baantjes trekken II Het schottenbad dinsdag 13 juli 2010 Anders dan bij een opblaasbad bestaat het schottenbad uit een meta len frame met plastic schotten. Het vergt wat meer 'gesleutel' om het bad op te zetten dan een opblaasbare versie. Vooral als in het laatste geval een pomp het werk doet. Voordeel van een schottenbad is dat hij stabieler is. Is hij duurzamer? Dat hoeft niet per se. Natuurlijk, een schot tenbad raakt wat minder gemakkelijk lek dan een opblaasbare variant, maar we kennen allemaal de grappige homevideo's op televisie van een schot dat het plots begeeft en het zwembad in een vloedgolf leegloopt. Voorheen waren de schottenbaden bij voorbaat groot van formaat Maar Bestway heeft ook een schottenbadje van 1,83 meter in doorsnee en 38 centimeter diep. Dit bad is erg stabiel en ideaal voor kleine kinderen. Die willen bij een opblaasbad nog wel eens op de rand gaan zitten, waardoor het bad leegstroomt. De Bestway schottenbad is bij vele speelgoedzaken te koop en kost zo'n 20 euro. www.bestway-global.com foto Lex de Meester verkoelende plons te bieden. Wie zijn opblaasbare zwembad ook in de winter wil gebruiken, kan denken aan een opblaasbaar bubbelbad. In de De Lay-Z-Spa van Bestway kunnen vier personen tegelijk bubbelen. Het bad is iets meer dan twee meter in doorsnee en 79 centimeter diep. Er gaat 900 liter wa ter in en dat kun je verwarmen tot maximaal veertig graden. Er zitten tachtig air-jets in het bad en een waterfiltersysteem houdt het water schoon. De opblaasbare spa van Bestway is onder meer bij de Kijkshop te koop. Daar kost hij 570 euro. www.lay-z-fun.com Er zijn allerlei kindvriendelijke badjes ontworpen, die met alleen zorgen voor extra veiligheid, maar ook extra speelplezier. Zo'n badje is bijvoorbeeld de Power Jumper Powerpool. Dit schottenbadje heeft een stabiel frame dat is omhuld met zachte foam. Het zwembadfolie is extra degelijk en een vrolijke overkapping zorgt ervoor dat een spe lend kind in de schaduw blijft. Het zwembadje is uitgerust met een spray-systeem, dat aan te sluiten is op de tuinslang. Veel waterpret dus. Het badje is er in de maat 150 bij 50 centimeter (50 euro) en 250 bij 50 centimeter (90 euro) en is op internet te koop. www.spelmaterialen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81