Dierenasiel mag eindelijk bouwen Ifjllp! 7 intratuin Baby WALCHEREn 18 en 19 20 en 21 1 Film Goese haven almanak Woensdag 14 juli 2010 Woonzorgcentrum in Aagtekerke bereikt hoogste punt Openbaar Ministerie wil strengere straffen voor overvallers Tip? walcheren@pzc.nl EERSTE PAAL Nieuwbouw aan Poortersweg/Maanweg gaat naar verwachting in maart 2011 open door Maurits Sep VLISSINGEN - Ruim tien jaar is er over gesteggeld, maar over een week is het eindelijk zover: in Vlis- singen begint de bouw van het nieuwe dierenasiel voor Walche ren. Het komt op een weiland tus sen de Poortersweg, Maanweg en Oostelijke Bermweg. De eerste paal van het asiel wordt op 20 juli geslagen. Cor Bos van de bouwcommissie van het dierena siel verwacht dat de bouw een klein jaar zal duren. „Ik denk dat we in maart of april open kun nen." Het nieuwe asiel biedt ruimte aan 24 honden en meer dan 200 kat ten. Dat is minder dan in de twee oude asielen in Vlissingen en Mid delburg, maar volgens Bos is het wel genoeg. „We hebben gekeken naar hoeveel dieren tegelijkertijd bij ons binnen zijn en dan moet het voldoen aan de behoefte." Mensen die hun huisdier niet mee nemen op vakantie en het tijdelijk ergens willen onderbrengen, kun nen niet meer terecht bij het asiel. „Ons pension verdwijnt. De ge meenten wilden dat financieel niet steunen", zegt Bos. Alleen Vlissingen en Middelburg betalen mee aan het nieuwe asiel. Wel vindt nog overleg plaats met de ge meente Veere over een bijdrage. Het asiel in Vlissingen is al maan den geleden gesloten, dat in Mid delburg is nog open. Met de ge meente Middelburg was afgespro ken dat de dieren op 31 december van dit jaar weg zouden zijn. Bos: „Maar we hebben verlenging van ons verblijf aangevraagd en dat is ook wel toegezegd." Omdat het nieuwe asiel kleiner wordt, is ook de organisatie aange past. Bij de sluiting van de Vlissing- se vestiging is door natuurlijk ver loop het aantal vaste werknemers al teruggebracht, zegt Bos. „We gaan toe naar 2,1 fte. We hebben ook 25 vrijwilligers en dat blijft zo. We zijn heel blij met die mensen, dus daar willen we niks in veran deren." Met de nieuwbouw komt een ein de aan een jarenlange en vaak ver hitte discussie over de toekomst van het dierenasiel. De opluchting is dan ook groot dat het nu zover is, erkent Bos. J 1 -5 1 Js I 1 poc VLISSINGEN 1 <T> ,0° 0s? OOST-SOUBURG ,-jA58T Felix Bin,cewicz wm jffliiimïffifflSïSJ HUI"" Het enige Walcherse dierenasiel dat nu nog open is, staat in Middelburg. Daar worden in ieder geval tot eind dit jaar dieren opgevangen. foto Ruben Oreel Intratuin Koudekerke Galgevvecj 5 www.intratuln.nl WWW Deze week: Terrasfontein met 2 houten kuipen, incl. pomp en aansluitstukken. Van 99,- NU PER STUK GOES - De historische film 'Een ha ven voor Goes' wordt donderdag 22 juli tweemaal vertoond in het verkoopgebouw van de Goese Schans aan de Houtkade 22. In het kader van het festival KanaalKunst draait de film om 20.30 en 21.00 uur. Bij de vergroting van de ha ven van Goes in 1965 heeft ontwik kelaar Grontmij de werkzaamhe den op zwart-witfilm laten vastleg gen. Op dit moment staan er weer enorme veranderingen op stapel in dit gebied, door de ontwikke ling tot de toekomstige woonwijk Goese Schans. Hoe baby's worden gemaakt, is voor veel kleine kinderen nog een groot mysterie. Je kunt het ze uitleggenmaar voor het 'echte' verhaal zijn kinderen op peuter- en kleuterleeftijd eigenlijk nog niet klaar. Maar het intrigeert ze niettemin, als ze een vrouw metzo'n dikke buik zien. Die Bevelandse peuter Milan, toch al een ventje dat een behoorlijke reputatie heeft weten op te bouwen als diepe doordenker, kwam met een Tip? redactie@pzc.nl werkelijke briljante redenering toen hij een hoogzwangere vrouw zag pas seren. Vond hij dan. Dóódsimpel was het, meende de driejarige. Zo klaar als een klontje. Hij had het enkel te veri fiëren. Als je iets eet, zo had Milan berede neerd, dan komt het in je buik te recht. Zijn vraag aan die hoogzwangere vrouw klonk dan ook vrij logisch: „Heb jij een baby op?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19