langzamerhand leven 19 Perceel Edelweis blijkt dieper verontreinigd Vlag verbrand Campanula woensdag 14 juli 2010 gesteld voor de groepswoningen met afspraken over leefstijl en ge bruik. Medisch-ethische vraagstuk ken kwamen daarbij ook aan de or de. Wij zijn als kerkenraad me de-verantwoordelijk voor onze le den; van jongsaf aan tot ouder dom en overlijden. Dus ook in Wa terwel, want er zijn weinig moge lijkheden op psycho-geriatrisch ge bied met reformatorische signa tuur. We hebben daar heel open hartig over kunnen spreken en zien de toekomst dan ook met ver trouwen tegemoet. De koop- en huurappartementen zijn natuur lijk voor een ieder beschikbaar." Directievoorzitter Miriam Drost van SVRZ: „Wij hebben aangege ven dat we onze voorzieningen aanpassen aan de kerkelijke achter grond van onze cliënten. De bewo ners moeten zich immers op hun gemak voelen. Zo zijn we op zoek naar een teamleider met een gere formeerde achtergrond." SVRZ verleent verder thuiszorg aan de overige bewoners van het gebouw, als die daar behoefte aan hebben. De hoofdingang en lift zitten aan de Reigersberg. De begane grond bevat de twee groepswoningen, een zorgsteunpunt van SVRZ en drie koop- en drie huurapparte menten. De eerste etage biedt ruimte aan vijftien huurapparte menten. Het gaat daarbij om zelf standige driekamerwoningen. In overleg met de toekomstige bewo ners wordt gekeken of er een mo kijkmiddag voor belangstellenden. CUvisf elijV Vi foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Na afloop van de voetbalwedstrijd Nederland-Span- je is zondagavond op het Bel- lamypark in Vlissingen een groep Spaanse voetbalfans bedreigd, zo bevestigde de politie gisteren des gevraagd. Een meegevoerde Spaanse vlag werd afgepakt en verbrand. Ook kregen de mensen van Spaanse af komst klappen. De politie heeft de groep ontzet en onder begeleiding de stad uit gebracht, aldus een woordvoerder. Geen van de belagers van de Spaanse groep is aangehouden. gelijkheid is om een gemeenschap pelijke tuin aan te leggen. De ap partementen zijn bedoeld voor se nioren, van vijftig jaar en ouder. De bouw begon in oktober 2009, de oplevering wordt verwacht in het eerste kwartaal van 2011. Directeur Marco van der Wel van Woonburg ziet zijn huurapparte menten nog niet hard gaan. „Dat heeft denk ik te maken met het misverstand dat de woningen al leen voor mensen met reformatori sche achtergrond zijn. Op de kijk dag vandaag komt dat opnieuw aan de orde." In Meliskerke is de wozoco definitief van de baan, maar Van der Wel ziet geen be langstelling bij bewoners uit die kern. „We gaan dit najaar acht se niorenwoningen neerzetten op de Brouwpit in Meliskerke, waar eerst starterswoningen gepland waren. Dus dat is blijkbaar voldoende voorlopig." Waterwel is het grootste bouw plan in Aagtekerke. Het bestaat uit vier bouwdelen. Projectleider Rob Sanderse van Marsaki: „De begane grond is één geheel, op de eerste verdieping is op vier punten 'ge knipt', waardoor het er wat luchti ger uitziet. Aan de buitenkant zijn pleintjes en aan de binnenzijde een binnentuin. De zwarte bak steen wordt licht gevoegd bij de groepswoningen en donker bij de appartementen. Daarnaast geven 'ritsen' van rode bakstenen en ro de luiken een speels accent." Wa terwel heeft een plat dak, net als de tegenovergelegen nieuwe star terswoningen. En de naam Waterwel? Jos Maljaars: „Bedacht door een in woner van Aagtekerke. Er zitten overal bronnen op Walcheren. Ik heb er zelfs ook een in mijn achter tuin. Met heel fris, helder water. Maar er zijn natuurlijk ook meer Bijbelse betekenissen te vinden." Wozoco Aagtekerke Het nieuwe woonzorgcomplex Waterwel zit aan de Reigersberg en Agathastraat in Aagtekerke. De Stichting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) heeft twee groepswoningen voor elk zes be woners met dementie op de bega ne grond. Het gebouw telt verder drie koop- en achttien huurappartementen voor 50-plussers. Woonburg verhuurt de 18 apparte menten, Marsaki doet de verkoop van de drie koopappartementen. Vandaag is er kijkdag op de bouw plaats van 16.00 tot 18.00 uur. door Theo Giele VLISSINGEN - Het perceel aan de Vlissingse Paul Krugerstraat waar op vroeger wasserij Edelweis stond, is ernstiger verontreinigd dan aanvankelijk berekend. De verontreiniging zit dieper in de grond en is in een wijdere omtrek verspreid. Het gaat om stoffen als Tri en Per, gebruikt voor de reini ging van kleding. Volgens de ge meente Vlissingen is er geen ge vaar voor mens en milieu. Wel wordt in samenspraak met de pro vincie een nieuw plan van aanpak voor de sanering van de grond ge maakt. In het oude plan werd uit gegaan van het uitgraven van de grond tot een diepte van vier me ter. Dieper graven vereist een ande re aanpak, omdat het consequen ties kan hebben voor de grondwa terstand en de omliggende wonin gen, aldus de gemeente. Tot het nieuwe plan er ligt, wordt niet ver- Lees alles over de nadeelcompensa tie voor Vlissingse ondernemers in het dossier op www.pzc.nl/fonteyne. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl der gewerkt aan het bouwrijp ma ken van het perceel. Het lukt niet om voor de zomervakantie de werkzaamheden te hebben afge rond, zoals eerder de planning was. De kosten van sanering van het ter rein waren begroot op 450.000 eu ro. Wat de meerkosten worden, hangt af van de methode die wordt gekozen om de diepere ver vuiling te saneren. Maar zeker is wel dat het om een aanzienlijk meerwerk gaat waarvan de kosten in de tonnen zullen lopen. De overheid zal voor de kosten van de sanering opdraaien. Het gaat om vervuiling die lang geleden is ver oorzaakt. Omwonenden zijn door de ge meente geïnformeerd. De gemeen te vraagt de bewoners om vanwe ge de diepte van de afgraving erop toe te zien dat er geen kinderen of huisdieren binnen de hekken van het afgesloten gebied gaan spelen. Koi 15-18 cm. Per stuk Drijfplanten Diverse soorten. Potmaat 11 cm. Per stuk van Uy95 voor Visvoer 3-colour sticks. Zak 15 liter Ma t/m vrij Za 10:00 - 21:00 uur 09:00 - 17:00 uur van 12,-30 voor UllJfJUJUJIJ T Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur Groen Rijk Middelburg -rr\p irs Mortiereboulevard 2 Middelburg vJ* Ut, f 0118-470400 www.groenrijk.nl l*Qut i*at tv leif-t Campanula addenda® Diverse soorten. Potmaat 14 cm. van 4,99 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21