvoorbeeld ver teld over zoekmachines op inter net. Stagebedrijven willen weten hoe je bovenaan de resultatenlijst komt. Dat onderwerp kunnen wij dan in het onderwijsprogramma opnemen." Het doel is om uitein delijk meer techniekstudenten te trekken. „Als aankomende studen ten zien dat ze meer kans hebben op een baan, kiezen ze wellicht sneller voor het ROC Zeeland." De docenten krijgen ook bijscho ling op pedagogisch en didactisch gebied. „We hebben onderwijsbe- geleiders ingeschakeld, die met les- observaties kijken waar de docen ten extra hulp nodig hebben." De Jos van Kemenade Award wordt jaarlijks uitgereikt door het Ruud de Moor Centrum van de Open Universiteit. Voor de prijs hadden zich 31 scholen aangemeld. De andere genomineerden zijn scholengemeenschap Echnaton in Almere, het Zwijsen College in Veg- hel, en vijf basisscholen en jeugd zorginstelling Yorneo in Assen. Op 2 oktober is de prijsuitreiking. De nieuwe hoofdofficier van justitie, Gabriël Munnichs, maakt zich zorgen over de toename van gewapende overvallen. door Emile Calon Het Openbaar Ministe rie (OM) wil dat overvallers strenger gestraft worden. Er wordt momenteel ge werkt aan een voorstel om te ko men tot hogere eisen. Officier van justitie Willette Smeenk liet on langs tijdens een strafzaak voor de Middelburgse rechtbank weten dat die wens tot verhoging eraan zit te komen om op die manier een sig naal af te geven dat het OM hard wil optreden tegen deze vorm van criminaliteit. De nieuwe hoofdofficier van justi tie Gabriël Munnichs (56) vindt de toename van het aantal (gewa pende) overvallen op woningen en winkels zorgelijk. En ook het ge weld dat bij die misdrijven wordt gebruikt. „We willen met hogere eisen komen omdat we deze toena me een halt willen toeroepen." De afgelopen tijd is een aantal overvallers voor de rechtbank ge leid en steeds werden er forse straf fen geëist, Zo vroeg het OM een Oost-Souburger, die verantwoorde lijk werd gehouden voor een reeks inbraken, een ploflcraak en een ge wapende overval, te veroordelen tot zeven jaar. De rechtbank maak te daar 5,5 jaar van. Munnichs geeft aan dat uit analyse blijkt dat veel van die overvallen gepleegd worden door gelegenheidsoverval lers. „Ze bedenken bijna ter plekke dat ze een winkel of een woning gaan overvallen." Volgens hem is het dan ook uitermate moeilijk zul ke overvallen te voorkomen. „Waakzaam zijn en weinig geld in huis hebben, is dan ook aan te be velen", zegt hij in zijn nieuwe werkkamer met uitzicht over het Middelburgse centrum. En mid denstanders raadt hij aan zich zo goed mogelijk te beveiligen. Afgezien van die overvallen vindt hij dat Zeeland, op het gebied van veiligheid, 'er goed op staat'. Hij baseert zich daarbij op de cijfers van politie en OM en de onderzoe ken naar het veiligheidsgevoel van de Zeeuwen. „Maar we mogen niet achterover leunen." Munnichs verdiepte zich in 1997, in het kader van een studie aan de Nederlandse School voor Open- MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel Zuid-West-Nederland vindt 'uitbreiding van kernenergie zeer gewenst voor de concurrentier positie van het bedrijfsleven in Ne derland en de regio'. Dat schrijft de Kamer van Koop handel in een brief aan het provin ciebestuur, de informateur en de Tweede Kamer. Borssele is volgens de Kamer van Koophandel ook de 'meest geschikte locatie voor de bouw van een tweede kerncentra le'. Energiebedrijven moeten- door liberalisering steeds meer met el kaar concurreren. Daarmee wordt 'WÊM Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Rijkswaterstaat heeft in de N5/-nieuwsbrief van juni een aankondiging geplaatst voor de open dag van het aquaduct te Middelburg. Zoals ook in de nieuwsbrieven te lezen is, wordt er hard gewerkt aan het Aquaduct en zijn er al vele mijlpalen behaald. Wij willen u dan ook graag een kijkje laten nemen in het tunnelelement via de toerit onder de Kleverskerkseweg en het Spoorviaduct door. Om te zorgen dat het tunnelelement voor alle doel groepen toegankelijk is stellen wij de open dag uit. De nieuwe datum van de open dag is: zaterdag 6 november 2010 Een fijne zomervakantie toegewenst en hopelijk zien wij u op 6 november! Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22