Dwangsom raadslid Veere van de baan Waterwel gaat iSl zeeland Nog meer inbraken CARAVAN-AFFAIRE Gemeente ontkent bakzeil te hebben gehaald Open dag tunnel N57 uitgesteld Geen gift, maar lening schouwburg woensdag 14 juli 2010 door Henk Postma WESTKAPELLE - De gemeente Veere erkent dat ze ten onrechte een dwangsom heeft opgelegd aan het oud-raadslid Jan Reijnhoudt (CDA) uit Westkapelle. Na tussen komst van de rechter, geven burge meester en wethouders toe dat de dwangsom te snel is opgelegd. Toch weigert het college ongelijk te bekennen: Reijnhoudt zou op zijn erf wel degelijk 'illegaal' een caravan hebben verhuurd aan va kantiegangers. „Dit is typisch weer de gemeente Veere", reageert Reijnhoudt. „Ook als ze ongelijk moeten erkennen, zoeken ze een manier om zich er- onderuit te draaien. Dit is gewoon MIDDELBURG - De open dag in het aquaduct van de N57 in Middel burg is verzet van 17 juli naar 6 no vember. Vanwege de werkzaamhe den is het niet mogelijk om de tun nel nu al open te stellen. „Om te zorgen dat de tunnel voor alle doel groepen veilig toegankelijk is stel len wij de open dag uit", aldus Rijkswaterstaat. een manier om de kool en de geit te sparen." Als gevolg van de affaire raakte Reijnhoudt vorig jaar zijn gemeen teraadszetel kwijt. Het CDA stuur de hem de laan uit omdat zijn pri- véhandelingen op gespannen voet zouden staan met het gemeente lijk beleid. Het CDA vondt dat 'schadelijk voor de integriteit van het openbaar bestuur'. Reijnhoudt stelt dat nu is komen vast te staan dat hij ten onrechte als raadslid aan de kant is gescho ven. B en W blijven beweren dat hij wel degelijk in overtreding was. Danzij de dwangsom, zo slaat de gemeente zich op de borst, is aan het strijdig gebruik van de caravan een halt toegeroepen. Want op 22 december bleek de caravan van het erf verwijderd. „Onzin", zegt Reijnhoudt, „Die caravan gaat ge woon elke winter voor een half jaar naar het Sauerland. Iedereen in Westkapelle weet dat. Het is een schandaal dat een raadslid zo wordt behandeld." De gemeente benadrukt geen bak zeil te hebben gehaald. Want er zou nog steeds een rechtzaak lo pen. Welnee, zegt Reijnhoudt, hiermee is de kwestie volledig afge daan. Wel loopt nog een conflict over verhuur van twee woningen. „Maar", zegt Reijnhoudt, „daarin ben ik geen partij. Dat zijn beschul digingen tegen familieleden. Ook die zijn in beroep gegaan." VLISSINGEN - In de Sint Maarten- laan, de Violenstraat en de Wild baan in Vlissingen is ingebroken of geprobeerd in te breken, zo meld de de politie gisteren. In het weekeinde werd al bekend dat er was ingebroken in de Wil lem Klooslaan, Sabalaan en de Sint Maartenlaan. In alle gevallen is (geprobeerd) ra men of deuren te forceren. De poli tie kan nog niet zeggen of het om een dader of dadergroep gaat. Wel De PZC is op zoek naar een depothouder. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op via telefoonnummer 06-54267139, rayonmanager Kees Verbocht DichtbijMedia. Wegener door Annemarie Zevenbergen Het echte leven in woon zorgcentrum Waterwel in Aagtekerke moet nog beginnen, maar de voorbereidingen daarvoor zijn in volle gang. Vandaag wordt het hoogste punt in de bouw bereikt. Met een kijkdag. De wel is dus ge slagen, nu het water nog. Er ging heel wat vooraf aan de bouw van het complex aan de Reigersberg/Agathastraat, met achttien huur- en drie koopwonin gen en twee groepswoningen voor SVRZ-cliënten met dementie. Maar over het resultaat van de ja renlange gesprekken, strubbelin gen en tegenslagen tonen de be trokkenen zich toch tevreden. Diaken Jos Maljaars van de kerken raad van de gereformeerde ge meente Aagtekerke: „We zijn heel blij dat het nu zo ver is. Na drie, vier jaar heen en weer praten, wordt het concreet. Het plan krijgt gestalte en dat is belangrijk voor het dorp. De bewoners zien het nu. Het is een uniek project, om dat we een hele bijzondere samen werking met SVRZ hebben. De re formatorische Stichting Zorgverle ning heeft zich om financiële rede nen teruggetrokken. Wij wilden als kerkenraad toch verder in dit project en zijn in gesprek gegaan met de SVRZ. Zij bieden nu de zorg, maar er is een convenant op valt op dat de gebruikte methode overal overeenkomt. De inbraakpoging in de Sint Maar tenlaan mislukte. Daar werd tus sen vrijdag- en zaterdagochtend ge probeerd in te breken. De bewoner van de Violenstraat ontdekte maan dag er bij hem was ingebroken. De politie weet nog niet wat er is ge stolen. Een bewoner van de Wild baan ontdekte gisteren om 04.30 uur dat iemand probeerde in te bre ken. Die vluchtte na ontdekking. tf.' Het wozoco Waterwel in Aagtekerke krijgt duidelijk vorm. Vandaag is er een door Theo Giele MIDDELBURG - De Stichting Stads schouwburg Middelburg krijgt geen kleine kwart miljoen euro van de gemeente om het tekort over het seizoen 2008-2009 aan te zuiveren. In plaats van een extra bijdrage, zoals het college van bur gemeester en wethouders voorstel de, wordt aan de stichting een ren teloze lening verstrekt die binnen tien jaar moet worden terugbe taald. Wethouder Albert de Vries ontraadde de raad gisteren de leen- variant omdat het de stichting met een last opzadelt die uiteindelijk toch via gemeentelijke subsidies moet worden gedekt. De PvdA en de LPM gingen in dit broek zak-vestzak-verhaal mee. De SGP was tegen een lening, maar ook te gen een gift. De andere partijen vonden een signaal in de richting van de schouwburg op zijn plaats en steunden de motie van WD, CDA en GroenLinks om er een le ning van te maken. Een poging van De Vries Groen Links over te halen door een be roep te doen op hun cultuur-ge zindheid, werkte eerder averechts. Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20